www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @418
Počítadlo


Spam poison

SaS predstavila zmenu, ktorá zníži priestor na korupciu v energetike

Cieľom návrhov je zmeniť spôsob podpory výroby elektriny z domáceho uhlia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) predstavila riešenie, ako vybaliť uhlie z alobalu. Poslanci za SaS prezentovali na stredajšej tlačovej besede návrh novely zákona o energetike a novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach.

Podľa podpredsedníčky SaS Jany Kiššovej je cieľom návrhov zmeniť spôsob podpory výroby elektriny z domáceho uhlia, a tak znížiť cenu elektriny, ktorá je z neho vyrobená.

„Podstata spočíva v tom, že nebudeme tak ako doteraz regulovať iba cenu elektriny, ktorá sa z domáceho uhlia vyrobí, ale aj cenu komodity, teda uhlia, ktoré sa na jej výrobu použije, a ktoré sa veľkou mierou podieľa na výslednej cene pre spotrebiteľa. Reguláciu by vykonával regulačný úrad, čiže ÚRSO,“ vysvetlila Jana Kiššová a zdôraznila, že cenu uhlia u nás nikto nereguluje, stanovujú ju výlučne Hornonitrianske bane a je trikrát vyššia než v zahraničí.

Poslanec NR SR a tímlíder SaS pre energetiku Karol Galek uviedol, že liberáli návrh konzultovali aj so zástupcom Hornonitrianskych baní Prievidza, ktorý s tým nemal problém. Verí preto, že s tým nebudú mať problém ani poslanci za stranu SMER – SD, navyše, keď je momentálne predsedom ÚRSO bývalý minister a poslanec Smeru Ľubomír Jahnátek.

Naše zmeny by zaistili vďaka nezávislej regulácii cien uhlia nižšie ceny elektriny, transparentnejšie prostredie v energetike, a tým pádom menej priestoru na korupciu. Zároveň by pre niektorých politikov znamenali zrejme aj nižšie príjmy z neoficiálneho zarábania,“ poznamenal Karol Galek.

Poslankyňa NR SR a kandidátka na post predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Renáta Kaščáková poukázala na to, že ťažba uhlia a baníctvo je bytostne spojené s regiónom hornej Nitry.

„Baníci si zaslúžia lepšie zaobchádzanie. Vláda musí prestať ľuďom v regióne ťahať pod nos medové motúzy, mala by im povedať pravdu a najmä musí konať pre prospech všetkých a nielen pre prospech zopár jednotlivcov,“ uviedla Renáta Kaščáková.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 14. 09. 2017 | Prečítané: 122 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Podpísali by ste sa ako občan pod petíciu, aby mohol kandidovať na prezidenta SR Martin Daňo?

Áno (32 hl.)
 
Asi áno (6 hl.)
 
Asi nie (3 hl.)
 
Nie (29 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 70
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Boh zomrel na syfilis
21-02-18 * 21:08
 RE: Projekt cesty na Mars
21-02-18 * 17:49
 RE: Projekt cesty na Mars
20-02-18 * 21:39
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore