www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @306
Počítadlo


Spam poison

Proroci niečo uhádnu, niečo nie

Zaujímavý súčasný prorok Ricardo Salazar

Na stránke Daily Express uverejnil Jon Austin 24. novembra 2015 článok New Nostradamus? Prophet claims WWIII to start in JUNE after Europe closes its borders (Nový Nostradamus? Prorok tvrdí, že tretia svetová vojna sa začne v júni 2016 po tom, ako Európa uzatvorí svoje hranice). V článku sa spomína pastor Ricardo Salazar.

Pastor Ricardo Salazar je peruánsky vyškolený právnik, ktorý teraz žije v Japonsku, a plánuje vytvoriť najväčšiu kresťanskú cirkev na svete.

Takých predpovedí je veľa, mňa tentoraz zaujala jedna veta:

„2023: The Second Coming of Christ and salvation“

Čiže očakáva, že v roku 2023 nastane druhý príchod Krista a spása.

Druhý príchod Krista sa nazýva v teológii parúzia a spása je v náboženskom chápaní spasenie duše po smrti, záchrana človeka pre večný život.

Vtip spočíva v tom, že novinári článok zaradili do rubriky Veda (Science). Nuž čo! Veď teológia sa vyučuje ako vedecká disciplína.emotikon

Ak bude spravodajský magazín Humanisti.sk existovať ešte v roku 2024, skúste sa okolo seba poobzerať, či náhodou už nie ste v nebi alebo v pekle, či kde, lebo ste sa ráno zobudili, a zisťujete, že ste prespali druhý príchod Ježiša Krista, ako to sám mytologický Ježiš hlásal, že raz sa vráti. Dočítať sa o tom môžete v rozprávke pre dospelých, ktorú kresťania nazývajú Písmom svätým alebo bibliou.

emotikon

Inak Salazar má tentoraz celkom presné predpovede. Napríklad predpovedá, že už vo februári 2016 Čína zaútočí na Japonsko. Keď ešte ani v marci nezaútočí, môžeme očakávať, že pastor hlása bludy aj ohľadom druhého príchodu Krista v roku 2023. 16. júna 2016 podľa pastora začne tretia svetová vojna, keď Rusko a Čína zaútočia na veľmi oslabené Spojené štáty americké. Vojna bude zrejme trvať krátko v porovnaní s prvou a druhou svetovou vojnou, lebo už 25. októbra 2016 aliancia Ruska a Číny zvíťazí v tretej svetovej vojne.emotikon

V marci 2017 sa čínska mena – jüan (CNY) stane svetovou menou.emotikon

Koncom roka 2018 alebo začiatkom roka 2019 Rusko zaútočí na Izrael. (Hmm, po skončení tretej svetovej vojny? To ako si pastor predstavuje svetovú vojnu?)

A v roku 2020 príde Antikrist na Zem a bude vládnuť nad nami. (Amen-tma s nami!emotikon No a čerešničkou na torte bude už 2 000 rokov očakávaný tzv. druhý príchod Ježiša Krista. Lebo kresťania veria, že bol ukrižovaný, zomrel, a na tretí deň po ukrižovaní vstal z mŕtvych, vystúpil do neba, a odvtedy očakávajú jeho príchod. Prakticky na tejto rozprávke sa drží celé kresťanstvo.

Myslíte si, čitatelia, že ak rok 2023 bude takým bežným rokom ako ostatné predošlé, a nasledujúce, že to bude mať vplyv na úbytok veriacich (nábožných)? Pochybujem! Tí, ktorí naletia na pastorove táraniny, buď zabudnú, že táral nezmysly, alebo si nájdu nejakú výhovorku.

I keď musím uznať, že niektoré odhady (predpovede) v podstate vyšli. Diskutujúci s prezývkou „dnes_flamujem“ 16. 12. 2009 v diskusnej téme Nostradamus napísal:

„2015: Moslimovia zaútočia na Európu a ovládnu celú južnú Európu.“

Čiže už v roku 2009 niekto predpovedal, čo sa naozaj stalo v roku 2015. Celkom slušná predpoveď. I keď dala sa očakávať už v roku 2009, pretože už v tom čase boli rôzne útoky a provokácie zo strany moslimov. Ale chcem upozorniť na to, že výraz „moslimovia zaútočia“ nie je celkom správne spájať s utečeneckou krízou, pretože utečenci sú väčšinou kresťania, ktorí museli opustiť svoju vlasť práve kvôli fanatickým moslimom z Islamského štátu. Niektorí moslimovia, ktorí prišli povedzme počas niektorej z utečeneckých vĺn, sa však správali teroristicky v Európe, takže môžem pokojne uznať argument, že moslimovia zaútočili na Európu.

Aj čínska mena môže časom nadobudnúť svetový význam. Myslím v tom význame, že bude mať väčšiu hodnotu ako americký dolár.

Z predpovedí protestantského kňaza Ricarda Salazara je príchod Krista najväčšia náboženská perla!emotikon

Tak mu Pán Boh pomáhaj!emotikon

Ricardo Salazar o sebe tvrdí, že je pastor, protestantský kňaz. A tiež, že je kazateľ (preacher), ktorý pracuje na Božom diele.

V roku 2010 založil Globálnu cirkev Kráľa Izraela (Global Church of the King of Israel, Iglesia Global del Rey de Israel). Neskôr názov upravil na The Global Church of God of Israel (La Iglesia Global del Dios de Israel) pod spoločným „domom“ Global House Japan. A pravdepodobne sa sám vysvätil za kňaza. Aspoň Shane Croucher 29. decembra 2015 to spomenul v článku Who is predicting the end of the world in 2016? (Kto predpovedá koniec sveta v roku 2016?):

„Pastor Ricardo Salazar, who seems to have ordained himself, put up a series of videos on YouTube foretelling apocalyptic horror in 2016. Salazar founded the modestly-named “Global Church of the King of Israel”, which he runs from the famous epicentre of the Judeo-Christian world, Tokyo, Japan.“

16. júna 2015 uverejnil svoje proroctvá o konci časov (Prophecies of the end times) takto:

  • In 2020 the Antichrist is who really is and call him God requires and provides for the implementation of a mark on everyone on the planet. Begins the persecution of Christians in the world that remains. In the same year used flying police, will be a round, dark drones (the size of four basketball balls together), they have a gun in front, scanned people at a distance, I could hear a robotic male voice in my vision.
  • Year 2023: Jesus defeats the Antichrist and begins the millennial kingdom.

A 17. júna 2015 uverejnil svoje proroctvá takto:

  • In 2020 the anti-Christ will appear in the world scene.
  • From the mid 2023 the anti-Christ will demand to be called God and establish the implementation of a mark on every people of the planet.
  • In 2023 the Christian will be hunt down by flying police, they will be dark round drones that will have a weapon in the front, they will scan the people at distance, I could hear a male voice in my vision.

Archív:

Daily ExpressDiskutujúci s prezývkou „dnes_flamujem“2023: ¿El fin del mundo? (Ricardo Salazar)The Global Church of God of Israel
La Iglesia Global del Dios de IsraelRicardo Salazar (Global House)Prophecies of the end times (16. júna 2015)Fulfilled prophetic dates (17. júna 2015)Shane Croucher: Kto predpovedá koniec sveta v roku 2016?

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Naleteli ste niekedy na vtip (hoax), ktorý ste brali vážne?

Áno, som dôverčivý(á), naivný(á) (Počet hlasov: 44)
(24.44 %)

Áno, ale odvtedy si dávam veľký pozor (Počet hlasov: 34)
(18.89 %)

Áno, ale je mi to jedno, kvôli tomu sa svet nezrúti (Počet hlasov: 19)
(10.56 %)

Nie, ešte sa mi to nestalo (Počet hlasov: 83)
(46.11 %)Celkom hlasovalo: 180
Súvisiace články:
Koniec sveta sa nekonal (21.12.2012)
Koniec sveta v roku 2012 nebude (08.12.2012)

Ján Parada, 21. 01. 2016 | Prečítané: 1136 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (11 hl.)
 
Nie (8 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 19
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore