www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @507
Počítadlo


Spam poison

Samsung School prinesie školám skvalitnenie výučby s využitím tabletov

Školy už budú môcť naplno využívať všetky možnosti tabletovej učebne a vytvoriť interaktívnu spoluprácu medzi učiteľom i žiakmi v reálnom čase

Peter Tvrdoň, Juraj Draxler a Michal KlačanUmožní to Memorandum o porozumení, ktoré dnes podpísal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler so spoločnosťami DATALAN, a. s. a Samsung Electronics Czech and Slovak, s. r. o.


V Memorande sa obe spoločnosti zaviazali dodať Samsung School, riešenie manažmentu tabletovej učebne, ako i Wi-Fi routre, ktoré budú slúžiť k nasadzovaniu, využívaniu a manažovaniu tabletov v procese výučby na viac ako tisíc základných a stredných školách na Slovensku.

Samsung School umožní navzájom efektívne prepájať digitálne sety a tablety v tabletových učebniach, čím učiteľ získa možnosť manažovať každý tablet samostatne, sprístupňovať individuálny obsah žiakovi, ako aj aktívne používať aplikácie v rámci vyučovacích hodín. Cena riešenia pre školu je 1 EUR + DPH na tablet za rok.

„Moderné riešenie tabletovej učebne umožní interaktívnu spoluprácu medzi učiteľom a žiakmi v reálnom čase. Tiež dá učiteľovi možnosť vyučovať akékoľvek učivo atraktívnym spôsobom a mať pritom plne pod kontrolou prácu žiakov na hodinách i aktívne vytvárať digitálny obsah. Počiatočný strach učiteľov z používania tabletov pomôžu prekonať realizované školenia,“ hovorí minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler.

V rámci projektu „Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva“ (EVSRŠ v rámci projektu Digiškola) bolo na základné a stredné školy v SR (mimo bratislavského kraja) dodaných 5 680 digitálnych setov (set obsahuje interaktívnu tabuľu, projektor a obslužný notebook) a navyše viac ako 1 000 učební bolo vybavených tabletmi, pričom jedna učebňa zahŕňa 20 tabletov.

Počiatočné obavy učiteľov z využívania tabletov na hodinách vyriešil projekt Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva“ (EVSRŠ v rámci projektu Digiškola), kedy od septembra 2014 prebiehajú základné školenia zamerané na výučbu ako pracovať s tabletom, na ktoré sa zatiaľ prihlásilo 4 300* učiteľov z 1 700 škôl. (* údaj k 15. 11. 2014).

Spojením dvoch národných projektov – projektu EVSRŠ a „Aktivizujúce metódy vo výchove“ (AMV cez Metodicko-pedagogické centrum) vznikli nadstavbové školenia „Využitie tabletov vo vyučovacom procese“ s cieľom učiteľom ukázať, ako vytvárať digitálny obsah a používať na hodinách aplikácie. Tie prebiehajú od pondelka, 8. decembra 2014, s trvaním do konca januára 2015. (Učiteľov školíme, ako pracovať s tabletmi)

Práve podpísanie Memoranda umožní spustenie ďalšej vlny školení s plánovaným začiatkom vo februári 2015. Tie učiteľov oboznámia s nadstavbou vo forme ako využívať možnosti Samsung School a plne manažovať hodinu kreatívnym spôsobom s využitím moderných technológií.

Pod čiarou

Foto (zľava): Peter Tvrdoň, riaditeľ slovenskej pobočky Samsung Electronics Czech and Slovak, s. r. o., Juraj Draxler, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR a Michal Klačan, predseda predstavenstva spoločnosti DATALAN, a. s.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 12. 12. 2014 | Prečítané: 1526 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1255
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore