www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Reakcia Islamskej nadácie na Slovensku na výrok predsedu vlády SR o islame

Vyhlásenie

Premiér Robert Fico v rozhovore pre agentúru TASR publikovanom 25. mája uviedol, že „islam nemá priestor na Slovensku“. Uvádzame reakciu Islamskej nadácie na Slovensku na tento výrok, ako i na predošlé podobné výroky premiéra.

Minulé leto bola arabská rodina napadnutá priamo na bratislavskej hlavnej stanici. V marci inej moslimke na zastávke MHD nadávali a okradli ju. Pred pár dňami ju dokonca škrtili. Nadávky a vyhrážky na adresu moslimov sa v internetových diskusiách objavujú každý jeden deň.

Moslimská komunita na Slovensku je pritom dobre integrovaná, finančne sebestačná a takmer bezproblémová. Piatkové kázne v modlitebniach bývajú roky v slovenskom jazyku, čo na Západe nie je štandardom ani dnes. Pýtame sa preto, čím sme si zaslúžili, že sme sa stali terčom nenávisti nielen na internete a vo verejnom priestore, ale dokonca aj zo strany tých, ktorí by nás mali z podstaty svojej funkcie chrániť.

Premiér Robert Fico pred voľbami sľuboval, že bude „chrániť Slovensko“, my sa však rozhodne bezpečnejšie necítime. Doteraz sa nás výraznejšie nezastal ani raz. Opätovne však robí pravý opak. Uráža moslimov a ich vieru a dokazuje, že ústavný princíp ochrany vierovyznania asi pre moslimov neplatí.

Opakované vyjadrenia predsedu vlády však nepoškodzujú iba slovenských moslimov, ale záujmy Slovenska ako suverénneho štátu, ktorý si buduje svoje postavenie na medzinárodnej scéne. Slovensko sa od 1. júna stáva predsedníckou krajinou Európskej únie, čiže budeme predsedať aj takmer 20 miliónom moslimov, ktorí v EÚ žijú. Premiér im však práve odkázal, že ich viera u nás „nemá priestor“.

Je už len tragikomickou zhodou okolností, že jeho najnovšie vyjadrenie prišlo v rovnaký deň, kedy vláda schválila nomináciu ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka na post generálneho tajomníka OSN, inštitúcie, ktorej samotným zmyslom existencie je bojovať proti nenávisti a násiliu vo svete.

Bratislava 25. mája 2016
Islamská nadácia na Slovensku

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

IslamOnline.skIslamská nadácia na Slovensku
– naším cieľom je informovať širokú verejnosť o veciach spojených s islamom a moslimami na Slovensku a vo svete
– účel nadácie: priateľské vzťahy medzi Slovenskou republikou a islamskými krajinami; kultúrne a spoločenské záujmy moslimov žijúcich na území Slovenskej republiky; humanitárna pomoc osobám postihnutými živelnými pohromami
Čerpané z: www.islamonline.sk

Islamská nadácia na Slovensku, 25. 05. 2016 | Prečítané: 456 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Oxymoron
20-01-20 * 18:34
 Re: Oxymoron
19-01-20 * 17:32
 Re: Oxymoron
19-01-20 * 17:26
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @792