www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @174
Počítadlo


Spam poison

Program na mesiac apríl 2014

Vybrané podujatia z pripravovaného programu na mesiac apríl z ponuky K13

VÝSTAVY FOTOGRAFIEK – ILLAH VAN OIJENOVÁ, MAIJA LAURINENOVÁ A MIRA GÁBEROVÁ

Do 6. 4., streda – nedeľa, 11.00 – 18.00
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa
Tvorba Illah van Oijenovej z Holandska a Maiji Laurinenovej z Fínska priniesla nové pohľady na našu krajinu tak, ako ich vidia autorky s rodiskom za hranicami. S video inštaláciami sa prezentuje reprezentantka mladej generácie slovenských umelcov Mira Gáberová.
Vstup: voľný

Pod čiarou

VÝSTAVA MICHALA ČERNUŠÁKA

Do 6. 4., streda – nedeľa, 13.00 – 18.00
Kasárne/Kulturpark, budova Bravo
Obrazy Michala Černušáka MY VYRIEŠIME VAŠE PROBLÉMY/WE WILL SOLVE YOUR PROBLEMS sú zo súkromnej zbierky Milana Dobňáka.
Vstup: voľný

Pod čiarou

JAPONSKO EURÓPSKYMI OČAMI

Do 30. 4., utorok – nedeľa: 11.00 – 18.00
Kunsthalle/Hala umenia Košice
Fotografický projekt Japonsko európskymi očami trvá od roku 1999 a v rámci neho organizuje nadácia EU – Japan Fest European Eyes on Japan/Japan Today rezidenčné pobyty pre fotografov z Európy, aby zaznamenali pre budúce generácie obraz rôznych prefektúr Japonska na tému každodenného života súčasných Japoncov. Pätnásty ročník, na ktorom sa zúčastnili Martin Kollár a Olivier Metzger, bol zameraný na oblasť Chiba v juhovýchodnej časti regiónu Kanto. Ich fotografie si možno pozrieť na výstave.
Vstupné: 1 €, dôchodcovia/ZŤP/študenti 0,70 €

Pod čiarou

PRIVATE NATIONALISM

27. 3. – 30. 4., 18.00
Kunsthalle/Hala umenia Košice
Medzinárodný výstavný projekt je vytvorený v spolupráci s inštitúciami Approach Arch Assotiation Pécs (H), MODEM Debrecín (H), Kassakovo centrum (SK), SPACE Bratislava (SK), K13 – Košické kultúrne centrá, Divus Praha (CZ), Bunkier Sztuki Krakow (PL) Ostrale Dražďany (D) a Apartment Project Istanbul (T). Projekt predstaví výtvarné diela, reagujúce na pálčivú problematiku nacionalizmu, aktuálnu, no špecifickú vo všetkých zúčastnených krajinách. Umelecké diela budú vystavené postupne v Prahe, Košiciach, Pécsi, Krakove a Drážďanoch.
Utorok – nedeľa: 11.00 – 18.00
Vstupné: 1 €, dôchodcovia/ZŤP/študenti 0,70 €

Pod čiarou

BILLY BARMAN – MODRÝ JAZYK

3. 4., 19.30
Kasárne/Kulturpark
Nový album Modrý jazyk predstavila skupina Billy Barman na sklonku minulého roka. Do dnešného dňa zbiera hudobná novinka výrazne pozitívne reakcie kritikov a recenzentov. Kapela sa rozhodla urobiť radosť zberateľom a vydať novinku i vo forme vinylu. Na jar navyše precestuje celé Slovensko, aby album naživo predstavila fanúšikom v ich obľúbených hudobných kluboch. V Košiciach sa zastaví 3. apríla.
Predaj vstupeniek: www.predpredaj.zoznam.sk

Pod čiarou

DIVADELNÉ PREDSTAVENIE SOLITUDO

4. 4., 19.00
Kasárne/Kulturpark
Divadelný súbor DISK Trnava sa košickému publiku predstaví hrou SOLITUDO v Kasárňach/Kulturparku 4. apríla o 19.00. Je to brutálna satira o samote, kríze morálky, hodnôt a vzťahov v spoločnosti. Súbor sa pokúša spoznať a zmapovať situáciu, v ktorej sa človek často ocitá – samotu. Pre niekoho je bolesťou, pre niekoho vykúpením. Sám môže byť človek na opustenom ostrove, ale aj uprostred ľudí. Samota môže spôsobiť psychickú traumu, ale aj regenerovať vnútro človeka. Rôzne pohľady na samotu sa herci pokúšajú vyjadriť dynamickými výstupmi, veľmi často s komickým až groteskným akcentom.
Vstupné: 4 €/2 €

Pod čiarou

ČO BY VIDEL H. CH. ANDERSEN V KASÁRŇACH/KULTURPARKU?

4. – 5. 4, 18.00 – 7.30
LitPark – Knižnice pre mládež mesta Košice
Knižnica pre mládež mesta Košice sa aj tento rok pridala k úspešnému medzinárodnému podujatiu Noc s Andersenom. Okrem LitParku budú deti môcť prežiť noc plnú hier, tvorivosti a kreativity aj v ďalších štyroch mimoškolských pobočkách knižnice.

Pod čiarou

DOBROČINNÝ KONCERT

4. 4., 19.00
Výmenník Brigádnická
Ďalší zo série koncertov na Brigádnickej bude patriť kapele Los Massakeros. Tá spustila na našom Polievkovom festivale vlnu pozitívnej energie. Výťažok z festivalu darujeme zvieraciemu útulku UVP v Haniske.
Vstupné: 3 €/2 € + dobrovoľný príspevok

Pod čiarou

VÝSTAVA „CAMERANATURA“

Do 4. 4, (od 24. 3., 17.00 – 20.00)
Výmenník Štítová
Katarína Hudačinová využíva pri svojej tvorbe poznatky z histórie fotografie, tvorí camerou obscurou a fotografie prenáša na rôzne netypické materiály, aby umocnila jej výpoveď. Výstavou prinesie pohľad na prírodu svojimi očami. Výstava potrvá do 4. 4. a bude sprístupnená v utorok a štvrtok medzi 17.00 a 20.00 a v stredu od 10.00 do 18.00.

Pod čiarou

HUDBA NA STRECHE

4. 4., 17.00 – 19.00
Výmenník Wuppertálska
Koncert na streche výmenníka prinesie mladým umelcom z Košíc príležitosť predviesť svoje umenie pred verejnosťou. Mário Koša sa vo svojom projekte zameriava na mladých ľudí, ich nedostatočnej socializácie a voľnočasových aktivít. Technika umožňuje mladým sťahovať hudbu alebo ju počúvať online doma z gauča, ale teraz si ju budú môcť vychutnať spoločne naživo.

Pod čiarou

DNI FRANCÚZSKEJ KULTÚRY

7. 4., 19.00
Igram – festival stredoškolských frankofónnych divadiel
Vstup: voľný
23. – 25. 4., 18.00
Prehliadka francúzskych filmov
23. 4. – Camille Claudel (1915)
24. 4. – Veľký závod/Grande Boucle
25. 4. – Život tej druhej/La Vie d'un autre
Vstupné: 3 €/2 € členovia FA

Pod čiarou

LITZOOM – KOMIKS

8. 4., 19.00
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa

Príjemné rozprávanie o komikse pri šálke kávy a chutnom koláčiku.

Pod čiarou

DNI DETSKEJ KNIHY

8. – 10. 4.
Kasárne/Kulturpak, Pavilón FOXTROT
Medzinárodné podujatie Dni detskej knihy, ktoré sa uskutoční v dňoch 8. – 10. apríla v pavilóne FOXTROT a budove Alfa Kasární/Kulturparku, je venované deťom, detskej knihe a jej tvorcom, spisovateľom a ilustrátorom. Každý rok sa organizuje v inom regióne Slovenska. Aktuálny ročník bude v Košiciach. Inšpiráciou je Medzinárodný deň detskej knihy, ktorý si verejnosť pripomína 2. apríla, v deň narodenia rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Organizátormi projektu sú Knižnica pre mládež mesta Košice, BIBIANA – medzinárodný dom umenia Bratislava, SkBBY – Slovenská sekcia Medzinárodnej únie pre detskú knihu.

Pod čiarou

STREET ARTOVÝ ATELIÉR

9., 16., 23., 30. 4.
Výmenník Ľudová
Príďte sa zabaviť a oblažiť svojho kreatívneho ducha na Street artový workshop pod vedením Samuela Velebného. Počas týchto pravidelných stretnutí na vás čaká práca s kaligrafiou, skečom, plastika, trojrozmerný street art či radovánky s lepidlom.

Pod čiarou

VÝSTAVA PETER LIPKOVIČ – NESTÁLE MONUMENTY

10. 4. – 4. 5.
Kasárne/Kulturpark, budova Bravo, prízemie
Výstava košického výtvarníka Petra Lipkoviča (1960) je súborom diel pod názvom Nestále monumenty. Nosným pilierom jeho tvorby je práca s hodvábnym papierom s citeľnou poetickou inšpiráciou. Vytvára tak objekty na osnove opakovania sa určitého rytmu farebnej a ornamentálnej modelácie s pretŕhaním papiera.
Otváracie hodiny: utorok – nedeľa 11.00 – 18.00

Pod čiarou

24 HODÍN – EXPERIMENTÁLNY VÝSTAVNÝ PROJEKT

10. – 16. 4., 18.00
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa
Každý umelec má 24 hodín na vytvorenie nového diela. Od 10. do 16. apríla sa uskutoční vždy o 18. hodine mini vernisáž, spojená s krátkou diskusiou s autormi.

Pod čiarou

ONE DAY JAZZ FEST 2014

11. 4., 19.00
Kasárne/Kulturpark
Ďalší z cyklu svojich jazzových festivalov ONE DAY JAZZ FEST uvedie už o pár dní fenomenálny slovenský bubeník Martin Valihora. Po legendách, ako sú Hiromi, Tower of Power či Chaka Khan prijal tentokrát Martinovo pozvanie vystúpiť na Slovensku svetoznámy americký bubeník Chris Dave.
Milovníci jazzu na východnom Slovensku si dlho očakávanú hudobnú šou vychutnajú 11. apríla v Kasárňach/Kulturparku v Košiciach o 20.00. Vstupenky sú predaji v sieti www.predpredaj.zoznam.sk a na www.ticketportal.sk.

Pod čiarou

SLOVENSKO 2.0

12. 4., 19.00
Kasárne/Kulturpark, budova Alfa
Slovensko 2.0 je film o dvadsiatich rokoch samostatného Slovenska očami desiatich režisérov. Skladá sa z desiatich 10-minútových filmov rôznych žánrov – od hraného, cez animovaný, dokumentárny až po experimentálny. Desať režisérskych osobností širokého generačného, názorového a žánrového spektra – Juraj Herz, Martin Šulík, Peter Kerekes, Zuzana Liová, Mišo Suchý, Ondrej Rudavský, Iveta Grófová, Peter Krištúfek, Viera Čákanyová a Miro Jelok – odpovedá na otázku: Čo je to Slovensko?
Vstupné: 4 eurá

Pod čiarou

GOOD IS AN ASTRONAUT

14. 4., 19.00
Kasárne/Kulturpark
Ako dokáže byť monotónnosť nevšedná a zaujímavá? Päťčlenné írske inštrumentálne zoskupenie God Is An Astronaut vás vytiahne mimo reality, do sveta nabitého emóciami, snami, ale zároveň prekvapivou energiou. Zatiaľ posledným albumom Origins z roku 2013 a efektným využitím videoprojekcie na živých vystúpeniach sa God Is An Astronaut zapisujú do povedomia verejnosti ako jedna z najvynaliezavejších kapiel súčasnosti.
Vstupné: predpredaj: 14 €/na mieste: 16 €

Pod čiarou

MUSICZOOM

16. 4., 19.00
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa
Témou nasledujúcej prednášky MusicZoom s Petrom Katinom bude Recyklovaná hudba s podtitulom Ako opätovne využiť hudbu. Pôjde o rozprávanie o tom, ako renomovaní autori, skladatelia a interpreti naprieč rôznorodým žánrovým spektrom opätovne upravujú, adaptujú, prekomponujú a istým spôsobom recyklujú rôzne hudobné diela, využívajúc ich jednotlivé časti, prvky, témy, motívy a melódie, ktoré tak dostávajú nový, často neobvyklý, obsah i formu alebo z nich dokonca vznikajú úplne nové diela. MusicZoom bude prierezom klasikou, jazzom, alternatívou a zabrúsi dokonca i do vôd pop-music. Zjednodušene sa dá povedať, že pôjde o rozprávanie, ktoré bude siahať „od Bacha po Kylie Minogue“. Rozprávanie bude opäť sprevádzané bohatými audio vstupmi a bude obsahovať i niekoľko zaujímavých video ukážok.

Pod čiarou

VÝSTAVA VIESŤ A NASLEDOVAŤ: ZUZANA ŽABKOVÁ

16. 4. – 1. 6., vernisáž o 18.00
Utorok – nedeľa: 11.00 – 18.00
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa
Choreografka a vizuálna umelkyňa Zuzana Žabková vo svojej tvorbe pracuje predovšetkým s médiami videa a video performance. Súčasne však do svojej práce vnáša skúsenosti z oblasti choreografie. V niekoľkých svojich doterajších dielach dokázala skĺbiť tieto dve, v dnešnom prostredí nie príliš často spájané umelecké formy do pozoruhodnej syntézy. Venuje sa video artu, video performance, choreografii, inštalácii, sound artu a ich presahom. Vernisáž je spojená s tanečnou performance.
Bezplatný vstup.

Pod čiarou

DJ VEC A VALIHORA

18. 4., 20.30
Kasárne/Kulturpark
Pozývame vás 18. apríla o 20.30 do Kasární/Kulturparku na freestyle a improvizáciu dvoch známych hudobníkov – rappera Vec-a a bubeníka Martina Valihoru.
Vstupné: 5 €

Pod čiarou

SKEJTOVÁ SÚŤAŽ

19. 4., 13.00
Výmenník Ľudová
Súťaž pre všetkých milovníkov skejtboardingu bude v dvoch disciplínach, a to Bowl a Game of skate. Ešte pred štartom je v pláne voľné jazdenie a zapísať sa môžete od 14.30 v dvoch vekových kategóriách – od a do 15 rokov. Zápisné sú dve eurá.

Pod čiarou

PERMAKULTÚRA – AKO PREŽIŤ V MESTE

22. 4., 17.00
Výmenník Wuppertálska
Príďte osláviť Deň Zeme ako sa patrí, a to s OZ Eko ľudia. Táto skupina dobrovoľníkov sa svojou činnosťou snaží prispieť k ochrane prírody a životného prostredia. Do výmenníka prídu porozprávať o permakultúre, čiže spôsobe prírodnej „samorecyklácie“ rastlín v záhrade.

Pod čiarou

VÝSTAVA RADA REPICKÉHO

23. 4., 17.00
Výmenník Štítová
Rado Repický je známy svojimi vtipnými grafikami. Tie vám teraz prináša ukázať aj do výmenníka. Jeho výstava bude doplnená o interaktívne workshopy. Účastníci si vytvoria s mladým výtvarníkom svoje vlastné grafiky, a zároveň ich budú môcť hneď vystaviť na obdiv ďalším návštevníkom. Výstava potrvá do 9. mája a otvorená bude každý pondelok, utorok a stredu medzi 15.00 a 18.00.

Pod čiarou

KATARZIA a KINSFOLK

25. 4., 20.30
Kasárne/Kulturpark, budova Alfa
Katarína Kubošiová začala písať prvé texty ako trojročná. Tajne v tomto hobby pokračovala až do zdanlivej dospelosti, pomocou naivných básničiek opisovala zmierovanie sa so životom. Pesničky začala skladať až v roku 2012, dovtedy nevedela prísť na to, akou formou vyjadriť búrlivé myšlienky. Venuje sa predovšetkým mládežníckej otázke: Ako žiť? V priebehu roka a pol vyrobila 15 folk-rapových skladieb a na jeseň 2013 ich vo vlastnej produkcii nahrala na CD s názvom Generácia Y. Nie celkom obyčajným spôsobom, niekedy aj smutno-smiešne, rozpráva o obyčajných problémoch, vzťahoch ženy tretieho tisícročia, poznačené slobodou.
Vstupné: 3 €

Pod čiarou

VEDECKÝ BRLOH

26. 4., 14.00 – 16.00
Výmenník Obrody
Ak majú vaše deti viac ako 6 rokov, môžete im rozšíriť obzory v našom Vedeckom brlohu. Každý mesiac pre nich „spoťáci“ a Mária Zentková privedú vedca, ktorý so sebou prinesie zaujímavú interaktívnu prednášku z prostredia vedy a techniky.

Pod čiarou

KNIŽNÝ KLUB

26. 4., 17.00 – 19.00
Výmenník Obrody
Klub milovníkov kníh, ktorý sa stretáva vo Výmenníku obrody raz mesačne, prináša vždy inú tému. Spolu tu môžete poohovárať vaše obľúbené knižné postavy alebo získať odporúčania na nové tituly.

Pod čiarou

KONCERT DVOJPORTRÉT/ČESKO-SLOVENSKÁ HUDOBNÁ AVANTGARDA

28. 4., 19.00
Kasárne/Kulturpark
Do Košíc prichádzajú ďalšie hudobné osobnosti. Tentoraz sú to hudobní skladatelia Marek Kopelent, ktorý bude mať v deň koncertu 82 rokov a Roman Berger. V Kasárňach/Kulturparku sa stretnú na koncerte „Dvojportrét/Česko-slovenská hudobná avantgarda/Praha-Bratislava-Cieszyn“ 28. apríla o 19.00.

Pod čiarou

VÝSTAVA POĎME SA HRAŤ RUKA V RUKE

29. 4. – 9. 5., utorok – nedeľa: 11.00 – 18.00
Kasárne/Kulturpark
budova Bravo
Pozývame vás na výstavu detských prác pod názvom Poďme sa hrať ruka v ruke. Organizujeme ju v rámci projektu Inkluzívny model vzdelávania na predprimárnom stupni školskej sústavy, ktorého realizátorom je Metodicko-pedagogické centrum v spolupráci s Úradom splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity.
Detské práce si môžete pozrieť v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku od 29. apríla do 9. mája.

Pod čiarou

VEDECKÁ KAVIAREŇ – NUKLEÁRNA MEDICÍNA

29. 4., 18.00 – 20.00
Výmenník Obrody
Neformálne popularizačné prednášky pre verejnosť, v ktorých vám každý mesiac v spolupráci s Jánom Gálikom zo Slovenskej akadémie vied, prinášame nové vedecké témy. Tentoraz to bude Keď atóm nezabíja, ale pomáha.

Pod čiarou

ČÍNSKA LEKCIA

29. 4., 19.00
Kasárne/Kulturpark
Na Čínsku lekciu pozýva poľské divadlo Akademia Ruchu do Kasární/Kulturparku, ktorú dajú herci divákom 29. apríla o 19.00. Súbor Akademia ruchu je jedným z najdôležitejších alternatívnych divadiel v Poľsku. Vznikol v roku 1973 vo Varšave, jeho zakladateľom a umeleckým riaditeľom bol Wojciech Krukowski (1944 – 2014). Jednou z hlavných čŕt divadla je vizuálne rozprávanie. Umelecké pole pôsobnosti tvorcov kolíše na hranici divadla, výtvarného umenia, performance a filmu. V procese tvorby využívajú pohyb, priestor a sociálny odkaz, ktorý sa však nemusí vylučovať s umeleckým radikalizmom. Predstavenia Akademie Ruchu mohli vidieť diváci takmer vo všetkých krajinách Európy a Ameriky.

Pod čiarou

ŠKOLA MLADÝCH ZÁHRADKÁROV

30. 4., 15.00 – 17.00
Výmenník Wuppertálska
Úvodné stretnutie novej tvorivej dielne pod vedením Martina Pizňáka a Jána Szökeho, vďaka ktorej vznikne do konca mája v Komunitnej záhrade rastlinná pyramída z drevených dosiek.

Pod čiarou

Pravidelné akcie vo výmenníkoch

VÝMENNÍK OBRODY

Hry s voskom a papierom
4. 4. a 18. 4., 16.00 – 17.30
Pod vedením Petra Knapa sa naučíte nielen zaujímavú techniku maľovania horúcim voskom, ale aj to, ako si z papiera jednoduchým spôsobom vytvoriť pekné veci.
Letecké esá
Každý utorok, 15.00 – 16.30
Stretnutia nadšencov leteckého sveta, pri ktorých vyslúžilí vojaci a výsadkári pod vedením Imricha Nováka diskutujú o všetkom, čo im preletí hlavou.
Dračia stopa
Každý utorok, 17.00 – 18.30
Každý štvrtok, 17.30 – 19.00
Počas celého roka chlapcom a dievčatám vo veku 8 – 12 rokov organizuje GaBoZáhradníček zábavné výpravy do okolia. V turistickom klube Dračia stopa je každý vítaný.
Terasanky
Každú stredu, 15.30 – 19.00
Tvorivá dielňa pod vedením Brigity Hurajovej, obyvateľky sídliska Terasa, je zameraná na tvorbu patchwork, bábok, obrúskov a rôznych doplnkov.

VÝMENNÍK ĽUDOVÁ

Skejtový workshop
Každý štvrtok, 15.00 – 19.00
Každú sobotu a nedeľu, 13.00 – 19.00
Mladší aj starší, chlapci aj dievčatá, príďte a začnite jazdiť na skejte, naučte sa nové techniky a triky a zabavte sa počas skejtových workshopov.
Vstupné: 1 €

VÝMENNÍK ŠTÍTOVÁ

Fotodielňa
4. 4., 10. 4., 17.00 – 18.30
Tvorivá dielňa pod vedením skúsenej fotografky Kataríny Hudačinovej je pre všetkých nadšencov experimentálnej a analógovej fotografie. Najbližšie mesiace sa účastníci naučia aj to, ako sa dá fotografovať technikou fotogramu, čiže bez fotoaparátu.
Vstupné: 2 €

VÝMENNÍK WUPPERTÁLSKA

Komunitná záhrada
Každú stredu, 14.00 – 15.00
Pravidelné stretnutia , ktoré budú slúžiť na zveľaďovanie Komunitnej záhrady pri výmenníku, organizované zanietenými záhradkármi a susedmi zo sídliska.
Herbár Cyprián
Každú stredu, 15.00 – 17.00
Táto dielňa vzniká vďaka ľuďom, ktorí sa starajú o Komunitnú záhradu. Rovnako ako do výmenníka pribúdajú noví návštevníci, pribúdajú aj nové rastliny, bylinky či stromy do záhrady. Rozhodli sme sa preto výtvarne spracovať informácie o každej rastline v záhrade a vytvoriť tak spoločný herbár, ktorý sme nazvali „Cyprián“.
Deň nápadov
Každý štvrtok, 17.00 – 18.30
Pestrým programom tejto tvorivej dielne vás každý týždeň prevedú Ingrid Pizňáková a Nikola Dikejová. Dňa 10. apríla bude tvorivá dielňa nahradená workshopom výroby prírodnej kozmetiky. Vstupné 1 € dospelí, dieťa 0,50 €.

VÝMENNÍK JEGOROVOVO

Von z kruhu II
Každý utorok, 9.00 – 12.00
Pokračovanie komunitného projektu umelkyne Ľudmily Horňákovej so seniormi Košíc. Stretnutia budú tentokrát sústredené na tvorbu časopisu Letokruhy na tému „Byť či nebyť“. Popri tom si budú môcť seniori nacvičiť tanečné predstavenie Generačný monument. Kto rád píše alebo tancuje, je srdečne vítaný. V prípade záujmu neváhajte zavolať našej kultúrnej mediátorke Mirke na 0907 716 637.
Aranžérske dielne
Každú stredu, 17.00 – 18.30
Počas týchto pravidelných stretnutí sa pod vedením Jany Novákovej naučíte mnohým technikám ručných prác. V apríli to bude napríklad zdobenie konára na japonský spôsob, obojstranná veľkonočná ikebana, výroba a dekorovanie obručí na servítky a mnohé ďalšie.
Vstupné: 2 €

VÝMENNÍK VAŽECKÁ

Z ulice (módny dizajn)
Každú stredu, 17.00 – 18.30
Hľadáme šikovné ručičky a za módou bažiace duše, ktoré k nám prídu a spolu vytvoria novú módnu kolekciu. POZOR! Počas 19. marca a 16. apríla sa k nám pripoja aj módni bloggeri, zástupcovia webových magazínov, profesionálni návrhári, stylisti a zástupcovia módnych značiek. Preto by nemali váhať ani tí, ktorí nemajú skúsenosti s praxou, ale módna teória je im blízka.
Tvorivé dielne s Jankou Bučkovou
Každý štvrtok, 17.00 – 18.30
Tvorivé dielne s výtvarníčkou Janou Bučkovou sa každý mesiac zameriavajú na inú tému. V apríli to bude pečiatkománia.
Vstupné: 2 €

Program priebežne aktualizujeme. Sledujte webovú stránku www.k13.sk/udalosti.

Zmena programu vyhradená.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

K13 – Košické kultúrne centrá
Mesto Košice na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zriadilo príspevkovú organizáciu K13 – Košické kultúrne centrá k 1. 10. 2013. Svoju činnosť začala 1. 1. 2014 s cieľom budovať na základoch, ktoré sa položili počas roka 2013, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Zastrešuje všetky kultúrne centrá, ktoré sa počas neho vytvorili. Vybudovaná kultúrna infraštruktúra, ktorá sa vytvorila vďaka investičným projektom, sa bude využívať na kultúrne účely a pokračovať sa bude aj v projektoch, ktoré sa osvedčili.
Čerpané z: www.k13.sk

Súvisiace články:
V Továrni na Vianoce sa budú vyrábať vianočné prekvapenia (10.12.2014)
Festival Vlna naživo je „upletený“ z literárnej vlny, hudby a filmu (09.12.2014)
Preßburger Klezmer Band namieša podmanivý kokteil hudby (08.12.2014)
Hudba J. Grešáka nás prenesie z predvojnových Košíc do súčasnosti (05.12.2014)
Deti budú sadiť rozprávkové stromy (03.12.2014)
Výstava CE•ZA•AR zakotvila v najoceňovanejšej stavbe (26.11.2014)
FrouFrou: Súčasný tanec pod vplyvom vúdú (25.11.2014)
Hiroshi Hori pretancuje s bábkou až do ďalekého Japonska (18.11.2014)
Hudba z písacieho stroja v podaní detských hudobníkov (17.11.2014)
Život je pohyb a pohyb je zrkadlom duše (14.11.2014)
Do synagógy a kostola opäť zasvieti Svetlo porozumenia (06.11.2014)
Popri špičkových umelcoch na ARS NOVE 2014 vystúpia aj mladí slovenskí hudobníci (28.10.2014)
Spriaznené kapely Korben Dallas a Zrní privezú nové albumy a dobrú muziku (27.10.2014)
Filmové dni budú s veľkým poľským režisérom Krzysztofom Zanussim (21.10.2014)
ARS NOVA 2014 (15.10.2014)
Program festivalu Košické dni experimentálneho divadla a pohybu (13.10.2014)
Festival KEX sa bude niesť v znamení experimentálneho divadla a pohybu (06.10.2014)
Piata Biela noc bude umelecky najsilnejšia, sľubuje kurátorka (02.10.2014)
Kreatívne deti budú navrhovať modely a šperky na Košice Fashion Week (01.10.2014)
Polievky na festivale Rozmanitosť bojujú o slovenský rekord (01.10.2014)
Umenie Bielej noci oslovuje aj väzňov (29.09.2014)
Biela noc dáva výnimočnú šancu a priestor aj slovenským umelcom (29.09.2014)
Quasars Ensemble zahrá na poctu Alfredovi Schnittkemu (25.09.2014)
Festival Sound City Days premení Košice na mesto zvukov (17.09.2014)
Headlineri Bielej noci predstavia svetovo oceňované diela (16.09.2014)
Jiří Kovanda a jeho výstava Tri člny plávajú pospolu (15.09.2014)
Open Fest III. bude o slovenskom rocku s Metalindou (11.09.2014)
Nočné Košice už o mesiac rozžiari Biela noc (04.09.2014)
Leto v parku prináša vystúpenie opernej divy svetového formátu (14.08.2014)
Leto v parku začne v Košiciach už o deväť dní (31.07.2014)
Koncert Chrisa Normana je zrušený (30.07.2014)
SNP v dielach klasikov a súčasných slovenských výtvarných umelcov (28.07.2014)
Aj málo hercov dokáže zahrať veľké divadlo (18.07.2014)
Truhlica s kultúrou sa ešte zďaleka nevyprázdnila, je preplnená podujatiami (08.07.2014)
Košickému publiku zaspieva legenda Smokie – sám veľký Chris Norman (04.07.2014)
Davy opäť tiahnu na premietanie v Amfiteátri (03.07.2014)
Ponuka kultúrnych podujatí (20.06.2014)
Šiesty ročník festivalu Leto v parku opäť poteší multižánrovým obsahom i hviezdnym obsadením (19.06.2014)
Festival USE THE C!TY opäť vytiahne umenie do ulíc (17.06.2014)
Program v týždni od 9. do 15. júna 2014 (07.06.2014)
Pozvánka na vernisáž výstavy (03.06.2014)
Konvergencie prinesú do Košíc netradičný koncert pre deti i jazz (28.05.2014)
Program na týždeň od 19. do 25. mája 2014 (16.05.2014)
Konvergencie ako zvuková ochutnávka komornej hudby (15.05.2014)
Program v týždni 12. – 18. mája (12.05.2014)
Festival USE THE C!TY zaplaví mesto umením až v júni (12.05.2014)
Hokejové mestečko 2014 (09.05.2014)
Pozvánka na najbližšie podujatia (27.04.2014)
V predstavení SOLITUDO nikto nezostane sám (02.04.2014)
ONE DAY JAZZ FEST rozbubnuje Chris Dave (01.04.2014)
Umelci sa vo svojich dielach zamýšľali nad témou nacionalizmus (25.03.2014)
Tri generácie sa stretnú pod „neónom“ (25.03.2014)

K13, 31. 03. 2014 | Prečítané: 997 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (8 hl.)
 
Sýkorka belasá (11 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (2 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 27
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
 Ruskí imperialisti
06-07-20 * 14:36
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore