www.humanisti.sk
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @459
Počítadlo


Spam poison

Rezort školstva nezvláda prácu s hendikepovanými deťmi

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k nedostatku pedagogických asistentov na školách

Školy žiadali na prvý polrok nového školského roka 7 045 pedagogických asistentov. Ministerstvo ich požiadavku „objektivizovalo“ a celkový počet skorigovalo na 6 292 asistentov. V skutočnosti im však vyčlenilo peniaze iba na 2 380 asistentov. Potvrdzujú to čísla, ktoré poslankyňa NR SR za stranu Sloboda a Solidarita Zuzana Zimenová získala od ministerstva školstva.

„Potvrdilo sa, na čo upozorňujem už dávno – ministerstvo nie je schopné zabezpečiť dostatok odborného personálu ani tam, kde by mali byť úplnou samozrejmosťou, teda v špeciálnych školách. Tie sú plné detí s rôznym zdravotným postihnutím, ktoré sú odkázané na pomoc odborného personálu,“ uviedla poslankyňa Zimenová, ktorá je expertkou SaS na inkluzívne vzdelávanie.

Koalícia komplikuje život znevýhodneným deťom

Z celkového počtu požadovaných asistentov potrebujú špeciálne školy v nadchádzajúcom školskom roku 1 058. Ministerstvo im však zaplatí len 301 asistentov.

„Koalícia deťom s rôznym znevýhodnením nepomáha vzdelávať sa. Namiesto pomocnej ruky im štartovaciu čiaru do života zbytočne komplikuje. Posiela ich do škôl, v ktorých každý rok chýbajú potrební špecialisti, vhodné učebné materiály a kompenzačné pomôcky,“ tvrdí Zuzana Zimenová, ktorá je predsedníčkou komisie pre začleňovanie zraniteľných skupín do vzdelávania pri parlamentnom ľudskoprávnom výbore.

Ako sa zachová premiér Pellegrini?

„Premiér Peter Pellegrini je majstrom klamlivej reklamy. Z čias jeho krátkeho pôsobenia vo funkcii ministra školstva si pamätáme, ako rozdával do škôl tablety a jazdil na traktore. Zviditeľnil sa aj tým, že ‚našiel‘ peniaze na chýbajúcich asistentov. Niektorým rodičom túto potešujúcu správu dokonca sám zatelefonoval. Som zvedavá, či teraz zavolá 3 912 rodinám a vysvetlí im, prečo ich deti asistentov ani tento rok nedostanú,“ dodala expertka SaS pre inkluzívne vzdelávanie Zuzana Zimenová.

Žiadosť o sprístupnenie informácií:

Žiadosť o sprístupnenie informácií

Foto:

Zuzana Zimenová

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 06. 08. 2019 | Prečítané: 96 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (522 hl.)
 
Nie (388 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 910
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Nie
16-08-19 * 19:42
 Re: Internet
16-08-19 * 19:05
 RE: Zbierka náboženských nezmyslov
16-08-19 * 18:50
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore