www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Prvá konopná cirkev

Veriaci v cirkvi snívajú o lepšej spirituálnej budúcnosti pre všetkých ľudí na celom svete

V Spojených štátoch amerických vznikla Prvá konopná cirkev (The First Church of Cannabis). Známa tiež ako konoperiánska cirkev (Cannaterian Church). V skratke TFCOC alebo FCOC. Už majú viac ako 1 000 členov. A záujem o túto cirkev rastie. V cirkvi vravia, že konope je jedno z najstarších náboženských sviatostí na svete, a hrá významnú úlohu v dejinách neortodoxných náboženstiev.

Hlavným účelom Prvej konopnej cirkvi je uctievať, slúžiť a naplniť zámery Ježiša Krista, ako sa to spomína v Evanjeliu podľa Matúša 28, 19 – 20:

„Choďte teda a získavajte mi učeníkov vo všetkých národoch a krstite ich v mene Otca i Syna i Svätého Ducha a naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal. A hľa, ja som s vami po všetky dni až do konca sveta.“

Veriaci v Prvej konopnej cirkvi používajú pre seba označenie „cannaterian“, konoperián, ale mne príde vhodnejšie slovenské „konôpkár“ (konôpkári a konôpkárky).

Túto cirkev založili s vedomím, že k bohu sa dostanú skôr pri fajčení marihuany ako pomocou modlitieb.emotikon

Katolíci majú mariánsky kult (uctievanie Božej Matky Panny Márie), a konôpkári budú mať marihuanový kult.emotikon

Na fotografii je odkaz na Ježišove slová z Evanjeliá podľa Jána 8, 7:

„Kto z vás je bez hriechu, nech prvý hodí do nej kameň!“

Ústredným motívom cirkvi je láska.

„Live – love – laugh – learn – create – grow – teach.“

Žiť, milovať, tešiť sa, vzdelávať sa, tvoriť, rásť, učiť sa.

Cirkev založil Bill Levin, ktorý používa honosný titul „Veľký púba“ (Grand Poobah).

Pod čiarou

Poznámky:

Cannaterian: konoperián, konoperiánka, konoperiáni, konoperiánsky, konoperiánska. Podobne ako je arián, prívrženec, vyznávač arianizmu, kresťanského učenia neuznávajúceho Ježiša ako boha Krista, podľa Aria žijúceho v 4. storočí n. l.). Alebo presbyterián, stúpenec presbyterianizmu, člen evanjelickej presbyterskej cirkvi.

Ortodoxný: pravoverný, dôsledne sa pridržiavajúci istej náboženskej viery, náboženského učenia (blízke významové slovo je fundamentalistický).

Grand Poobah: tento pojem je odvodený od názvu pyšnej postavy Pooh-Bah (Lord High Everything Else) z komickej opery Mikado. Hudbu napísal Arthur Sullivan a libreto W. S. Gilbert. Veľký púba je titul daný človeku, ktorý zastáva vznešené postavenie. Pozri: Urban dictionary. Pod výrazom „poobah“ môžeme chápať osobu, ktorá je dôležitá alebo vysoko postavená. Ale poobah je aj mimoriadne pompézny človek. Pozri: Wiktionary. V televíznom seriáli Flintstonovci sa spomína postava Sam Slagheap. „Sam Slagheap is the Grand Poobah of the Water Buffalo Lodge.“ Pozri: The Flintstones. Vo francúzskej verzii sa píše „Le Grand Boubou“ (Veľký bubu). Pozri: Les Pierrafeu (Sam Slagheap, the Grand Poobah, chef de l'Ordre loyal des bisons des prairies). Takže zakladateľ cirkvi Bill Levin so svojím titulom „Grand Poobah“ môže byť pokojne aj Veľký bobo (vo význame veľká mátoha, veľký hastroš, veľký pajác alebo veľký panák. Pozri: Bobo v slovníkoch a Panák v slovníkoch.

Archív:

Prvá konopná cirkevPrvá konopná cirkev

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 28. 07. 2015 | Prečítané: 1431 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Najmenší muž
18-01-20 * 01:55
 Re: Ženy neplačú
15-01-20 * 10:40
 RE: Klimatické zmeny
14-01-20 * 16:46
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @899