www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @231
Počítadlo


Spam poison

Projekty Coca-Cola pre región zmenia cestu z Bezovca na Tematín, na trase Kostolec-Ducové pribudli informačné tabule

Cesta z Bezovca na hrad je najpoužívanejšia

Coca-Cola pre región uzatvára 2. kolo grantového programu realizáciou posledných 3 projektov. Tie podporili najmä obľúbené turistické destinácie v regióne, ktorých návštevnosť neustále rastie.

„Teší nás, že sa projekty vzájomne dopĺňajú a pomáhajú vytvoriť komplexný celok, ktorý zvyšuje úroveň turizmu v regióne,“ komentuje Marian Pavelka, riaditeľ pre vonkajšie vzťahy Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.

Dobrovoľníci a zamestnanci OZ Hrad Tematín nadviazali na svoj projekt z 1. kola grantovej výzvy a vlastnoručne vybudovali náučný chodník z rekreačného strediska Bezovec až k Tematínu, informačné tabule, oddychové zóny a suché toalety vyrobené tradičnou tesárskou metódou. Strávili pri tom 30 dní.

„Dlhodobo sme vnímali potrebu informovať ľudí cestou na hrad o histórii regiónu a o ochrane prírody,“ tvrdí predseda združenia OZ Hrad Tematín, Mojmír Choma.

Cesta na hrad vás milo prekvapí – pribudnú lavičky, tabule či toalety

Stúpajúca atraktivita hradu láka stále viac turistov.

„Na hrad sa dalo kedysi dostať obtiažne. Mnohí ani nevedeli, že má brány. Boli natoľko zarastené, že sa cez ne na hrad nedalo dostať. Kedysi zavalené objekty sa zmenili na dobre rozoznateľné budovy a vytvárajú priestory pre expozície, dielne, sklady. Návštevnosť sa každým rokom zvyšuje. To nás poháňa pri príprave ďalších nadväzujúcich projektov,“ dodáva Mojmír Choma.

Tento rok sa na hrade premlelo v letných mesiacoch približne 15 – 20 000 návštevníkov. Práve cesta z Bezovca na hrad je najpoužívanejšia a doposiaľ sa na jej trase nenachádzala žiadna informačná tabuľa či lavička.

Národná pamiatka Kostolec-Ducové s turistickým značením

Občianske združenie Dedičstvo otcov zachovaj nám Pane za 5 rokov pôsobenia zveľadilo zdevastovanú a pre turistov nebezpečnú národnú pamiatku Kostolec-Ducové a grant využilo na výrobu a osadenie 10 nových informačných tabúľ, ktoré poskytnú celistvý obraz o dôležitosti náleziska.

„Informačný systém nás prevedie od doby bronzovej až po súčasnosť, zachytáva Veľkomoravské obdobie, obdobie, keď bol na Kostolci ranostredoveký a novoveký cintorín, archeologickú a nálezovú časť a aj históriu obce Ducové spojenej s Kostolcom,“ hovorí predseda združenia, Vladimír Balaj.

Informačný systém začína v obci Ducové, prechádza cez historickú časť „starého“ Ducového s výnimočným koloritom tradičnej ľudovej architektúry. Tabule pokračujú do lokality Kostolca a záverečná časť sa nachádza práve tu.

Záhonová výsadba skrášli cestu na Tematín

Popri ceste na hrad Tematín a Bezovec sa turisti donedávna kochali pohľadom na neestetický svah zarastený burinou uprostred obce Hrádok. Miestny futbalový klub sa ho rozhodol skrášliť výsadbou okrasných drevín.

„Obec vo veľkej miere dlhodobo prispieva na činnosť nášho tímu a my sme sa rozhodli, že aspoň nejakým spôsobom jej vrátime starostlivosť o náš klub,“ vyjadril sa predseda futbalového klubu, Ivan Gróf.

Nepekný svah sa aj kvôli veľkému sklonu ťažko kosil, a tak jeho premenu na udržiavaný záhon prijali miestni s nadšením. Viacerí ochotne priložili ruku k dielu pri čistení plochy a jeho výsadbe.

„Týmto priestorom prechádza denne veľa ľudí, ktorí budú mať pekný výhľad na záhon z protiľahlej cesty. Zalievanie máme uľahčené tým, že hneď pod výsadbou je potok a miestny hasičský zbor bude záhony pravidelne zalievať. Rozmýšľame, že by sme vysadili aj protiľahlú stranu potoka, bolo by to veľmi pekné a účelné,“ dodal Ivan Gróf.

„Snahy grantistov udržať, rozvíjať a ďalej budovať projekty sú prísľubom dlhodobého rozvoja regiónu, čo je pre nás kľúčové,“ hodnotí Alena Karasová, správkyňa Trenčianskej nadácie.

Foto:

Informačná tabuľa k hradu TematínTabuľa: Tematínske vrchyNárodná pamiatka Kostolec-Ducové s turistickým značením
Hrádok (predtým)Hrádok (potom)

Vložila: Adriana Blahová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PRime timePRime time
Agentúra PRime time bola založená v roku 1998. O dva roky neskôr sa stala členom Asociácie PR agentúr na Slovensku (APRSR). Od svojho vstupu do tejto asociácie patrí medzi TOP 5 agentúr podľa prijatých honorárov. Od roku 2005 je PRime time súčasťou medzinárodnej siete PR agentúr Weber Shandwick.
Čerpané z: www.primetime.sk

PRime time, 07. 12. 2017 | Prečítané: 837 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (9 hl.)
 
Sýkorka belasá (13 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (3 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 31
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
 Ruskí imperialisti
06-07-20 * 14:36
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore