www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @182
Počítadlo


Spam poison

Robert Fico je zúfalý, lebo vie, že sa blíži jeho koniec

Zdravica pre všetkých delegátov sobotňajšieho snemu strany SMER – SD

Predseda vlády Robert Fico má strach, má zúfalé vyhlásenia, lebo vie, že strana Sloboda a Solidarita (SaS) sa postará o to, aby sa všetkým čestným vyšetrovateľom a prokurátorom rozviazali ruky. Vyhlásil na piatkovom mimoriadnom brífingu predseda SaS Richard Sulík.

„Robert Fico je zúfalý, pretože vie, že jeho doba sa končí,“ povedal Sulík.

Predseda liberálov reagoval aj na Ficove obvinenia týkajúce sa firmy OLO či stretávania sa s podnikateľom Mariánom Kočnerom:

„K pozemku OLO: Ak by sa moja vtedajšia spoločnosť nezúčastnila na verejnom výberovom konaní a nedala by s odstupom najvyššiu pokutu, spoločnosť OLO by inkasovala o 2 milióny korún menej. Všetky ďalšie a konkrétne informácie nájdete na mojej stránke: Stanovisko ku kauze pozemok Vajnory.“

„Nemám problém akékoľvek obvinenie vysvetliť alebo sa ospravedlniť. Oľutoval som stretnutie s Mariánom Kočnerom, ale je pravdou, že už 8 rokov sme sa nevideli. Navyše, bol to minister financií za SMER – SD Ján Počiatek, ktorý ma prosil o to, aby som sa s Mariánom Kočnerom zoznámil.“

Premiér Fico sa pýtal, kde je Richard Sulík dnes, keď prezident odmieta vymenovať ústavných sudcov napriek rozhodnutiu Ústavného súdu SR. Šéf SaS pripomenul vyjadrenia ústavného právnika Petra Kresáka z koaličnej strany MOST – HÍD, ktorý v súvislosti s rozhodnutím ÚS SR hovoril o čiernom dni ústavného súdnictva na Slovensku.

Fico 8. 12. 2017 opäť urážal najsilnejšiu opozičnú stranu, na tlačovej besede hovoril o „zhúlených“ saskároch. Sulík podal v tejto veci trestné oznámenie, polícia ho odmietla, preto podal sťažnosť.

Môj život vediem čestne a to je to, čo Roberta Fica škrie úplne najviac. Zatiaľ čo on zháňal peniaze vlastnou hlavou, ja som sa živil vlastnou prácou. Zatiaľ čo on podľa spisu Gorila popíjal Coca-Colu na Vazovovej ulici, ja som reštrukturalizoval OLO, a prvýkrát v histórii sme znížili Bratislavčanom poplatok za odvoz smetí. Zatiaľ čo Robert Fico podľa výpovede očitého svedka preberal úplatky zabalené v alobale, ja som poctivo a čestne budoval politickú stranu,“ uviedol Richard Sulík.

Zároveň na tlačovej besede informoval o Zdravici pre všetkých delegátov strany SMER – SD.

Zdravica pre všetkých delegátov sobotňajšieho snemu strany SMER – SD

Vážení delegáti snemu strany SMER – SD!

Zástupcovia vašej strany sa nezúčastňujú na snemoch našej strany, čo platí aj naopak, takže naše kontakty sú aj tým veľmi obmedzené. Dôvod je všeobecne známy: Stojíme dlhodobo na opačných líniách a naše vzťahy v parlamente sú zlé a napäté. V strane Sloboda a Solidarita sme ich zhmotnili rozhodnutím vylúčiť z vládnej spolupráce SMER – sociálnu demokraciu spolu s extrémistickou stranou Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

Ale napriek odlišným prístupom k riešeniu spoločenských problémov, ktoré pramenia z odlišnej filozofie a hodnôt, mal by medzi nami existovať spoločný záujem na čistote verejného života a dobre fungujúcej spravodlivosti. Žiaľ, neexistuje a toto je dôvod, pre ktorý sa vám pred začiatkom vášho snemovania chceme prihovoriť.

Vaše rokovanie sa odohráva v čase, keď váš významný člen a zároveň významný predstaviteľ kultúrnej obce na Slovensku Marek Maďarič hodil do ringu ten povestný biely uterák a dáva od vedenia strany ruky preč. Zatiaľ nevieme, či to predznamenáva záver jeho politickej kariéry alebo nový začiatok obrodenej ľavice na Slovensku. Vieme však s istotou, že je to veľavravné gesto, určené najmä všetkým slušným a poctivým členom SMER – SD. Tým, ktorí s čoraz väčším sebazaprením zatvárajú oči pred realitou; ale aj tým, ktorí ich už majú otvorené a trpia.

Vaše rokovanie, vážení delegáti SMER – SD, sa odohráva krátko po tom, čo generálna prokuratúra vydala pokyn na preskúmanie pôvodu majetku vášho ďalšieho významného člena, podpredsedu strany a ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Ten v strane, samozrejme, zostáva – rovnako ako zostáva vo funkcii ministra. Robert Kaliňák totiž inú možnosť ako zostať vo funkciách nemá, ak nechce stratiť politický vplyv, a tým aj ochranu pred riadnym kriminálnym vyšetrovaním. Zároveň však tým pádom platí, že je hanbou pre všetkých slušných ľudí mať na pozícii ministra vnútra človeka, ktorý je už dlhšie vyšetrovaný pre podozrenie zo spáchania majetkových podvodov.

Nemusíme sa podrobne venovať tomu, na čo sa pretvorí politická strana a aký osud ju zastihne, keď ju opustia slušní členovia a zostanú len tí druhí. Chceme vám, vážení delegáti SMER – SD, úprimne povedať, že nám na osude vašej strany záleží len v tej nevyhnutnej miere, ako sa jej existencia dotýka Slovenska a jeho občanov.

Hoci s množiacimi sa korupčnými kauzami podpora verejnosti vašej strany slabne, stále má na spoločnosť veľký vplyv. Preto by sme vás, všetkých slušných a poctivých členov strany SMER – SD, chceli povzbudiť v odpore voči tým, ktorí ju zneužívajú na osobné obohacovanie sa, na deštruovanie právneho štátu, na štvanicu proti hlave štátu. Slovom, neohýbajte svoje chrbty pred tými, ktorí ničia našu vlasť Slovensko so straníckou legitimáciou SMER – SD vo vrecku.

V tom vám držíme palce!

Vedenie SaS

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 10. 12. 2017 | Prečítané: 321 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore