www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @675
Počítadlo


Spam poison

Program mestskej časti Bratislava-Staré Mesto

Jún 2018

PODUJATIA V EXTERIÉRI

Nedeľné dopoludnia pre deti v Medickej záhrade.
V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenia konajú na Školskej 14.

10. 6., 10.00 TY SI INÁ AKO JA, Divadlo ART, vtipná, výchovná rozprávka s pesničkami o dvoch úplne protikladných dievčatkách.

17. 6., 10.00 CHLAPČEK A DIVOŠKA, Divadlo JAJA, príbeh o trucovitom chlapčekovi, ktorého zachráni malá divoška.

24. 6., 10.00 LIENKA KIKILIENKA A ZAKLIATY LETNÝ KVET, Divadlo MaKiLe, lienka Kikilienka sa vydá hľadať lupene čarovného kvetu a ten jediný dokáže oslobodiť letnú vílu.

Grassalkovichova záhrada.
10. 6., 18.00 STREDOVEK V GRASSALKOVICHOVEJ ZÁHRADE, koncert, módna prehliadka – odievanie na európskych šľachtických dvoroch od panovania Žigmunda Luxemburského po vládu kráľa Mateja Korvína (Fringia), dvorné tance vrcholného stredoveku (Fringia).

Hviezdoslavovo námestie.
7. 6., 18.00 KONCERT NÓRSKEHO DYCHOVÉHO ORCHESTRA LØRENSKOG MUSIKKORPS.

9. 6., 9.30 FESTIVAL VODNÍKOV A SÚŤAŽ VO VARENÍ RYBACEJ POLIEVKY.

9.30 – 11.00 Tvorivé dielne pre deti i dospelých, tvorba základnej masky vodníka, oči, vlasy a suknička.
10.00 Kapička přišel o vodu, vodnícka rozprávka, Divadlo Parnas Brno.
11.00 Sprievod masiek, na čele koč s vodníkom Ferkom a starostom Starého Mesta od budovy SNM ulicami historického centra, hodnotenie masiek.
11.50 Vyhodnotenie súťaže o najkrajšiu masku vodnej bytosti.
12.00 Otvorenie súťaže vo varení rybacej polievky.
15.00 Vydávanie uvarených rybacích polievok a hodnotenie návštevníkmi.

Po degustácii vhodí návštevník 1 € do nádoby družstva s polievkou, ktorú považuje za najlepšiu. Vyhrá družstvo, s najväčším objemom peňazí. Vyzbierané prostriedky budú použité na charitatívne účely.

Na pódiu sa predstavia rôzne detské tanečné skupiny a folklórne súbory, ľudové hudby a spevácke zbory, Ľudová hudba Paprčkovci, program uvádza Roman Pomajbo.

Pre deti bude počas celého festivalu pripravený stan Mudrlatórium so skutočnými mudrcmi (Tostabur) z pirátskeho a morského sveta, maľovanie na tvár a každé dieťa, ktoré príde v maske dostane kopček zelenej zmrzliny a zelenú cukrovú vatu. Pre víťazov súťaží sú pripravené zaujímavé ceny: víkendový pobyt pre dve osoby s procedúrami a plnou penziou v Liečebných termálnych kúpeľoch Sklené Teplice, víkendový pobyt pre dve osoby s polpenziu v Kaštieli Čičmany, voucher do Savoy Restaurant, Carlton, vstupenky na rôzne kultúrne a spoločenské podujatia…

Súťažné podmienky sú na stránke Festival vodníkov.

Festival finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj a Fond na podporu umenia.

29. – 30. 6. CESTOVANIE ČASOM, 3. ročník, Živý orloj, prechádzka históriou Bratislavy, ale aj symfonický orchester a dobové módne prehliadky.

Staré Mesto aj tento rok pripravilo festival Cestovanie časom, ktorého cieľom je priblížiť minulosť a zároveň ju prepojiť so súčasnosťou. Ulice Starého Mesta už po tretíkrát ožijú historickými scénickými výjavmi, módnymi prehliadkami, koncertmi a aktivitami pre deti.

Festival začne v piatok 29. júna o 18.00 slávnostným otvorením a koncertom symfonického a komorného orchestra bratislavského Konzervatória.

V sobotu 30. júna sa na jednotlivých stanovištiach študenti Konzervatória predstavia v scénických výjavoch a klauniádach. Svoje umenie vám ukážu Kelti, ale aj ĽH Fidlikanti, ktorá bude súčasťou stanovišťa Richtárska kortešačka. Pri soche Schöne Náciho sa môžete zoznámiť s dobovou módou. Dobové módne prehliadky pripravilo kostýmové štúdio Elijana. Taktiež sa môžete stretnúť s Napoleonom a jeho vojakmi. Nebude chýbať ani Živý orloj na balkóne hotela Carlton. Opätovne sa vám predstavia postavičky, ktoré sa viažu k Bratislave (Chatam Sofer, Mestský kat, Rytier Roland, Obor Klingsor, Bosorka či Pani Bratislava).

Program v uliciach začne o 15.00 h.

Hviezdoslavovo námestie bude patriť deťom. Aj tento rok bude pre našich najmenších pripravený Renesančný dvor, kde si môžu detičky pripraviť a ochutnať dobové jedlá, zatancovať si dobové tance, stať sa rytiermi či žonglérmi. Sprevádzať ich budú Poustevníci z Brna. Tvorivé aktivity pripravila v rámci festivalu aj Bibiana a klub Kiwanis.

Záver programu bude patriť scénickej kompozícii z histórie Bratislavy s názvom Cestovanie časom. Scenár kompozície, v ktorej sa predstavia známe tváre ako Ján Slezák, Zuzana Haasová, Peter Šrámek, či Bibiana Ondrejková, pripravil Daniel Hevier. Réžia Karol Rédli, účinkujú herci a študenti bratislavského konzervatória. Súčasťou festivalu budú trubadúri hlásnici, ktorí budú pozývať na jednotlivé stanovištia.
Festival Cestovanie časom, ktorý finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj bude zároveň otvorením Staromestského kultúrneho leta.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Pistoriho palác, Štefánikova 25

Divadlo bez domova
6. 6., 19.00 FLASHBACK, hra retrospektívne prináša na javisko umelecký proces, ktorý prebiehal počas desiatich rokov tvorby Divadla bez domova, účinkujú ľudia bez domova, telesne postihnutí a inak sociálne vylúčené osoby, vstup voľný.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Zichyho palác, Ventúrska 9

2. 6., 16.00 DETI DEŤOM, Kühnov detský zbor – prípravná skupina (Praha), spoluúčinkuje Pressburg Singers, Nádvorie Zichyho paláca, vstup voľný.

4. 6., 18.00 VEČER MICHALA VAŠEČKU, téma Akého primátora potrebuje Bratislava pre najbližšie 4 roky? Hostia: aktivista a poslanec MČBSM Matej Vagač a architekt Peter Žalman, Nádvorie Zichyho paláca.

10. 6., 15.00 OPERA NA NÁDVORÍ – W. A. MOZART: BASTIEN A BASTIENKA, interaktívne hudobné divadlo pre rodiny s deťmi, veselá spevohra 12-ročného W. A. Mozarta v nemeckom jazyku so slovenskými dialógmi, účinkujú: Zuzana Ballánová, Pavol Oravec, Jaroslav Pehal, René Schleiffer, súbor starej hudby „Il Cuore Barocco“, Daniel Simandl – dirigent, Nádvorie Zichyho paláca, vstup voľný.

11. 6., 17.00 HUGO KAUDER TRIO, v pozadí vzniku Hugo Kauder Tria sa nachádza snaha umelcov priblížiť diela prenasledovaných i neznámych skladateľov židovského pôvodu, ktorých hudba po 2. svetovej vojne upadla do zabudnutia. K pomenovaniu súboru inšpirovalo umelcov stretnutie s odkazom skladateľa židovského pôvodu Huga Kaudera, ktorý v 30. rokoch minulého storočia unikal pred nacistickou perzekúciou, vstup voľný.

12. 6., 18.00 GALA MLADÝCH UMELCOV, účinkujú: študenti Konzervatória, v spolupráci s Konzervatóriom Bratislava, vstup voľný.

16. 6., 14.00 STAROMESTSKÝ ŠACHOVÝ TURNAJ, Hviezdoslavovo námestie, v rámci podujatia budú v Zichyho paláci na Ventúrske 9 otvorené výstavy historických šachovníc a šachových kreslených vtipov od 14.00 do 18.00 a projekcia zostrihu s obrázkami z významných mládežníckych turnajov vo svete s účasťou bratislavskej mládeže.

20. 6., 17.00 STAROMESTSKÝ SALÓN s Miroslavom Dvorským, vstup voľný.

25. 6., 17.00 KUŠTÁROVCI HRAJÚ NA ŽELANIE, zábavné popoludnie s hudobnou skupinou Kuštárovci, vstup voľný.

VÝSTAVY

Staromestská galéria Zichy, Ventúrska 9, vchod z ulice, utorok – nedeľa 13.00 – 18.00.
MILUJ MA HRYZ MA, Andrej Augustín, obrazy a maľovaný porcelán, vernisáž 5. 6., 18.00, trvanie 5. 6. – 1. 7.

Zichyho palác, Ventúrska 9, pondelok 13.00 – 18.00, utorok – piatok 9.00 – 18.00, sobota 13.00 – 18.00.
PORTUGALSKÁ OBKLADAČKA AZULEJO A PORTUGALSKÁ ČIPKA, azulejos je obvykle štvorcová, jednostranne glazovaná keramická obkladačka (kachlička) s farebnou výzdobou (najčastejšie jednofarebnou), z väčšieho počtu azulejos sa skladajú nástenné obrazy, niekedy sú azulejos aj na strope alebo na podlahe, vernisáž 8. 6., 16.00, trvanie do 12. 6.

Galéria Nadácie SLOVAK PRESS PHOTO
Zichyho palác, Ventúrska 9, streda 13.00 – 17.00, štvrtok 13.00 – 18.00.
JOE KLAMÁR (AFP), výber z tvorby autora.

GALÉRIA Z, Zichyho palác, Ventúrska 9, utorok – sobota 13.00 – 18.00.

PREDSTAVUJE SA OSAS, vernisáž 6. 6., 18.00, trvanie 6. 6. – 29. 7., kurátorka výstavy Júlia N. Mészáros.
Výstava sa koná v rámci Týždňa maďarskej kultúry – Viac ako sused a je súčasťou medzinárodnej výstavy Konkrétne leto – Súčasné európske geometrické tendencie Umelecký spolok otvorených štruktúr (Open Structures Art Society – OSAS) založený v roku 2006 si dal za cieľ zabezpečiť prezentáciu a zachovanie geometrického umenia, ktoré sa považuje za progresívnu tradíciu maďarskej umeleckej tvorby. Názov spolku je referenciou na slobodné vizuálne štúdie a tvorivé experimenty zastúpených umeleckých odvetví, na interdisciplinárne uvažovanie spolku a otvorenú spoločnosť Karla Poppera.

KONKRÉTNE LETO – Súčasné európske geometrické tendencie,
vernisáže 28. 6. od 15.00 do 20.00 v Galérii Poľského inštitútu, v Galérii mesta Bratislavy, v Galérii Rakúskeho kultúrneho fóra, v Galérii Francúzskeho inštitútu, Galérii Z a v Galérii Umelka, trvanie 28. 6. – 29. 7.
Hlavným zámerom organizátorov podujatia je predstaviť čo najširšiu škálu možností konkrétneho a geometrického umenia. Geometrická abstrakcia predstavuje jeden princíp a nevyčerpateľné množstvo výtvarných možností.
Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

VÝTVARNÉ KURZY

Pripravujeme na 9., 16., 23., 30., júla vždy od 17.00 do 20.00 tretí ročník Kreslenie v uličkách Starého Mesta, pod vedením akademického maliara Dušana Sekelu. Novinkou bude poskytnutie ľahkého prenosného maliarskeho stojana každému účastníkovi. Poplatok 5 € na jedno stretnutie. Nutná registrácia na stránke Kurzy, alebo:
ikonae-mail: beata.tarjanyiova@staremesto.sk,
ikonatel. č.: 0911 238 714.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Školská 14

KURZY

Jazykové kurzy: angličtina, nemčina, taliančina, novogréčtina, ruština, španielčina;
ikonabližšie info: lucia.doubravova@staremesto.sk.

Pohybové kurzy: joga, hathajoga, pilakalajoga, powerjoga a chrbtové svaly, kondičné cvičenie pre dámy, bodybalance, joga, joga pre seniorov, či kung „shibashi“ (18. forma);
ikonabližšie info: beata.greksakova@staremesto.sk.

Záujmové krúžky: dramatický krúžok pre staršie i mladšie deti, detské baletné štúdio;
ikonabližšie info: lucia.doubravova@staremesto.sk.

Kluby: Fotoklub B & W.

Pripravujeme od októbra:

ŠKOLIČKA ZDRAVÉHO POHYBU A VESELEJ MYSLE, pre deti od 7 do 12 rokov.
V jednotlivých skupinách rozdelených podľa veku sa deti naučia základné cviky pre správne držanie tela, zlepšenia celkovej pohyblivosti a funkčnosti dýchania. Aktivity sú zamerané aj na cítenie priestoru, pohybovo pamäťové hry a kreatívnu kolektívnu tvorbu.
Krúžok prebieha pod vedením dlhoročnej vedúcej Detského baletného štúdia Mgr. art. Magdalény Thierovej.

TICHO a spol.
profesionálne komorné divadlo
a
Platforma nezávislých divadiel

Školská 14, Bratislava-Staré Mesto, vstupné: divadlo 10 € (študenti, seniori a ZŤP 6 €), koncerty 7 €, v predpredaji zľava! Online predpredaj vstupeniek v sieťach Ticketportal a Interticket. Osobné zakúpenie vstupeniek: Ticketportal – predajné miesta. Pokladňa divadla – 1 hodina pred predstavením.

ikonaTel. č.: 0908 111 065,
ikonae-mail: tichoaspol@gmail.com,
ikonawebová stránka: Tichoaspol.sk.

Výstava

DI VENEZIA, Karolína Kamenská, fotografická výstava doplnená výtvarnými objektmi, otvorená pondelok – piatok 9.00 – 19.00, trvanie 14. 6. – 14. 7. 2018.

1. 6., 19.00 MIRIAM KAISER TRIO, TICHO a spol., koncert, hudba blízka world music, inšpirovaná klasickou, populárnou a elektronickou hudbou, hrajú: Miriam Kaiser (husle a spev), Milan Adamec (husle a elektronika), Júlia Veselá (violončelo).

8. 6., 19.00 …A DÁŽĎ, derniéra, divadlo TICHO a spol., smutno-smiešna groteska o piesni, ktorá putovala časom, autor: Ján Púček, hrajú: Michal Jánoš, Matúš Krátky, Renáta Rundová Horňáková a Juliana Hamranová, réžia: Róbert Horňák.

10. 6., 19.00 ZUZANA HOMOLOVÁ A PŮLJABLKOŇ, folkový/worldmusic koncert, hrajú: Marie Puttnerová (spev), Michal Němec (gitara, spev), Zuzana Homolová (gitara, spev), Miloš Železňák (gitara).

11. 6., 19.00 4 ŽENY NA KONCI SVETA, Nové divadlo (Nitra), kabaret o hľadaní zmyslu života a vynaliezavosti žien na konci sveta, hrajú: Ľuba Dušaničová, Lucia Korená, Katarína Petrusová, Agáta Spišáková a Lucia Miklášová a. h., réžia: Jakub Nvota.

13. 6., 19.00 SOM NAJLEPŠIA, Prešporské divadlo, činoherno-pohybová groteska, hrajú: Elena Kolek Spaskov a Judita Hansman, námet, scenár, réžia: Judita Hansman, Ivan Blahút.

18. 6., 19.00 70 SUKIEN MALA, premiéra, súčasné tanečné divadlo, choreografia, interpretácia: Tomáš Danielis, Jana Tereková, scéna a kostýmy: Gabriela Paschová, hudba: Joseph Champagnon, dramaturgická spolupráca: Jean Gaudin, produkcia: Veronika Malgot.

22. – 23. 6. 24 HODÍN, projekt spájajúci mladých tvorcov k spoločnej autorskej tvorbe, režiséri angažovaní v projekte: Matej Feldbauer, Samuel Chovanec, Maximilián Sobek, Pavol Viecha, herci angažovaní v projekte: Dominka Kováčová, Anabela Mikušiaková, Tereza Stachová, Matej Babej, Tibor Kotlár, Marek Lupták, Juraj Mitro, René Sorád, Lukáš Takáč, Alexander Vais a ďalší…

25. 6., 19.00 ACH, KDE MI MIESTO NA ZEMI (ne)bulvárna (ne)ľútostivá (tragi)fraška o troch mladých ľuďoch na križovatke existenčných rozhodnutí, autor: tvorivý a tvoriaci kolektív, hrajú: Jakub Matejčík, Mojmír Procházka, Tereza Stachová, réžia: Katarína Želinská.

29. 6., 19.00 CIRKUS ŠARDAM, divadlo Veteš, autor: Daniil Charms, hrajú: Mária Guldanová, Lucia Hivešová, Viktória Jenčková, Jakub Malota, Leona Tešínská, réžia a dramaturgia: Paula Belická, Zuzana Strnátová.

30. 6., 19.00 EVA LUKA – PANI KURČAŤOVÁ, krst knihy pre deti vo veku od 1 do 111 rokov, súčasťou krstu bude aj výstava autorkiných knižných ilustrácií, moderuje: Dado Nagy.

Divadlo ÍVERY

7. 6., 19.00 ZARADIŤ SA!, autor: Eugéne Ionesco, réžia: Jana Krčmářová.

14. 6., 19.00 CESTA DO ÚBIC, autor: Ivan Vyskočil, réžia: Jana Krčmářová.

21. 6., 19.00 STRIPTÍZ, autor: Slawomir Mrožek, réžia: Jana Krčmářová.

28. 6., 19.00 HRA NA ZUZANKU, autor: Miloš Macourek, réžia: Jana Krčmářová.

Vstupné: 1 €, predpredaj vstupeniek: Ticketportal, predaj vstupeniek na mieste: hodinu pred predstavením.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Gaštanová 19

2. – 3. 6. TEMATICKO-APERCEPČNÝ TEST (TAT), kurz zoznámi účastníkov so základnými princípmi interpretácie TAT s dôrazom na vyzývacie charakteristiky testu, interpretačné systémy, kazuistické ukážky. Kurz má prispieť k rozvoju základných praktických zručností pri používaní TAT, lektorka: PhDr. Táňa Fikarová, PhD.,
ikonaprihlasovanie a bližšie informácie (e-mail): katkaprobstova@gmail.com.

4. 6., 17.30 NEHODY A RIZIKÁ V HOROSKOPE, astrologická prednáška, lektor: PhDr. Vlasta Vrbová, vstupné: 5 €.

6. 6., 13.30 INFOSERVIS SENIORA, vstup pre členov ZZPO III.

8. – 10. 6. MUZIKOTERAPIA, víkendový workshop pre dospelých.
8. 6. (17.00 – 21.00), 9. 6. (9.00 – 17.00), 10. 6. (9.00 – 12.00), obsadené.

POHYB PRE ZDRAVIE, každý pondelok a stredu, 9.30, kondičné cvičenie pre seniorov, vedie: Ing. Marta Mitrová.

TRADIČNÁ HATHA JOGA, každý utorok, 10.00, vedie: Sasha Ovečková.

POČÍTAČOVÝ KURZ PRE SENIOROV, každý utorok, 10.00, v spolupráci s AkSen o.z., vstupné: 3 €.

KONVERZAČNÁ NEMČINA PRE SENIOROV, každý štvrtok, 9.30, v spolupráci s AkSen o.z., vstupné: 2 €.

KONVERZAČNÁ ANGLIČTINA PRE SENIOROV, každý štvrtok, 11.00, v spolupráci s AkSen o.z., vstupné: 2 €.

JOGA V DENNOM ŽIVOTE, relaxačné cvičenie, každý štvrtok, 9.30, vedie: PhDr. Viera Diešková, vstupné: 4 € (seniori 2 €).

KLUBY A ZDRUŽENIA

Klub seniorov – pondelok a štvrtok od 12.30 – 16.30, ZZPO ZO 1 – utorok, ZZPO ZO 3 – streda, AkSen – utorok a štvrtok od 10.00 – 12.00, Jednota dôchodcov – štvrtok 13.30 – cvičenie, štvrtok 15.00 – úradná hodina, štvrtok 16.00 – bridžový klub.

KURZY

Pilates – pondelok a štvrtok, Body balance – pondelok a streda, Kondičné cvičenie pre ženy – pondelok, Čchikung – utorok, Joga – streda, Tai-chi chuan – štvrtok, Gitara – štvrtok.

Pre deti

1. 6., 9.00 HRAVÉ DOPOLUDNIE, organizované podujatie pre MŠ Lienka.

11. 6., 14.00 ROZLÚČKA SO ŠKÔLKOU, organizované podujatie pre MŠ Timravina.

20. 6., 14.00 MAGICKÁ SHOW, zábavný program, účinkuje: Jozef Talostan, vstupné: 2 € (1,50 € – nad 10 ľudí).

Pripravujeme:
LETNÉ DENNÉ TÁBORY, 27. ročník pre deti od 6 – 15 rokov.
Termín: 9. – 27. 7. 2018, 3 turnusy.
Miesto: Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Gaštanová 19.
Cena turnusu: 75 €.
Program: celodenné výlety, šport, kultúrne podujatia, hry, súťaže, exkurzie, tvorivé dielne a kopa nezabudnuteľných zážitkov.
Info a prihlasovanie:
ikonatel. č.: 02/54 777 366, 0911 238 711,
ikonae-mail: eva.kostalova@staremesto.sk.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Františkánske námestie 7

Galéria F 7
Utorok – sobota 15.00 – 19.00.

V PAMÄTI TICHA, Ľudmila Karásková-Hýllová, grafika, fotografie, obrazy, trvanie 5. 6. – 30. 6.

Divadlo GunaGU
Vstupné: 12 €, 11 €, 10 €, predaj vstupeniek v sieti Ticketportal, zvyšné vstupenky hodinu pred predstavením.

1. 6., 19.30 LÁSKA & TERPENTÍN, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Milan Kňažko, Dominika Kavaschová, Viktor Horján, réžia: Ján Luterán.

2. 6., 19.30 YOUTUBERI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: David Hartl/Vladislav Plevčík, Martin Meľo, Viktor Horján, Monika Horváthová, réžia: Viliam Klimáček.

3. 6., 19.30 ODVRÁTENÁ STRANA MESIACA, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Emília Vášáryová, Darina Abrahámová, Natália Puklušová, Viktor Horján, réžia: Marián Amsler.

4. 6., 19.30 HEREČKY, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Zuzana Kronerová, Darina Abrahámová, Gabika Dzuríková, Viktor Horján, réžia: Viliam Klimáček.

6. 6., 19.30 SOCÍK SLADKÝ SOCÍK, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Darina Abrahámová, Viktor Horján, Martin Meľo, Vladislav Plevčík, Anikó Vargová, Romana Dang Vanová, Zbyňo Džadoň, réžia: Viliam Klimáček.

8. 6., 19.30 HEREČKY, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Zuzana Kronerová, Darina Abrahámová, Gabika Dzuríková, Viktor Horján, réžia: Viliam Klimáček.

12. 6., 19.30 HORÚCE LETO 68, premiéra, autor a réžia: Viliam Klimáček, hrajú: Zuzana Kronerová, Gabika Dzuríková, Marta Maťová.

13. 6., 19.30 HORÚCE LETO 68, autor a réžia: Viliam Klimáček, účinkujú: Zuzana Kronerová, Gabika Dzuríková, Marta Maťová.

15. 6., 19.30 MUŽI SA MINULI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Táňa Radeva, Viktor Horján, Martin Meľo, Martin Hronský, réžia: Soňa Ferancová.

16. 6., 19.30 DIVNÁ DOBA, DIVNÁ LÁSKA, DIVNÉ ŽIVOTY, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Anikó Vargová, Martin Meľo, Barbara Kelíšková, réžia: Viliam Klimáček.

17. 6., 19.30 YOUTUBERI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: David Hartl/Vladislav Plevčík, Martin Meľo, Viktor Horján, Monika Horváthová, réžia: Viliam Klimáček.

21. 6., 19.30 HORÚCE LETO 68, autor a réžia: Viliam Klimáček, hrajú: Zuzana Kronerová, Gabika Dzuríková, Marta Maťová.

23. 6., 19.30 MUŽI SA MINULI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Táňa Radeva, Viktor Horján, Martin Meľo, Martin Hronský, réžia: Soňa Ferancová.

STAROMESTSKÁ KNIŽNICA, Blumentálska 10/a

21. 6. 2018 bude pobočka Panenská 1 a 22. 6. 2018 pobočka Karadžičova 1 zatvorená.

Donáška kníh seniorom, služba pre imobilných seniorov nad 60 rokov s trvalým bydliskom v bratislavskom Starom Meste.

1. 3. – 31. 12. ŠESŤDESIATNICI, OSLAVUJTE S NAMI! Bezplatná ročná čitateľská registrácia a preregistrácia pre všetkých, ktorí v roku 2018 dovŕšia 60 rokov, pri príležitosti 60. výročia vzniku Staromestskej knižnice.

5. 3. – 18. 9. VINŠOBRANIE, súťaž o najkrajšie blahoželanie k 60. výročiu vzniku Staromestskej knižnice.

9. 5. – 30. 6. DOZVUKY, intuitívny svet obrazov, výstava Kataríny Marsovszkej, pobočka Panenská 1, v čase výpožičných hodín.

1. 6. MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ, bezplatná ročná čitateľská registrácia pre nových čitateľov do 15 rokov, všetky pracoviská knižnice.

CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM, štvrtý týždeň čítania deťom v Slovenskej republike, celoslovenské podujatie.
4. 6., 11.00 KATARÍNA SLANINKOVÁ, ilustrátorka, číta knihu Wojcecha Widłaka Guľôčka, organizované podujatie pre žiakov ZŠ Dubová, pobočka Západný rad 5.
4. 6., 13.30 ELENA PODZÁMSKA, herečka číta knihu Ferenca Móra Čarovný kožuštek, organizované podujatie pre žiakov ZŠ a MŠ Grösslingová, pobočka Karadžičova 1.
5. 6., 9.00 HELENA KRAJČIOVÁ, herečka, číta knihu Zdeňka Svěráka Pán Safaládka a pán Špajdlička, organizované podujatie pre žiakov ZŠ Vazovova, Centrum pre deti a mládež Blumentálska 10/a.
5. 6., 14.00 HANA LASICOVÁ číta vlastnú knihu Pupo a Fazuľka, organizované podujatie pre žiakov ZŠ a MŠ Grösslingová, pobočka Karadžičova 1.
8. 6., 8.30 DÁRIA FOJTÍKOVÁ FEHÉROVÁ, teatrologička číta knihu Gabriely Futovej Lebo musím!, organizované podujatie pre žiakov ZŠ Vazovova, pobočka Záhrebská 8.

LETNÁ ČITÁREŇ, pod záštitou starostu mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Radoslava Števčíka, otvorená 11. 6. – 31. 8., denne 10.00 – 18.00.

11. 6., 11.00 OTVORENIE SEZÓNY, Eva Golovková, s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

11. 6. – 31. 8. STAROMESTSKÁ KNIŽNICA VČERA A DNES, výstava k 60. výročiu vzniku Staromestskej knižnice.

11. 6. – 30. 7. ILUSTRÁTORI OCENENÍ NA BIB 2017, výstava v spolupráci s .

12. 6., 10.00 ČÍTANIE NÁS BAVÍ, Tibor Hujdič číta knihu Jiřího Holuba Ako skrotiť drzú Soňu, s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

12. 6., 16.30 ROZPRÁVANIE O BRATISLAVE, bratislavské viechy a kaviarne 1 s Petrom Salnerom, s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

13. 6., 14.00 TVORIVÉ DIELNIČKY PRE NAŠE DETIČKY, tvorivé dielne pre žiakov zo ZŠ a MŠ pre deti a žiakov so sluchovým postihnutím v spolupráci s Dell s.r.o., s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

13. 6., 16.00 ALADINOVA ZÁZRAČNÁ LAMPA, Stražanovo bábkové divadlo.

19. 6., 9.00 FYZIKA PRAKTICKY, workshop s Petrom Molčánym, organizované podujatie pre žiakov ZŠ a MŠ Grösslingová.

26. 6., 16.30 ROZPRÁVANIE O BRATISLAVE, bratislavské viechy a kaviarne 2 s Jurajom Hradským, s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

27. 6., 16.00 MEDOVNÍKOVÝ DOMČEK, Stražanovo bábkové divadlo.

11. – 15. 6. INTERNET A E-MAIL PRE STAROMESTSKÝCH SENIOROV, v spolupráci so sociálnym oddelením mestskej časti Staré Mesto a občianskym združením Milujem knihy/Amo libris, denne 9.00 – 13.00, pobočka Panenská 1.

12. 6., 10.00 BEZPEČNE S KNIŽNICOU, bezpečné prázdniny. Stretnutie s preventistkou Policajného zboru kapitánkou Mgr. Janou Ďurkovičovou v spolupráci s Okresným riaditeľstvom Policajného zboru Bratislava I, organizované podujatie pre žiakov ZŠ Dubová, pobočka Západný rad 5.

13. 6., 10.00 NEUVERITEĽNÉ PRÁZDNINY, interaktívne čítanie z knižky Jaroslava Citu, organizované podujatie pre žiakov ZŠ Mudroňova, pobočka Západný rad 5.

25. – 29. 6. POČÍTAČOVÁ GRAMOTNOSŤ PRE VŠETKÝCH, pokračovací kurz, z verejných zdrojov podporil Fond pre podporu umenia, denne 9.00 – 13.00, pobočka Panenská 1.

Viac informácií na každom pracovisku Staromestskej knižnice a na stránke www.starlib.sk.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Bratislava-Staré MestoMiestny úrad Bratislava-Staré Mesto
– mestská časť Bratislava-Staré Mesto je srdcom hlavného mesta SR Bratislavy, spoločenským, kultúrnym, politickým a turistickým centrom Slovenska
Čerpané z: www.staremesto.sk

Bratislava-Staré Mesto, 19. 05. 2018 | Prečítané: 697 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (180 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1222
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore