www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @175
Počítadlo


Spam poison

Program pre aktívnych občanov podporil prvých 49 projektov

Active Citizens Fund – Slovakia je grantový program zameraný na posilnenie občianskej spoločnosti, podporu aktívneho občianstva a zlepšenie postavenia zraniteľných skupín na Slovensku

Fond pre aktívne občianstvo (Active Citizens Fund)

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 345 × 228 bodov.

Nadácia Ekopolis spoločne s Nadáciou otvorenej spoločnosti a Karpatskou nadáciou podporili 49 projektov mimovládnych organizácií v celkovej výške 2 647 611 €. Vďaka programu Active Citizens Fund Slovakia, ktorý je súčasťou Finančného mechanizmu EHP 2014-21, tak od tohto leta odštartujú po celom Slovensku projekty pre zapájanie občanov do verejného diania, vytváranie lepších podmienok pre dobrú správu vecí verejných, ochranu ľudských práv a pre zlepšenie postavenia zraniteľných skupín. Program rozdeľuje podporu cez 5 tematických oblastí – Občianska participácia, Obhajoba verejných záujmov, Ľudské práva, Zraniteľné skupiny a Rozvoj organizácií občianskej spoločnosti.

Active Citizens Fund

V téme Občianska participácia je podporených 7 projektov v celkovej výške 420 000 €. Príkladom podporenej aktivity s miestnym a regionálnym dopadom v tejto téme je príspevok vo výške 79 922 € pre združenie Otvor dvor z Rožňavy, na vytvorenie regionálneho co-workingového centra v Kultúrno-kreatívnom centre Kláštor. Iným typom je projekt „Aj Ty si Slovensko.Digital“, ktorý aj vďaka podpore 64 996 € vytvorí dobrovoľnú komunitu zameranú na zlepšenie stavu e-Governmentu, či už z hľadiska tvorby politík, hodnotenia IT projektov alebo vývoja komunitných IT aplikácií.

V téme Obhajoba verejných záujmov je podporených 10 projektov v celkovej výške 750 000 €. Projekt n.o. Lipana „Deti nepočkajú!“ má cieľ pomôcť ku zmenám v kvalite vzdelávania na Slovensku v zmysle princípu „kvalitnú školu tvoríme spolu“. Spojením síl aktérov vo vzdelávaní vedením konštruktívneho dialógu a pozitívnou mediálnou kampaňou chce projekt dosiahnuť prvý krok ku skutočne dobrej reforme školstva na Slovensku. Projekt je podporený sumou 95 081 €. Stredoeurópsky inštitút pre výskum práce (CELSI) získal 71 910 € na projekt zameraný na zamestnávanie ľudí so zdravotným znevýhodnením a dosiahnutím lepšej spolupráce medzi štátnou správou, mimovládnymi organizáciami, odbormi a zamestnávateľmi v tejto oblasti.

Téma Ľudské práva má prioritu zlepšiť na Slovensku vzdelávanie v oblasti občianskych a ľudských práv. Program v nej podporil 4 projekty v celkovej výške 242 135 €. Združenie ADRA z Bratislavy cez projekt s podporou 74 186 € – Adventistická agentúra pre pomoc a rozvoj, o.z., Bratislava zabezpečí vzdelávanie učiteľov a pracovníkov s mládežou v oblasti ľudských práv s využitím metodík Rady Európy Kompas a Kompasito. Projekt zabezpečí šírenie osvety o ľudských právach aj cez živé knižnice a divadelné predstavenia. Združenie Potôň z Bátoviec zrealizovať s podporou 64 980 € súbor 20-tich celodenných zážitkovo-vzdelávacích podujatí, zameraných na vzdelávanie k ľudským právam, znižovanie xenofóbnych nálad, radikalizácie a neznášanlivosti mládeže voči diskriminovaným skupinám.

V téme Zraniteľné skupiny bolo na podpora vybratých na podporu 12 malých projektov v celkovej výške 168 875 €. Príkladom je grant pre Združenie Detstvo deťom 14 879 € zameraný na mladé rómske rodiny a ich deti v meste Dobšiná. Projekt podporí aktivity rodičovského centra, priamu prácu s deťmi od narodenia a s matkami v ich domácom prostredí, Vyššími grantami bude v tejto oblasti podporených 7 projektov v celkovej výške 418 063 €. Združenie Cesta von cez projekt Omama s podporou 64 953 € poskytuje komplexnú ranú starostlivosť deťom z vylúčených rómskych komunít vo veku 0 – 6 rokov a pomáha tak znižovať vývinový sklz, spôsobený toxickým stresom, ktorému deti v chudobe čelia. Aktivity prebehnú v Revúcej, Bardejove a v Košiciach – okolí.

Program podporuje aj rozvoj organizácií občianskej spoločnosti. V prvej výzve v tejto téme bolo podporených 9 organizácií, ktoré budú mať možnosť investovať do vlastnej udržateľnosti, alebo sa usilovať o zlepšenie prostredia pre rozvoj občianskych organizácií na Slovensku. A4 – asociácia združení pre súčasnú kultúru z Bratislavy získala 62 569 € na posilnenie vlastných kapacít a zlepšenie spolupráce občianskych kultúrnych organizácií. Združenie bude zároveň vstupovať do pripomienkovanie lokálnych a národných politík v oblasti podpory kultúry. Centrum pre filantropiu n.o. bude spolu s nórskym parterom Norsensus mediafórum z Osla pracovať na rozvoji nových moderných online nástrojov pre organizácie, ktoré im zjednodušia prístup k financiám od individuálnych darcov. Tento partnerský projekt bol podporený sumou 103 256 €.

Pod čiarou

Viac informácií: Active Citizens Fund – Slovakia.

Nadácia Ekopolis

Karpatská nadácia

Nadácia otvorenej spoločnosti

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

EkopolisNadácia EKOPOLIS
– víziou nadácie je vyspelá občianska spoločnosť, v ktorej si ľudia uvedomujú svoju zodpovednosť za jej vývoj a za stav životného prostredia. Spoločnosť, v ktorej majú občania záujem zapájať sa do správy vecí verejných, majú odvahu zaujať kritický postoj a záleží im na tom, aby rozvoj našej spoločnosti nebol na úkor budúcich generácií.
Čerpané z: www.ekopolis.sk

Súvisiace články:
Hlasovanie je ukončené, čoskoro odhalíme Strom roka 2019 (05.10.2019)
Jesenná výzva Dobrého suseda (25.09.2019)
Hron neďaleko Novej Bane má staronové riečne rameno (24.09.2019)
V srdci Banskej Bystrice vyrástla zelená oáza (17.09.2019)
Aj tento rok môžu žiaci súťažiť o výsadbu zelene vďaka ankete Strom roka (02.09.2019)
Pád Železnej opony pred 30 rokmi si pripomíname aj pohľadom na Európsky zelený pás, ktorý po nej ostal (20.08.2019)
Nadácia Ekopolis vyhlasuje 2. ročník letnej Instasúťaže Tour de STROM (26.07.2019)
Frotážové infopanely skrášlia 9 lokalít na Slovensku (24.07.2019)
Mladí odborníci navštívili banskobystrický pivovar (19.07.2019)
Anketa Strom roka 2019: predstavujeme finalistov 17. ročníka celoslovenskej súťaže stromov (12.07.2019)
Fotografická súťaž Do práce na bicykli má svojich víťazov (20.06.2019)
Kolónii belorítky domovej v ČOV Rakytovce sa darí (19.06.2019)
Viac prírody vo firemných areáloch? (14.06.2019)
Akčné školské skupiny pracujú na svojich projektoch prírodnej rozmanitosti (12.06.2019)
V átriu školy v Poprade vytvoria jazierko a zvýšia biodiverzitu (30.05.2019)
Žiaci si pripomenuli Deň biodiverzity – sviatok prírodnej rozmanitosti (23.05.2019)
Fotografická súťaž Do práce na bicykli odštartuje už vo štvrtok! (08.05.2019)
Dobrý sused zlepší život v okolí rafinérie Slovnaft (25.04.2019)
Prišiel čas nominovať svojich obľúbencov do ankety Strom roka 2019 (12.04.2019)
Strom zo Slovenska opäť v prestížnej európskej ankete (29.01.2019)
Nový ročník celoslovenskej súťaže Pre Vodu 2019 (11.01.2019)

Nadácia Ekopolis, 04. 05. 2019 | Prečítané: 304 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore