www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @180
Počítadlo


Spam poison

Prvý rozpočet SaS bude vyrovnaný, nie deficitný – ako Kažimírov

Naša dlhodobá snaha má zmysel aj z opozície, keďže od začiatku sme poukazovali na systémové problémy

Minister financií Peter Kažimír s hrdosťou predstavil rozpočet, no v skutočnosti nemá byť na čo hrdý, informovali na tlačovej besede predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS).

Podľa predsedu SaS Richarda Sulíka je deficit vyšší, ako bol plánovaný, a to v časoch, keď európska ekonomika rastie a úroky za štátny dlh sú historicky najnižšie.

„Obidva faktory nie sú zásluha Petra Kažimíra, ale vďaka nim mal byť rozpočet dávno vyrovnaný. Opak je však pravdou. Deficit je dokonca vyšší, ako si súčasná vláda naplánovala. Za SaS hovorím, že prvý nami predložený rozpočet bude vyrovnaný,“ uviedol Richard Sulík.

Poslanec NR SR a tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca vníma rozpočet tak, že si vláda už strednodobo neplní svoje sľuby.

Znižuje sa reputácia štátu, keďže neplníme sľuby, a teda môže sa nám predražiť financovanie dlhu. Neefektívnymi projektmi a nevyrovnaným rozpočtom verejných financií pokračujeme v plytvaní naďalej. Toto je kľúčový odkaz súčasného rozpočtu.

SaS má konkrétne kroky na vyrovnaný rozpočet.

„V programe Agenda 2020 máme konkrétne opatrenia vymenované. Ide napríklad o toľko spomínané hnedé uhlie, stimuly alebo z aktuálnych vecí spomeniem, že sme nehlasovali za návrh dať úľavy kúpeľom, keď z 22 kúpeľov je 21 v bohatých regiónoch, tiež sme nehlasovali za super odpočet pre výskum, lebo vidíme, ako sa rozdeľujú peniaze na výskum,“ povedal Eugen Jurzyca.

Poslanec NR SR a tímlíder SaS pre štíhly štát Jozef Rajtár poukázal na to, že medzera vo výbere DPH je opäť vyššia (2014: 2,148 miliardy eur, 2015: 2,256 miliardy eur; štatistika sa robí s dvojročným posunom).

„Do platnosti teraz vstúpia ďalšie dve opatrenia – zverejňovanie vratiek DPH a upratanie problémov s fúziami firiem, kde dochádzalo k podvodom, napríklad spomeniem známy prípad Bašternák. Dokazuje to, že naša dlhodobá snaha má zmysel aj z opozície, keďže od začiatku sme poukazovali na systémové problémy,“ uviedol Jozef Rajtár a dodal, že ani tieto dve opatrenia definitívne nevyriešia problémy s výberom DPH.

Zásadným spôsobom problém vyrieši až nový systém DPH, tzv. odložená DPH (reverse charge), ktorú sme predstavili v júni toho roka.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 08. 10. 2017 | Prečítané: 417 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:46
 Re: Tomáš Profant
06-08-20 * 18:14
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:14
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore