www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @435
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

SaS má v župe veľké plány, nové športoviská a električku cez celú Petržalku

Juraj Droba – pravicový kandidát na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja

Juraj DrobaVäčšina profesionálnych aj amatérskych športových klubov má v Bratislave problém nájsť vhodné priestory na svoju činnosť. V meste je len veľmi málo miest, kde by mohli v solídnych podmienkach trénovať či pravidelne hrávať súťaže kluby od najmenších až po dospelých.

Poslanec NR SR a kandidát na župana za stranu SaS Juraj Droba tvrdí, že tento problém už mohla v rámci svojich možností vyriešiť župa.

„Bratislavská župa vlastní krásny veľký pozemok s rozlohou približne 9 hektárov na konci Petržalky, neďaleko novovybudovanej štvrte Slnečnice. Ak by som sa stal županom, urobím všetko preto, aby sme tu postavili dôstojné a moderné športovisko pre všetkých Bratislavčanov. Verím, že najmä vďaka úsporám a aj z iných zdrojov by sme na to našli dostatok financií,“ sľubuje Juraj Droba.

Pozemok je dokonca v územnom pláne vyhradený práve pre šport a rekreáciu. Župa ho vlastní pomaly 10 rokov, doteraz však leží ľadom.

„Nemusí to byť nič pompézne ani prehnane veľké. Mohla by tam byť univerzálna športová hala s dobrým zázemím pre profesionálnych aj amatérskych športovcov. Veľkosť pozemku navyše umožňuje vybudovať okrem haly aj množstvo vonkajších ihrísk, vhodných napríklad na basketbal, volejbal či malý futbal. A niektoré z nich by mohli byť aj zastrešené,“ rozvíja svoju myšlienku Juraj Droba.

Výhodou pozemku je aj dobré dopravné napojenie z dvoch strán, teda od Panónskej i Dolnozemskej cesty. Problém by nebol ani s miestom na parkovanie. Juraj Droba podporuje aj predĺženie električkovej trate až na koniec Petržalky, takže obyvatelia by postupne mohli využívať aj túto trasu.

„Ten pozemok je obrovský a našlo by sa na ňom miesto napríklad aj na oddychový park prioritne určený deťom a ich rodičom, aby mali kam ísť von. Prečo by sme museli cestovať niekam za hranice? Veľké nafukovacie hrady, lanové zostavy, malé kolotoče či bludisko pre najmenších môžeme vybudovať aj doma. A najlepšie by to bolo spojiť napríklad aj menším kúpaliskom,“ uzatvára svoje plány kandidát SaS na bratislavského župana Juraj Droba.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 01. 07. 2017 | Prečítané: 97 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Voliči rozhodli
23-09-17 * 10:31
 Nevedia
23-09-17 * 10:28
 RE: Demokracia
23-09-17 * 07:59
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore