www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @473
Počítadlo


Spam poison

Roadshow Digiškola na kolesách navštívilo za tri týždne 16 tisíc ľudí

18 miest prešiel počas troch týždňov kamión Digiškola na kolesách, ktorý v návese skrýval kompletne vybavenú tabletovú učebňu s interaktívnou tabuľou

Digiškola na kolesách najazdila počas svojho putovania po Slovensku viac ako 2 200 kilometrov. Až 3 400 žiakov a študentov spolu s 260 pedagógmi si vyskúšalo interaktívne vyučovanie nielen v kamióne, ale aj v piatich digitálnych kioskoch, ktoré doplnili mobilnú tabletovú učebňu v ôsmich najväčších mestách. Bezproblémový chod projektu zabezpečoval denne takmer päťdesiatčlenný štáb a pätnásť lektorov, ktorí pripravovali nielen ukážkové hodiny pre žiakov, ale viedli aj odborné prednášky o digitálnom vzdelávaní pre prihlásených pedagógov.

„Individualizácia výuky pre každého žiaka je obrovskou šancou, ktorú tablety do pedagogiky prinášajú. Nie sú to však len tablety samy o sebe, je to učiteľ a jeho pedagogická skúsenosť ako využívať množstvo rôznych možností, metód a foriem práce. Interaktívne tabule a tablety obohacujú vyučovací proces a dúfam, že sa mi túto moju skúsenosť podarilo odovzdať aj ďalej,“ hovorí učiteľka zo Sliača a lektorka projektu Digiškola na kolesách Alena Lisičanová.

Digiškola na kolesách odprezentovala denne 10 vyučovacích blokov v šiestich predmetoch čo je spolu 360 hodín modernej výuky. Celkovo študentom a ich učiteľom lektori predviedli praktické využitie manažmentu tabletovej učebne Samsung School na takmer 300 vzdelávacích aplikáciách.

„Každého zaujalo niečo iné,“ hovorí manažérka publicity projektu Digiškola Erika Niepelová. „Žiakov najviac bavila geografia a matematika, z ktorých tablety a interaktívna tabuľa robia skutočnú zábavu. Náš cieľ odbúrať strach z noviniek a podporiť tak prihlasovanie sa do budúcich výziev digitalizácie školstva sa stopercentne naplnil.“

V rámci Národného projektu Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva (známeho ako Digiškola) získali slovenské školy (mimo Bratislavského samosprávneho kraja) spolu 5 680 digitálnych setov pozostávajúcich z interaktívnej tabule, projektora a obslužného notebooku. Materské školy dostali k tomuto základnému setu aj 2 686 farebných tlačiarní. 1 029 základných a stredných škôl bolo vybavených kompletnou tabletovou učebňou s wi-fi routerom, spolu tak školy obdržali 20 000 tabletov Samsung.

Národný projekt Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva realizovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci s Metodicko-pedagogickým centrom. Financovaný je z prostriedkov Európskej únie v rámci programu OPIS.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 17. 07. 2015 | Prečítané: 885 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1255
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore