www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @326
Počítadlo


Spam poison

Rodičia sa vzdelávali, deti zabávali

Tak vyzeral festival Rastieme s deťmi

V Košiciach sa 23. apríla 2016 v materskom centre Delfínik uskutočnil prvý ročník jednodňového festivalu kontaktného rodičovstva a rešpektujúcej výchovy detí určený hlavne pre rodičov a tehotné ženy pod názvom Rastieme s deťmi.

Dospelí mohli na festivale navštíviť kvalitné prednášky, ktoré mali pod palcom lektori a prednášajúci zo Slovenska i Česka. Týkali sa zdravého nosenia detí, masáží detí a dojčiat či zdravého obúvania od malička. Tému kontaktného rodičovstva komplexne zhrnula Lucie Harnošová, skúsená lektorka v tejto oblasti.

„Je dôležité, aby rodičia mali rozšírené obzory, otvorenú myseľ a hľadali si informácie. Do praktického života si už začlenia len to, čo im samotným bude vyhovovať. Ale je dobré mať z čoho vyberať,“ povedala Lucie Harnošová.

Jedným z lektorov, a zároveň hlavným hosťom, bol riaditeľ prvej demokratickej školy v Banskej Bystrici Aleš Štesko. Štesko má dlhoročné skúsenosti s prácou s deťmi, rodičmi a učiteľmi. Účastníci si vypočuli a aktívne sa otázkami zapojili do jeho prednášky pod názvom „Skutočné problémy problémových i poslušných detí“, po ktorej nasledoval blok intuitívnych hier pre deti aj dospelých „Učenie s vášňou“.

„Festival ma zaujal celým obsahovým programom, ako už aj samotným názvom ‚Rastieme s deťmi‘. Najviac si ma získala téma kontaktné rodičovstvo. Lektorka Lucka vychádza nielen z rokmi overených postupov, ale aj vlastných skúseností. Vysvetlila, ako by malo takéto rodičovstvo vyzerať a fungovať a čo všetko si tento prístup vyžiada. Bola to pre mňa veľmi obohacujúca přednáška,“ povedala s nadšením účastníčka Lucia Hendrichovská, ktorá na festival prišla spolu so sedemmesačnou dcérkou.

Paralelne s prednáškami pre dospelých bola deťom k dispozícii herňa, ktorej súčasťou boli kreatívne dielne, netradičný hudobný workshop, skákací hrad, trampolína, maľovanie na tvár a detský kútik.

Festival sa uskutočnil v spolupráci s občianskym združením A centrum Košice – vedomá a aktívna príprava na materstvo a rodičovstvo a občianskym združením Dračia stopa, ktoré sa venuje aktivitám pre deti a mládež do 26 rokov. Zároveň je súčasťou realizácie mikroprojektu v rámci štúdia Sokratovo inštitútu, ktorý realizuje Živica. Finančne ho podporila Mestská časť Košice-Západ.

Foto:

Všetky propagačné a predajné stánky pokope aj s účastníkmiNoemi Lumtzerová ukazuje viazanie dieťatka do šatkyHudobné dobrodružstvo moreplavcov s Katarínou Juríkovou
Počas prednášky Skutočné problémy…Aleš Štesko na svojej prednáškeOdovzdávanie výhier

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

LeleLele
– stránka o zdraví, šťastí a ohľaduplnom živote, ponúka praktické rady a skúsenosti, ale aj hlbšie myšlienky ohľaduplnejšieho života
– venuje sa témam: vzdelávanie, ekológia, zdravie, tehotenstvo, deti
Čerpané z: www.lele.sk

Lele, 02. 05. 2016 | Prečítané: 1055 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (12 hl.)
 
Nie (10 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 22
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore