www.humanisti.sk
Súťažná osemsmerovka
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @460
Počítadlo


Spam poison

Prvý rozpočet SaS bude vyrovnaný, nie deficitný – ako Kažimírov

Naša dlhodobá snaha má zmysel aj z opozície, keďže od začiatku sme poukazovali na systémové problémy

Minister financií Peter Kažimír s hrdosťou predstavil rozpočet, no v skutočnosti nemá byť na čo hrdý, informovali na tlačovej besede predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS).

Podľa predsedu SaS Richarda Sulíka je deficit vyšší, ako bol plánovaný, a to v časoch, keď európska ekonomika rastie a úroky za štátny dlh sú historicky najnižšie.

„Obidva faktory nie sú zásluha Petra Kažimíra, ale vďaka nim mal byť rozpočet dávno vyrovnaný. Opak je však pravdou. Deficit je dokonca vyšší, ako si súčasná vláda naplánovala. Za SaS hovorím, že prvý nami predložený rozpočet bude vyrovnaný,“ uviedol Richard Sulík.

Poslanec NR SR a tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca vníma rozpočet tak, že si vláda už strednodobo neplní svoje sľuby.

Znižuje sa reputácia štátu, keďže neplníme sľuby, a teda môže sa nám predražiť financovanie dlhu. Neefektívnymi projektmi a nevyrovnaným rozpočtom verejných financií pokračujeme v plytvaní naďalej. Toto je kľúčový odkaz súčasného rozpočtu.

SaS má konkrétne kroky na vyrovnaný rozpočet.

„V programe Agenda 2020 máme konkrétne opatrenia vymenované. Ide napríklad o toľko spomínané hnedé uhlie, stimuly alebo z aktuálnych vecí spomeniem, že sme nehlasovali za návrh dať úľavy kúpeľom, keď z 22 kúpeľov je 21 v bohatých regiónoch, tiež sme nehlasovali za super odpočet pre výskum, lebo vidíme, ako sa rozdeľujú peniaze na výskum,“ povedal Eugen Jurzyca.

Poslanec NR SR a tímlíder SaS pre štíhly štát Jozef Rajtár poukázal na to, že medzera vo výbere DPH je opäť vyššia (2014: 2,148 miliardy eur, 2015: 2,256 miliardy eur; štatistika sa robí s dvojročným posunom).

„Do platnosti teraz vstúpia ďalšie dve opatrenia – zverejňovanie vratiek DPH a upratanie problémov s fúziami firiem, kde dochádzalo k podvodom, napríklad spomeniem známy prípad Bašternák. Dokazuje to, že naša dlhodobá snaha má zmysel aj z opozície, keďže od začiatku sme poukazovali na systémové problémy,“ uviedol Jozef Rajtár a dodal, že ani tieto dve opatrenia definitívne nevyriešia problémy s výberom DPH.

Zásadným spôsobom problém vyrieši až nový systém DPH, tzv. odložená DPH (reverse charge), ktorú sme predstavili v júni toho roka.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 08. 10. 2017 | Prečítané: 316 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (625 hl.)
 
Viac áno, ako nie (147 hl.)
 
Viac nie, ako áno (135 hl.)
 
Rozhodne nie (150 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1057
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore