www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @442
Počítadlo


Spam poison

Rača chce rodičom finančne prispievať na súkromnú škôlku

Otvorenie novej materskej školy sa z objektívnych príčin nezrealizuje

Keďže pôvodne naplánované otvorenie novej materskej školy na Novohorskej sa z objektívnych príčin nezrealizuje, rozhodlo sa vedenie mestskej časti Rača pomôcť tým rodičom, ktorí s touto možnosťou počítali.

Rekonštrukcia schátranej budovy na rohu Novohorskej a Sadmelijskej ulice a jej kompletná prerábka na materskú školu mala byť pôvodne ukončená ku koncu októbra 2018, pričom škôlka mala začať svoju prevádzku ku koncu roka 2018. Situácia sa skomplikovala z dôvodu druhotnej platobnej neschopnosti dodávateľa – stavebnej firmy HESTON s.r.o. Bratislava. Na základe žiadosti MČ Rača schválilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka dodatok k zmluve s možnosťou priamych platieb subdodávateľom. A hoci v súčasnosti už opätovne prebiehajú na budove stavebné práce, nová škôlka sa v plánovanom termíne neotvorí.

Z toho dôvodu budú viacerí rodičia nútení riešiť túto situáciu prostredníctvom súkromnej škôlky, ktorá však vyžaduje neporovnateľne vyššie náklady ako štátne zariadenie. Preto sa račianska samospráva práve týmto rodičom rozhodla finančne pomôcť.

Mestská časť Rača plánuje na jedno dieťa prispieť formou nenávratného príspevku sumou vo výške 80 € na dieťa na mesiac, a to v celom období od 1. 10. 2018 až do termínu uvedenia novej Materskej školy Novohorská do prevádzky.

Príspevok dostanú rodičia po splnení týchto podmienok:

  1. vyjadrený predbežný záujem o MŠ Novohorská 1 v období od 23. 4. 2018 do 8. 8. 2018 a doručený niektorej z račianskych materských škôl, príp. na odd. Školský úrad,
  2. trvalý pobyt aspoň jedného zo zákonných zástupcov dieťaťa a dieťaťa v MČ Bratislava-Rača,
  3. k 15. 9. 2018 ich dieťa dovŕši fyzický vek tri roky a ešte nedosiahlo školský vek,
  4. písomné potvrdenie súkromnej materskej školy o prijatí dieťaťa na pobyt v tomto predškolskom zariadení.

Materiál s návrhom o poskytnutí finančného príspevku na súkromnú škôlku sa bude v najbližších dňoch prerokovávať na pôde školskej komisie a následne ho bude schvaľovať zastupiteľstvo mestskej časti Rača na svojom septembrovom zasadnutí.

Po jeho schválení bude pre rodičov k dispozícii tlačivo na vyplnenie, a to buď k stiahnutiu na webovej stránke MČ, alebo vytlačené na prvom kontakte na úrade na Kubačovej ulici.

O všetkom vás budeme včas informovať na webovej stránke a vo facebookových skupinách.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

RačaMestská časť Bratislava-Rača
Adresa: Kubačova 21, 831 06 Bratislava
Rača je známa udeľovaním ocenenia Račianske srdce, ktoré sa udeľuje významným osobnostiam Rače, ktoré výraznou mierou prispeli ku skvalitneniu života v mestskej časti v akejkoľvek oblasti – športe, kultúre, vede, výskume, vzdelávaní alebo aj v sociálnej či spoločenskej oblasti
Čerpané z: www.raca.sk

Rača, 18. 08. 2018 | Prečítané: 230 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore