www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @923
Počítadlo


Spam poison

Rozvíjanie IT zručností v letných táboroch

Denný letný IT tábor

IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočieV rámci národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie, pripravilo CVTI SR v spolupráci s niektorými slovenskými univerzitami počas toho leta denné letné IT tábory. Sú určené pre žiakov základných a stredných škôl, ktorí budú mať možnosť počas letných prázdnin rozvíjať svoje IT zručnosti. Letné tábory sú zamerané na podporu štúdia informatiky, matematiky, prírodných a technických vied.

Náplňou denných letných IT táborov je spoločné programovanie robotov, programovanie mobilných aplikácií, ako aj prepojenie viacerých oblastí prírodných vied prostredníctvom IT aplikácií.

Denné letné IT tábory sú predovšetkým pre tých žiakov a študentov, ktorí majú záujem o stavbu rôznych robotických konštrukcií zo stavebníc Lega a ich programovanie, programovanie webových stránok v jazykoch HTML, CSS, Javascript, 3D modelovanie, Geocaching, a biologické, chemické alebo fyzikálne pokusy, a mnohé ďalšie aktivity.

Témy letných táborov v jednotlivých regiónoch sa budú prispôsobovať aktuálnemu záujmu. V rámci táborov sa budú aktívne využívať laboratóriá na univerzitách a iných výskumných pracoviskách.

Primárnou cieľovou skupinou sú opätovne žiaci základných škôl, u ktorých chceme rozširovať vedomosti v informatike, a tak ich smerovať pri výbere štúdia na strednej, a neskôr na vysokej škole. Druhou, nie menej dôležitou skupinou sú dievčatá, ktorých záujem o štúdium informatiky je menší ako u chlapcov.

Viac informácií o projekte, ako aj o jednotlivých termínoch letných táborov nájdete na stránke IT Akadémie: Denný letný IT tábor.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje a je určený pre žiakov z mimo bratislavského kraja.

Letné IT tábory sú zadarmo!

Kontaktná osoba:
Ing. Eva Kalužáková
koordinátorka odborných aktivít pre ZŠ a SŠ
a manažérka publicity
NP IT Akadémia

ikonaTel.: +421 2 69 253 182; mobil: +421 918 888 697
ikonaE-mail: eva.kaluzakova@cvtisr.sk

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

CVTI SRCentrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR)
Slovak Centre of Scientific and Technical Information
– je ako priamo riadená organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR národným informačným centrom pre vedu, techniku, inovácie a vzdelávanie
– jeho súčasťou je špecializovaná vedecká knižnica Slovenskej republiky
– koordinuje činnosť a zabezpečuje prevádzku interdisciplinárnych výskumno-vývojových centier a národných infraštruktúr pre výskum, vývoj, inovácie a vzdelávanie
Čerpané z: www.cvtisr.sk

CVTI SR, 03. 07. 2017 | Prečítané: 266 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom