www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @796
Počítadlo


Spam poison

Račianske vinobranie aj so svetovou atrakciou a pokusom o svetový rekord

Rodák z Rače sa radí medzi najuniverzálnejších žonglérov na svete

Račianske vinobranie

Na Račianskom vinobraní, ktoré sa začína už tento piatok a potrvá do nedele večera (14. – 16. 9. 2018), mestská časť Rača okrem bohatého programu pripravila aj prekvapenie.

Milan Roskopf

V sobotu 15. 9. 2018 o 18.45 h sa v amfiteátri v Knižkovej doline udeje pokus o svetový rekord v silovo-vytrvalostnom žonglovaní v podaní Milana Roskopfa (59).

Roskopf je ojedinelým zjavom vo svetovom žonglovaní, okrem troch certifikovaných zápisov v Guinnessovej knihe rekordov je držiteľom viac ako 50-ich svetových rekordov v najrôznejších žonglérskych disciplínach.

Tento rodák z Rače sa práve na Račianskom vinobraní pokúsi ako prvý človek na svete zdolať v silovo – vytrvalostnom žonglovaní s tromi 5 kg guľami magickú 100 sekundovú hranicu. Znamená to, že ak Milan vydrží žonglovať 1:40 min, tak to bude v tejto atraktívnej disciplíne nový svetový rekord. Len pre predstavu, za týchto 100 sekúnd urobí 300 nadhodení, čo pri 5 kilogramových guliach predstavuje celkovo nadhodenú hmotnosť 1,5 tony železa!

Milanov pokus o rekord na Račianskom vinobraní sa bude konať priamo pod dohľadom komisárov z renomovanej agentúry Dobrý den z Pelhřimova (ČR) ktorá má oprávnenie na oficiálne certifikovanie netradičných svetových rekordov.

Kto je Milan Roskopf?

Milan RoskopfPredovšetkým ho preslávili tri gule, z ktorých tie najťažšie spolu vážili 30 kg. Týmto rekordom sa zaradil medzi ojedinelú skupinu rekordmanov na svete, ktorým nebola ochotná uveriť ani samotná Guinnessova kniha rekordov a tak sa tento výkon objavil „iba“ v americkej konkurenčnej publikácii „Believe It or Not!“, kde bol rekord nielen uverejnený v texte, ale na str. 137 bola pod názvom FANTASTIC FEATS uverejnená celostranová fotografia aj s erbom Rače. Tento erb mal Milan na svojom tričku pri rekordnom žonglovaní s tromi 10 kilogramovými železnými guľami. Stalo sa tak v Mníchove v roku 2006, kedy s guľami vydržal žonglovať 15,8 sekúnd, počas ktorých vykonal presne 51 nadhodení, teda vyhodil do vzduchu viac ako pol tony železa!!! Tento výkon za 12 rokov ešte nikto na zemeguli dodnes neprekonal.

Po dosiahnutí tejto méty, gule neskôr experimentálne vymenil za iné predmety a niekoľko rokov sa venoval tzv. bizarnému žonglovaniu, kde si zažongloval s tromi 70 cm sekerami, motorovými pílami, či žongloval viac ako minútu visiac dolu hlavou, pri ktorom sa nechal do tejto polohy prilepiť sekundovým lepidlom!!!

Vo všetkých disciplínach dosahoval najlepšie svetové výkony alebo ich úspešne atakoval, čím sa radí medzi najuniverzálnejších žonglérov na svete, hoci tvrdí, že konkurovať klasickým cirkusovým virtuózom si v žiadnom prípade netrúfne.

Svoje životné krédo „Žijem aj žonglujem na plné gule“ však do bodky napĺňa.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

RačaMestská časť Bratislava-Rača
Adresa: Kubačova 21, 831 06 Bratislava
Rača je známa udeľovaním ocenenia Račianske srdce, ktoré sa udeľuje významným osobnostiam Rače, ktoré výraznou mierou prispeli ku skvalitneniu života v mestskej časti v akejkoľvek oblasti – športe, kultúre, vede, výskume, vzdelávaní alebo aj v sociálnej či spoločenskej oblasti
Čerpané z: www.raca.sk

Rača, 14. 09. 2018 | Prečítané: 311 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore