www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @279
Počítadlo


Spam poison

QUARK čítajú Slováci už 20 rokov

Quark má 20. rokov, príďte to s nami osláviť!

Quark má 20. rokov, príďte to s nami osláviť!Okrúhle narodeniny oslávi popularizačný magazín spolu s vedcami, pravidelnými prispievateľmi a pozvaní sú aj čitatelia. Počas svojej existencie sa časopis etabloval ako jediné slovenské popularizačné periodikum, ktoré sa orientuje na vedu, výskum, techniku a nové technológie.

Mesačník Quark vychádza od roku 1995. Je pokračovateľom známeho populárno-náučného časopisu Elektrón. Venuje sa popularizácii vedy a techniky prístupnou formou, zrozumiteľnou i pre laickú verejnosť. Obľubuje ho najmä staršia mládež, študenti, pedagógovia a všetci tí, ktorí pociťujú potrebu neustále sa učiť niečo nové. Autormi článkov sú pracovníci Slovenskej akadémie vied, vysokoškolskí pedagógovia, výskumníci, odborníci z mnohých oblastí praxe. Píšu zaujímavé články z oblasti astronómie, biológie, fyziky, chémie, informačných technológií, strojárstva či ďalších vedných odborov.

Oslava dvadsiateho výročia založenia magazínu QUARK sa bude konať 23. septembra 2015 od 9.00 do 11.00 h v priestoroch Centra vedecko-technických informácií SR v Bratislave. Redaktori Quarku prinesú prvé vydanie časopisu, vedci z rôznych vedných odborov sa stretnú so širokou verejnosťou, a najmä so žiakmi stredných škôl, ktorým budú rozprávať o zaujímavostiach, zážitkoch alebo vtipných príhodách zo svojej výskumnej i vedeckej práce. Zároveň im prezradia, aká vie byť veda či technika pútavá a prečo je dobré ju ísť študovať.

Súčasťou osláv bude tiež odovzdávanie pamätných listov dlhoročným prispievateľom a spolupracovníkom časopisu. Zoznam pozvaných hostí nájdete na stránke www.quark.sk.

Quark vydáva Centrum vedecko-technických informácií SR v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Slovenskou akadémiou vied.

Pod čiarou

Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) je ako priamo riadená organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR národným informačným centrom pre vedu, techniku, inovácie a vzdelávanie. Jeho súčasťou je špecializovaná vedecká knižnica Slovenskej republiky. Koordinuje činnosť a zabezpečuje prevádzku interdisciplinárnych výskumno-vývojových centier a národných infraštruktúr pre výskum, vývoj, inovácie a vzdelávanie.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 17. 09. 2015 | Prečítané: 418 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Strana ZA ĽUDÍ
27-02-20 * 20:44
 SaS
27-02-20 * 19:56
 Kto koľko tipuje?
27-02-20 * 19:56
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore