www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @020
Počítadlo


Spam poison

Protiruská demagógia na Topky.sk

Ako sa vytvára manipulácia s verejnou mienkou

Noviny Topky.sk o sebe tvrdia:

„Spájame seriózne denné správy s obľúbeným bulvárnym obsahom.“

A občas sa im bulvár popletie so serióznymi správami.

14. augusta 2014 uverejnili článok Bezradní Rusi biedu priznávajú: Zverejňujú FOTO pustých obchodov po celej krajine! Článok už odstránili po výsmechu čitateľov, ktorí upozornili, že ide o hrubé klamstvo. Na fotografiách v článku totiž neboli zábery z ruských obchodov.

Topky.sk v článku napísali:

MOSKVA – Na povrch vyplávali nové fotky z ruských obchodov. Potvrdzujú to, čoho sa mnohí obyčajní Rusi obávali. Sankcie uvalené na Putinov režim pravdepodobne začínajú bolieť a toto je výsledok!

Sankcie zakazujú dovoz potravín z USA, Kanady, EÚ či Austrálie do Ruska. Na sociálnej sieti začínajú pribúdať fotky z ruských supermarketov. Menovite sú to siete Metro, Auchan, Crossroads, Sedmoi Kontinent.

Pred pár dňami sa objavili fotky z obchodnej siete Metro. Vtedy na pultoch predajne chýbalo viacero druhov potravín. Z nasledujúcich fotiek je vidieť, ako na regáloch z rôznych supermarketov chýbajú niektoré druhy tovarov.

Ľudia márne hľadajú vybrané potraviny. Možno že sa dočkajú aj dlhých radov ako za čias tuhého komunizmu, kedy nebol dostatok potravín. Alebo vyburcujú domácich producentov, aby začali vyrábať domáce potraviny.

Fotografie pochádzajú zrejme zo sociálnej siete В контакте (VK – V kontakte) Донецк ДНР (Донецька народна республіка, Donecká ľudová republika) z 10. augusta 2014.

Sprievodný text k fotografiám znie:

Это уже пугает. Амстор на Южном

V preklade: To je desivé. Amstor na Južnom.

V ukrajinskom meste Doneck je viacero obchodov so značkou Amstor.

Už v článku Armáda konfederácie Novorusko je kresťanská som spomínal, že „na Ukrajine prebieha boj za vytvorenie nových štátov, Doneckej ľudovej republiky a Luhanskej ľudovej republiky“. A tie boje spôsobili humanitárnu krízu. Takže fotografie môžu pochádzať z obchodu Amstor v Donecku.

A fotka, ktorú Topky.sk uverejnili v sociálnej sieti Facebook, pochádza ešte z 8. apríla 2014 z článku Persiste escasez de leche, harina, café, azúcar, aceite y mantequilla (Pretrváva nedostatok mlieka, múky, kávy, cukru, oleja a masla) zo stránky Venezuela Al Día.

Predsedníčka politickej strany Národ a Spravodlivosť – naša strana Anna Belousovová správne upozornila novinárov z Topky.sk:

„Už prestaňte s tou hlúpou a primitívnou propagandou!!! 3., alebo 4. fotografia je z Ukrajiny! Vidno to na nej. To si už naozaj myslíte, že tu žije väčšina idiotov?! Alebo tá vaša primitívna propaganda je určená pre generáciu, ktorá nepozná azbuku?!“

Odporúčam, aby ste si dávali veľký pozor na novinárske kačice, čiže na nepravdivé správy, ktorých cieľom je vyvolať senzáciu, či pobúrenie.

Možno sa novinárom z Topky.sk pobúrenie podarilo, ale presne opačne. Nevzbudili hnev k Rusom, či Rusku, ale hnev k falošnému novinárstvu.

Keď sa niekde bojuje, vždy sa objavia demagogické správy.

Pamätajte na slová, ktoré povedal Adam Roman:

„Na šírenie svojich názorov demagógovia veľmi často zneužívajú neochotu väčšiny ľudí myslieť, čo im potom umožňuje dopúšťať sa aj hrubých prehreškov voči logike.“

Archív:

Topky.skTopky.skTopky.skTopky.skV kontakte: Doneck


Venezuela Al DíaFacebook Topky.sk


Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 16. 08. 2014 | Prečítané: 1758 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Európska únia
10-11-19 * 09:32
 Re: Dobrý záber
04-11-19 * 21:10
 "Sväté" médiá.
24-10-19 * 16:54
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore