www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @123
Počítadlo


Spam poison

Prvá ranná správa o vstupe vojsk do Československa

Československý rozhlas – 21. 8. 1968 o 1.55 h

Jedna hodina, 55 minút.

Vážení poslucháči, ostaňte pri svojich prijímačoch. Zostaňte, vydržte pri svojich prijímačoch. Za malý okamžik budeme vysielať mimoriadne dôležitú správu.

Vážení poslucháči, vysielame zvláštne vyhlásenie predsedníctva Ústredného výboru Komunistickej strany Československa (ÚV KSČ).

Celému ľudu Československej socialistickej republiky!

Včera 20. augusta 1968 okolo 23. hodiny prekročili vojská Sovietskeho zväzu, Poľskej ľudovej republiky, Nemeckej demokratickej republiky, Maďarskej ľudovej republiky a Bulharskej ľudovej republiky, štátne hranice Československej socialistickej republiky.

Stalo sa tak bez vedomia prezidenta republiky, predsedu Národného zhromaždenia, predsedu vlády a prvého tajomníka Ústredného výboru Komunistickej strany Československa a ďalších orgánov.

V týchto hodinách zasadalo predsedníctvo Ústredného výboru Komunistickej strany Československa a zaoberalo sa prípravou XIV. zjazdu strany. Predsedníctvo Ústredného výboru Komunistickej strany Československa vyzýva všetkých občanov našej republiky, aby zachovali pokoj a nekládli postupujúcim vojskám odpor. Preto ani naša armáda, Verejná bezpečnosť a Ľudové milície nedostali rozkaz k obrane krajiny.

Predsedníctvo Ústredného výboru Komunistickej strany Československa považuje tento akt za odporujúci nielen zásadám vzťahov medzi socialistickými štátmi, ale aj za popretie základných noriem medzinárodného práva.

Všetci vedúci funkcionári štátu, Komunistickej strany Československa, i Národnej fronty, ostávajú vo svojich funkciách, do ktorých boli ako predstavitelia ľudu a členov svojich orgánov zvolení podľa zákonov a ďalších noriem platných v Československej socialistickej republike.

Ústavnými činiteľmi je okamžite zvolávané zasadnutie Národného zhromaždenia a vlády republiky. A predsedníctvo Ústredného výboru Komunistickej strany Československa zvoláva plénum Ústredného výboru Komunistickej strany k prerokovaniu vzniknutej situácie.

Podpísané: Predsedníctvo Ústredného výboru Komunistickej strany Československa.

Zvukový záznam:

Zdroj: www.ustrcr.cz (Český rozhlas).

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ustrcrÚstav pre štúdium totalitných režimov (ÚSTR)
Ústav pro studium totalitních režimů
Siwiecova 2
130 00 Praha 3, Česká republika
Čerpané z: www.ustrcr.cz

ÚSTR ČR, 22. 08. 2018 | Prečítané: 122 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore