www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @769
Počítadlo


Spam poison

Rada v Pakistane nariadila znásilnenie dievčaťa ako odplatu za zločin jej brata

Dievča bolo znásilnené pred zrakmi svojich rodičov

Pakistanská polícia zadržala na predmestí mesta Multán asi dvadsať členov kmeňovej obecnej rady, ktorí nariadili znásilnenie dospievajúceho dievčaťa. Mal tak byť potrestaný jej brat, ktorý údajne znásilnil iné dievča. Rodiny oboch dievčat sú pritom pokrvne previazané.

Dedinčan na predmestí pakistanského Multánu ukazuje na dom

Dedinčan na predmestí pakistanského Multánu ukazuje na dom, kde bolo na pokyn kmeňového súdu znásilnené dospievajúce dievča (26. júla 2017) | foto: Profimedia.
Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 250 × 833 bodov.

„Jirga (obecná rada) nariadila znásilnenie šestnásťročného dievčaťa ako trest, pretože jej brat znásilnil iné, dvanásťročné dievča,“ opísal pre AFP incident miestny policajný úradník Allah Baksh.

Radu kontaktoval na začiatku mesiaca muž so sťažnosťou na svojho bratanca, ktorý znásilnil jeho dvanásťročnú sestru. Členovia rady potom nariadili mužovi, aby na odvetu znásilnil sestru obvineného, doplňuje stanica BBC.

Príkaz rady bol podľa policajnej správy vykonaný. Pakistanské noviny Dawn uvádzajú, že dievča bolo znásilnené pred zrakmi rady a svojich rodičov.

Matky oboch dievčat po incidente podali sťažnosť na policajnej stanici. Ich dcéry boli podrobené lekárskemu vyšetreniu, ktoré potvrdilo znásilnenie v oboch prípadoch. Potvrdil to aj policajt Asan Younas, ktorý uviedol, že polícia prijala sťažnosť proti dvadsiatimpiatim ľuďom. „Hlavný obvinený“, ktorý znásilnil dvanásťročné dievča, je stále na slobode.

Rozsudky bez sudcu

Jirgy alebo paňčájaty sú v juhovýchodnej Ázii obecné rady, ktoré často fungujú ako kmeňové súdy. Pakistanské úrady ich neuznávajú, ich vplyv však vyplýva z ľudovej tradície. Často preto riešia spory vo vidieckych oblastiach, kam oficiálne policajné zložky, právnici a sudcovia nedosiahnu.

Obecné rady sú neslávne (smutne, žalostne) známe svojimi kontroverznými súdmi, pri ktorých uplatňujú tradičné právo. Rozruch spôsobil napríklad incident z roku 2002, kedy rada nariadila hromadné znásilnenie mladej ženy potom, ako bol jej dvanásťročný brat obvinený z aféry so staršou ženou.

Prípad sa stal známym tiež vďaka odvahe poškodenej, ktorá sa navzdory spoločenskej stigmatizácie obete znásilnenia v Pakistane a vyhrážkam smrťou rozhodla bojovať proti páchateľom a zažalovala ich. Súd potom poslal štyroch „vykonávateľov trestu“ a dvoch členov obecnej rady na šibenicu. Pozri: Hromadné znásilnenia končia šibenicou, 31. augusta 2002.

Autor: lre.

Archív:

BBC: Pakistan village council orders ‘revenge rape’ of girlDawn: Police arrest 20 Panchayat members who ordered…

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

iDNES.cziDNES.cz
Spravodajský portál iDNES.cz priniesol prvé spravodajstvo užívateľom internetu 12. januára 1998. Môže sa pochváliť desiatimi spravodajskými Oscarmi, desaťkrát po sebe obhájil prvé miesto v ankete Krištáľová lupa v kategórii Spravodajstvo. Týždenne portál navštívi viac ako 4 milióny čitateľov.
Multimediálna skupina MAFRA patrí k najsilnejším masmediálnym spoločnostiam v Českej republike. Je zastúpená všetkými mediatypmi – printom, onlinom, TV a rozhlasom. Svojimi tlačenými titulmi MAFRA pravidelne oslovuje 2,4 milióna čitateľov, internetové projekty navštívi týždenne 3,4 milióna užívateľov. Najväčšími produktmi skupiny sú denníky Mladá fronta DNES, Lidové noviny a Metro, týždenníky TÉMA a 5plus2, iDNES.cz, Lidovky.cz, MOBIL.CZ, AAA Poptávka, Óčko a Rádio Impuls (súčasti masmediálnej divízie Agrofert).
Čerpané z: iDNES.cz, iDNES.cz na Facebooku a Mediálna skupina MAFRA

iDNES.cz, 29. 07. 2017 | Prečítané: 567 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore