www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @641
Počítadlo


Spam poison

SaS: Je nonsens, aby sa nám po školách pohybovali ozbrojení nepreverení ľudia

Každou podobnou návštevou, prednáškou, cvičením sú naše deti ohrozené

Poslanci za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Ľubomír Galko a Branislav Gröhling požadujú od predsedu NR SR a SNS Andreja Danka, ktorý sa prihlásil k tomu, že riadi ministra školstva Petra Plavčana, aby svojmu nominantovi dôrazne vysvetlil, kto na základné školy patrí a kto tam nepatrí. Reagujú tak na incident, keď branci „prednášali“ žiakom jeden bratislavskej školy o bezpečnosti.

„Je nonsens, aby sa nám po školách, medzi deťmi pohybovali ozbrojení nepreverení ľudia. Ani nechcem rozmýšľať nad všetkým, čo by sa tým deťom mohlo stať v prípade, že príde k nejakej neopatrnej manipulácii so zbraňou zo strany dotyčného návštevníka školy alebo nebodaj detí, alebo to bude nejaký šialenec či psychopat, ktorý sa prejaví práve pri takejto svojej návšteve. Každou podobnou návštevou, prednáškou, cvičením sú naše deti ohrozené,“ poznamenal podpredseda SaS a tímlíder strany pre vonkajšiu a vnútornú bezpečnosť Ľubomír Galko.

Tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling tvrdí, že podobná situácia sa už nikdy nesmie zopakovať.

Vyzývam ministra školstva Petra Plavčana, ministra vnútra Roberta Kaliňáka a rovnako vyzývam predsedov samosprávnych krajov, aby dali pokyn všetkým riaditeľom, že školy môžu spolupracovať pri akciách iba s ozbrojenými zbormi, to znamená vojakmi, policajtmi, hasičmi a ostatnými príslušníkmi ozbrojených zborov,“ uviedol B. Gröhling a opätovne poukázal na to, že konečne treba začať riešiť problémy slovenského školstva a nie marketing rezortu.

SaS uvedomujúc si intenzitu súčasných hrozieb a v záujme zvýšenia obranyschopnosti obyvateľov Slovenska vždy podporovala dobrovoľnú vojenskú prípravu. Zároveň tým liberáli reagovali na dopyt niektorých občanov po vojenskom výcviku mimo profesionálnej armády, ktorý však organizuje štát a nikto iný.

„Kto má záujem o profesionálny výcvik a nechce sa stať vojakom, nech sa prihlási na dobrovoľnú vojenskú službu. Kto sa chce naháňať a získavať zručnosti nejakým samoštúdiom a neporušuje zákon, nech to tak robí, ale školy a naše deti v nich nech obchádza oblúkom. Nemá na školách medzi deťmi čo hľadať,“ uzavrel Ľ. Galko.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 16. 06. 2017 | Prečítané: 385 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kniha
24-01-20 * 01:46
 Re: Kniha
23-01-20 * 19:20
 Humanistická zbierka Protect Humanists At Risk
23-01-20 * 02:13
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom