www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @663
Počítadlo


Spam poison

Prvé číslo časopisu DAV DVA

Prvý kultúrno-politický magazín vyšiel 22. 2. 2017

Vážený čitateľ, podporovateľ, sympatizant,

Prvé číslo časopisu DAV DVAs potešením oznamujeme, že 22. 2. 2017 vyšlo oficiálne 1. číslo nášho kultúrno-politického štvrťročníka DAV DVA. Našu iniciatívu vnímame ako akúsi druhú inkarnáciu pôvodnej tvorivej skupiny DAV (1922 – 1937), na ktorú chceme nadviazať v snahe o progres a o sociálnu angažovanosť. Práve preto, že sme DAV DVA, sme si za „dátum narodenia“ nášho časopisu zvolili dátum s vysokou koncentráciu číslice 2.

V tento deň sa odohralo viacero historických momentov – 22. 2. 1848 vypukla Francúzska revolúcia, počas ktorej opäť ožili myšlienky slobody, rovnosti a bratstva. Presne o sto rokov neskôr sme sa aj v Československu dočkali mohutnej vlny, ktorá stelesňovala odvekú túžbu ľudstva po nastolení spravodlivej spoločnosti. 22. 2. 1980 dokázali mladí americkí hokejisti na olympiáde v Lake Placid, že aj Dávid občas dokáže skoliť zdanlivo neporaziteľného Goliáša. Aj my ako Iniciatíva DAV DVA chceme byť stelesnením myšlienky, že aj navonok nezdolateľný súper (moloch v podobe nespravodlivého vykorisťovateľského zriadenia) sa dá zdolať, ak existuje vôľa. Popritom všetkom ale rozhodne nechceme byť iba klonom pôvodného DAV-u, ako ovečka Dolly, ktorej naklonovanie oznámila vedecká obec 22. 2. 1997. Napokon, tá „dvojka“ v našom názve symbolizuje práve skutočnosť, že nástupnícka iniciatíva vzniká v nových spoločenských podmienkach, a teda jedinou možnosťou je syntéza toho nadčasového a stále aktuálneho z minulosti s novými možnosťami a príležitosťami, ktoré nám ponúka nová, nesmierne dynamická doba.

Prvé číslo vychádza v plnofarebnej elektronickej a čiernobielej papierovej verzii (s farebnou obálkou) na 68 stranách. Obsahuje autorské články, úvahy a komentáre, zoradené do nasledovných rubrík: Politika, Kultúra, Ekonomika a Príbehy zo života (autentické príbehy každodenných ľudí, obetí neoliberálneho kapitalistického zriadenia), predovšetkým však informácie o reálnych ekonomicko-politických alternatívach.

Nakoľko v súčasnosti si nemôžeme dovoliť predávať cez oficiálnu sieť malopredajní a trafík, distribúciu riešime vlastným rozvozom (ak je to možné, najmä v prípade väčších miest) a poštou. Časopis si taktiež budete môcť zakúpiť na nami organizovaných akciách alebo vo všeobecnosti všade tam, kde sa ako DAV DVA dostavíme.

Kúpou tohto magazínu umožníte prežiť projektu, ktorý si kladie za cieľ prejsť od neproduktívnej kritiky problémov spoločnosti (ktorá je síce dôležitá, ale nedostatočná) k aktívnej diskusii o reálnych alternatívach a ich realizácii. Ak sa nám vrátia náklady vložené do 1. čísla, nôžeme získané peniaze následne „otočiť“ a zafinancovať ďalšie číslo.

Budúcnosť magazínu DAV DVA je závislá od solidarity čitateľov, podporovateľov a sympatizantov!

Pokiaľ máte o 1. číslo štvrťročníka DAV DVA záujem, píšte na náš e-mail dav.dva@protonmail.com, prípadne využite objednávkový formulár na našej stránke www.davdva.sk (vpravo hore). Ďakujeme!

MY VŠETCI SME DAV!

S pozdravom,
//Redakcia DAV DVA

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

DAV/DAV/ (čítaj DAV DVA)
– kultúrno-politická revue ľavého spektra
– kultúrno-politická a spoločenská revue nekapitalistickej ľavice, ktorej úlohou je rehabilitácia autenticky ľavicových a socialistických myšlienok do slovenskej spoločnosti 21. storočia
– zároveň poskytuje priestor pre diskusiu a výmenu názorov v autenticky ľavom spektre
Čerpané z: www.davdva.sk

DAV/, 04. 03. 2017 | Prečítané: 718 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (467 hl.)
 
Nie (334 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 801
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Utečenecká kríza
24-06-18 * 06:41
 Re: Zbytočne
22-06-18 * 17:37
 Zbytočne
22-06-18 * 02:56
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore