www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @004
Počítadlo


Spam poison

Robert Fico preplatil Jaguar, teraz pustí doňho pracovať cudzincov

Téma: Zamestnávanie cudzincov na Slovensku

Strana Sloboda a Solidarita berie na vedomie volanie automobiliek po otvorení slovenského pracovného trhu pre zamestnancov z tretích krajín, ale najskôr upozorňuje, že za tento neblahý stav nesie zodpovednosť primárne vláda Roberta Fica, ktorá poskytla automobilovému priemyslu masívne dotácie. Spôsobila tým jeho silnú koncentráciu na relatívne malom území.

„Opakovane sme vyjadrovali nesúhlas s umiestnením závodu Jaguar Land Rover pri Nitre z hľadiska nevhodného miesta a s ňou súvisiacej extrémne vysokej štátnej pomoci vo výške zhruba 500 miliónov eur,“ uviedla podpredsedníčka SaS a tímlíderka strany pre podnikateľské prostredie Jana Kiššová, podľa ktorej „je absurdné, aby tá istá vláda v ňom umožnila živelné zamestnávanie robotníkov zo Srbska či Ukrajiny, a to len preto, lebo sú ešte lacnejší a s ešte menšími požiadavkami na sociálnu ochranu ako robotníci z Rumunska či Bulharska, teda členských štátov EÚ.“

Podľa liberálov je mimoriadne žiadúce, aby sa Slovensko práve v čase nedostatku pracovných síl vyhlo fatálnym chybám a naopak vyťažilo z migrácie čo najviac pre celú spoločnosť.

„Zjednodušene povedané, kvalifikovaní a bezúhonní pracovníci sú v rozumnej miere na Slovensku vítaní v prvom rade z členských štátov EÚ,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

Je jasné, že nedostatok pracovných síl na základe celosvetovej konjunktúry pociťujú všetky sektory slovenskej ekonomiky. Nastala teda presne opačná situácia ako v obdobiach vysokej nezamestnanosti, keď absentuje tlak na rast miezd.

„Vláda by však mala okamžite prestať ovplyvňovať mzdový vývoj v podnikateľskom sektore administratívnymi opatreniami, lebo dnes situácia na trhu práce hrá v prospech zamestnancov. Populistické zvyšovanie minimálnej mzdy, rôznych príplatkov a zároveň otváranie dverí pre živelný príliv robotníkov z krajín mimo Európskej únie je ďalšou hrubou chybou tretej Ficovej vlády,“ poznamenal poslanec NR SR a tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca.

Foto:

Jana KiššováRichard SulíkEugen Jurzyca

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 20. 01. 2018 | Prečítané: 94 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Podpísali by ste sa ako občan pod petíciu, aby mohol kandidovať na prezidenta SR Martin Daňo?

Áno (30 hl.)
 
Asi áno (6 hl.)
 
Asi nie (3 hl.)
 
Nie (26 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 65
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Boh zomrel na syfilis
21-02-18 * 21:08
 RE: Projekt cesty na Mars
21-02-18 * 17:49
 RE: Projekt cesty na Mars
20-02-18 * 21:39
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore