www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

R. Kaliňák a J. Richter budú čeliť odvolávaniu

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) bude iniciovať mimoriadne schôdze s cieľom vysloviť nedôveru ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi a ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny Jánovi Richterovi

Predseda SaS Richard Sulík povedal na štvrtkovej tlačovej besede, že odchod Petra Plavčana bol zaslúžený, ale rovnaké pravidlá musia platiť aj na iných ministrov.

„Koalícia nemá hodnoty. Kríza vznikla len pre peniaze, nedokázali sa dohodnúť. Mačkopes stratil oprávnenie existencie. A my sme sa tento príklad správnej politickej kultúry rozhodli otestovať. Rozhodli sme sa ho rozšíriť aj na iných ministrov, ktorí závažne zlyhali,“ povedal na štvrtkovej tlačovej besede predseda SaS Richard Sulík.

Prečo musí odísť R. Kaliňák?

Podpredseda SaS Ľubomír Galko upozornil, ako sa podnikateľ Ladislav Bašternák pokúsil pred vyšetrovateľom vyjadriť účinnú ľútosť nad daňovými podvodmi, pre ktoré je vyšetrovaný.

„Zaspomínajme si, ako minister vnútra Kaliňák kryl podnikateľa Bašternáka, ako ospravedlňoval jeho údajnú platbu v hotovosti vo výške 12 miliónov eur za byty. To bol ten Kaliňákov svet ‚kešu‘. A potom sme sa dozvedeli, že títo dvaja páni sú obchodnými partnermi,“ uviedol Ľ. Galko a doplnil:

„Ani po niekoľkomesačnom vyšetrovaní generálna prokuratúra nedokázala očistiť ministra Kaliňáka od podozrenia, že kúpa podielu v spoločnosti B. A. Haus nebola normálnou obchodnou transakciou, ale protislužbou za beztrestnosť podnikateľa Ladislava Bašternáka pri daňových podvodoch. Generálna prokuratúra akurát nezískala dôkazy, ktoré by takéto podozrenie potvrdzovali. A to je podľa nás v prípade ministra vnútra zúfalo málo.“

Tímlíder SaS pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko sa pýta, čo po tom všetkom ešte drží Roberta Kaliňáka vo funkcii ministra vnútra.

„Jedna z odpovedí – možno tá hlavná – je, že práve štátna funkcia mu zabezpečuje beztrestnosť. Je to oveľa lepšia pozícia, akú má vyšetrovaný podnikateľ Bašternák. A to je ďalší dôvod, pre ktorý Robert Kaliňák boj o svoju politickú dôveryhodnosť prehral. Mal by z funkcie odísť, preto sme sa opäť rozhodli zbierať podpisy za jeho odvolanie a otestovať na ňom Plavčanov precedens.“

Prečo musí odísť J. Richter?

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová pripomenula, že keď akreditačná komisia minulý rok odporučila zrušiť akreditáciu resocializačnému centru Čistý deň, minister Richter sa svojmu poradnému orgánu vysmial a jeho odporúčanie ostentatívne ignoroval.

„Vtedy urobil minister Richter z kauzy Čistý deň kauzu politickú. S plným vedomím odmietol rešpektovať odborníkov v akreditačnej komisii, odmietol rešpektovať výsledky kontroly ústredia práce aj kontrolné nálezy svojho vlastného ministerstva. Zakročil hrubým politickým rozhodnutím, ktoré nemalo oporu v zákonoch, v ústave ani v medzinárodných dohovoroch,“ uviedla N. Blahová, ktorá otvorila kauzu Čistý deň.

Členka Výboru NR SR pre ľudské práva a národné menšiny podotkla, že zrušením akreditácie kauza Čistý deň nekončí.

„Odvolať ministra Richtera sme sa už raz pokúsili. Vtedy ani jeho partneri nemuseli mať všetky potrebné informácie. Teraz už nemôžu mať pochybnosti. A neverím, že sa medzi vládnymi poslancami nenájdu aj slušní ľudia, ktorí si povedia, že siahať na bezpečie detí, sa nesmie. Preto veríme, že druhý pokus o odvolanie ministra Richtera, by nemusel byť márny. V najbližších dňoch začneme zbierať podpisy na schôdzu o jeho odvolaní,“ dodala N. Blahová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 24. 08. 2017 | Prečítané: 325 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Najmenší muž
18-01-20 * 01:55
 Re: Ženy neplačú
15-01-20 * 10:40
 RE: Klimatické zmeny
14-01-20 * 16:46
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @904