www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @572
Počítadlo


Spam poison

Prokuratúra kritizuje masmédiá neprávom

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k sťažnostiam Generálnej prokuratúry SR

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) chápe obavy Generálnej prokuratúry SR z toho, ako médiá informujú o vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ale jej výčitky idú mimo podstaty problému.

„Sú to v prvom rade orgány činné v trestnom konaní, ktoré posúvajú informácie médiám, vďaka čomu si verejnosť bez ohľadu na dôkazovú situáciu a ešte pred samotným súdnym procesom spája konkrétnych ľudí so spáchaním týchto trestných činov. Dá sa to chápať ako tlak na sudcov, ktorí v tomto prípade rozhodovali a budú ešte rozhodovať,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik.

Podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko povedal:

„Generálna prokuratúra by sa mala v prvom rade postarať o to, aby sa z vyšetrovacieho tímu nedostávali na verejnosť také informácie, ktoré môžu sťažiť dokazovanie a oprieť obhajobu obžalovaných o neustále porušovanie ich prezumpcie neviny, ku ktorému opakovane dochádza.“

„Na druhej strane je predmetný záujem médií v tejto veci odrazom pochopiteľných obáv verejnosti o to, či naozaj bude trestná činnosť spájaná s vládnou garnitúrou riadne vyšetrená políciou a prokuratúrou, ktorú tá istá garnitúra ovláda,“ poznamenal poslanec Alojz Baránik.

Na záver dodal:

„Je preto falošné z pohľadu vedenia Generálnej prokuratúry SR, keď sa oprávnený záujem verejnosti na riadnom vyšetrení dvojnásobnej vraždy spájanej s vládnou garnitúrou znevažuje, ale vynášanie informácií z trestných spisov pre politické potreby vládnej garnitúry zostáva nepotrestané.“

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 16. 10. 2018 | Prečítané: 148 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore