www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @788
Počítadlo


Spam poison

Program Mestskej časti Bratislava-Staré Mesto

Júl, august a začiatok septembra 2016

Staromestské kultúrne leto 2016

Staromestské kultúrne leto 2016

2. 7., 14.00 OTVORENIE STAROMESTSKÉHO KULTÚRNEHO LETA 2016, pochodová bubnovačka, gajdy, ukážky šermu, Irish Celtic Session, Gala Divadla Nová Scéna a šachový turnaj na maxišachovnici, Hviezdoslavovo námestie.

1. 7. – 27. 8., 17.00 – 19.00 STAROMESTSKÁ FIESTA, každý druhý piatok a sobota tanec, zábava priamo v historickom centre Starého Mesta, Michalská – Ventúrska, Laurinská – Panská – Rybárska brána pri Čumilovi, Ventúrska – Panská, Rudnayovo námestie. Salsa, kizomba, bachata, ľudové tance, zumba, flamenco, brušné tance, argentínske tango… Účinkujú: Klub La Fiesta, Detské baletné štúdio, La Dansa School, Všetečníci, Tango Abrazo, Dva košíky, Flamenco Andalucia…

9. – 10. 9., 14.00 CESTOVANIE ČASOM, exkurz históriou Bratislavy, divadelné, tanečné, hudobné výjavy z daného obdobia spojené s umením, čítanie rozprávok pri soche Andersena, čítanie poézie pri soche Hviezdoslava, maľovanie na stojane… (záštita SK PRES). Živý orloj bude predstavovať historické a rozprávkové postavy, ktoré sa viažu k Bratislave. Prehliadku postáv otvoria trubači fanfárami. Pred Jazykovedným ústavom Ľudovíta Štúra budete môcť stretnúť zakladateľa spisovného jazyka, Dóm sv. Martina bude patriť korunováciám, Mozarta sa budeme pre Pálffyho palácom na Ventúrskej ulici pýtať, či bol naozaj v Bratislave, Napoleon podpíše na Primaciálnom námestí Bratislavský mier, pred hotelom Carlton sa dozviete odkiaľ pochádza jeho názov. Na týchto a ďalších stanovištiach sa budete zoznamovať s jednotlivými historickými míľnikmi. Využitých bude všetkých deväť Hésiodosových múz – bohýň umenia, jednotlivé obdobia budú prezentované prostredníctvom hudby, komédie, poézie, tanca tragédie a podobne. Po uliciach budú pochodovať trubadúri, ktorých úlohou bude pozývať návštevníkov k jednotlivých stanovištiam. Tí budú formou akejsi štafety predávať posolstvo z minulosti do budúcnosti, niekedy vo forme poučenia, inokedy varovania, či radostného očakávania. Okrem stanovíšť s historickými míľnikmi budú aj stanovištia určené deťom, básnikom, maliarom… Každý deň bude zakončený sprievodom účinkujúcich po historických uliciach, ktorý vyvrcholí na Hviezdoslavovom námestí v prvý deň Gala programom Divadla Nová Scéna a druhý deň koncertom Konzervatória v Bratislave.

11. 9., 17.00 POSÁDKOVÝ DEŇ KULTÚRY, v spolupráci s Ministerstvom obrany SR, Hviezdoslavovo námestie.

STAROMESTSKÝ ČESKO – SLOVENSKÝ DIVADELNÝ FESTIVAL, Nádvorie Zichyho paláca, Ventúrska 9, predaj vstupeniek v sieti Ticketportal, na mieste hodinu pred predstavením. Zľava pre seniorov, študentov a ZŤP pri predaji na mieste hodinu pred predstavením.

6. 7., 20.30 VZPOMÍNKA NA VOSKOVCE A WERICHA, Divadlo Brod, CZ, stretnutie s Jiřím Voskovcom a Janom Werichom prostredníctvom vybraných dialógov a forbín z hry Osvobozeného divadla Caesar. Forbíny nie sú len pretlmočením dobových textov, ale vychádzajú z improvizácie a možnosti vyjadriť sa k aktuálnemu kultúrnemu i politickému dianiu. Stretnutie je doplnené pesničkami Jaroslava Ježka so živou hudbou. Účinkujú: Pavel Chramosta, Roman Švehlík, Lenka Sasínová, Rudolf Jedounek, Dagmar Svobodová, Milan Sasín, Kryštof Švehlík, hudobný aranžmán: Tomáš Lekeš. Vstupné: 7 €.

13. 7., 20.30 ZAKÁZANÉ UVOĽNENIE, Divadlo Astorka, únos nevesty, práve počas semifinále hokeja na MS (Česko : Slovensko), sa nečakanou náhodou zvrtne v improvizovanú oslavu. Do opustenej dedinskej krčmy, kde sa práve v tento deň pokazila káblovka (!), a preto zíva prázdnotou, vbehnú nevesta a ženíchova svedkyňa, ktorá nevestu uniesla. Čakajú na ženícha hodinu, dve, tri… V krčme sedí len jej majiteľka, bývala herečka. A tragikomédia o troch mladých ženách sa môže začať. Preklad: Alena Lelková, účinkujú: Zuzana Porubjaková, Zuzana Konečná, Rebeka Poláková, réžia: Alena Lelková. Vstupné: 7 €.

20. 7., 20.30 PYŽAMO PRE ŠIESTICH, NO haló!, bláznivá komédia o tom, čo sa môže stať, keď plány nevyjdú podľa očakávania a pri večeri sa stretnú nielen dvaja milenci… Účinkujú: Juraj Berezňák, Lenka Košibová, Adam Jakubička, Marína Hanušovská, Martinka Stolárová, Alan Mikenda. Vstupné: 3 €.

27. 7., 20.30 DIVNÁ DOBA, DIVNÁ LÁSKA, DIVNÉ ŽIVOTY, Divadlo GunaGU, aj vy máte pocit, že s Európou už dlhší čas čosi nie je v poriadku? Čierna komédia o divnom svete. Tri krátke hry o dnešnej realite, hrané vcelku. Autor: Viliam Klimáček, účinkujú: Viktor Horján, Matej Meľo, Barbara Kelíšková, Anikó Vargová. Vstupné: 7 €.

3. 8., 20.30 Ó sláva hviezd ó sláva, Teatro colorato, Hviezdoslavove verše zrozumiteľne a s humorom. Nevšedné divadelné spracovanie troch Hviezdoslavových balád: „Margita“, „Zuzka Majerovie“ a „Anča“ plné spevu, živej cimbalovej hudby, nádhernej poézie a energických výkonov hlavných protagonistiek. Ide o atraktívne podanie Hviezdoslava a ukážka toho, že i dnes môže byť nielen pre mladých veľmi príťažlivý, zrozumiteľný a súčasný. Vstupné: 5 €.

10. 8., 20.30 DOMEČEK, Buranteatr, CZ, komorný muzikál. Súbor Buranteatr je už na brnianskej činohernej scéne, napriek svojej mladosti, zavedeným a dôležitým hráčom. Domeček je príjemne chutnajúca jednohubka vhodná pre aktuálne letné večery, čomu veľmi napomáhajú čierno komediálne ladené skvelé pesničky. Domeček je hrou pre dvojicu, ktorá predstavuje mladých ľudí, bývalých manželov, chvíľu po rozvode a žena sa snaží o závažný porozvodový rozhovor. Autor: Petr Michálka, réžia a scénografia: Tomáš Studený, texty piesní: Lukáš Janota, Miroslav Ondra, Jan Šotkovský, účinkujú: Miroslav Ondra a Kateřina Dostálová. Vstupné: 7 €.

17. 8., 20.30 MATURITNÉ STRETKO, Divadlo Tandem, v divadelnej hre s názvom Maturitné stretko sa na hodinu a pol ocitnete na stretnutí bývalých spolužiakov zo strednej. Jedenásť hercov vás vtiahne do sveta, kde sa opäť stanete tou bandou zo školy, ktorá má svoj zmysel pre humor, svoje chápanie sveta a aj keď prešlo zopár rokov, stále ste tými istými vyhranenými osobami zo školy. Vstupné: 3 €.

24. 8., 20.30 BOHYŇA VO VANI, La Komika, bohyňa vo vani, komédia o tom ako si Ľudovít Štúr poradí s dvoma gangstermi súčasnosti. Každá doba prináša čosi nové a krásna žena vo vani robí divy. Účinkujú: Peter Brajerčík, Štefan Martinovič a Renáta Ryníková, autor a réžia: Karol Vosátko. Vstupné: 7 €.

31. 8., 20.30 NEBE?, MALÉhRY, CZ, sutorské predstavenie inšpirované rozprávaním a skutočnými príbehmi žien okolo nás. V príbehu učiteľky Marušky, herečky Simony a kaderníčky Ilči dochádza ku konfliktom vďaka rôznemu videniu sveta a postojom k mužom. Dej sa odohráva tam, kde sa ocitáme po smrti. Námet, scenár, réžia, účinkujú: Daniela Zbytovská, Barbora Seidlová, Nikola Zbytovská. Vstupné: 10 €.

7. 9., 20.30 JUST ANOTHER CUP OF TEA, Bridgin' Drama, politicky nekorektná komédia JUST ANOTHER CUP OF TEA je adaptáciou hry „Čaj u pána senátora“ od Ivana Stodolu. Predstavenie v anglickom jazyku v podaní lektorov jazykovej školy. Vstupné: 3 €.

PRE DETI
Medická záhrada, vstup voľný

4. 7., 10.00 HUGO Z HOR, Divadlo Tramtarie, Olomouc, CZ, veselé rozprávanie o tom, aké to je, keď k vám domov privedie z polárnej výpravy otecko Yettiho – snežného muža. A ako sa ten snežný muž volá? Hu- hu- Hugo! Autorská rozprávka olomouckého Divadla Tramtarie voľne inšpirovaná úspešným televíznym večerníčkom Rudolfa Čechuru Snežný muž Hugo. Vhodné pre deti od 3 rokov, dĺžka 55 minút. Účinkujú: Václav Stojan, Tereza Čápová, Petra Konev-Čiháková.

11. 7., 10.00 O VÍLE A ŠKRIATKOVI, Divadlo Tamariki, Banská Bystrica, SR, krehký, voňavý príbeh, plný prekvapení a nezbedného chichotania, v ktorom Vám škriatok a víla prezradia tajomstvá prírody. Rozprávka o tom, že aj voda môže plakať, stromy rozprávať a kvety tancovať. Svet v ktorom je dúha ešte farebnejšia a tráva ešte voňavejšia, kde za každým oblakom môžete spolu s nami objavovať nové zvuky, farby a tajomstvá, ktoré ešte nepoznáte. Trvanie rozprávky: 45 minút.

18. 7., 10.00 PRINC NEBOJSA, Komedianti na káře, Mackovice, CZ, príbeh o princovi, ktorý sa ničoho nebojí a chce získať princeznú Krasavu. V tom mu bráni veľa prekážok a pomáha dobrá babička. To všetko v podaní hladného komedianta, hostinského, ktorý si chce zahrať a všetkého, čo sa k takému divadlu dá použiť. V rolách väčšiny postáv uvidíte obyčajné veci, s ktorými sa stretávate každý deň. Dĺžka predstavenia: 40 minút.

25. 7., 10.00 PRINCEZNA S DLOUHÝM NOSEM, Divadlo Koráb, Brno, CZ, rozprávka o neposlušnej princeznej a o tom, ako ju postihla nejedna pohroma – narástli jej uši veľké ako lopúchy, jelenie parohy a dlhý nos. Rozprávku hrajú dvaja herci, bábka veveričky v nadživotnej veľkosti a bábka princeznej v životnej veľkosti, ktorá zo seba vysúka nos dlhý 40 metrov.

1. 8., 10.00 KŘIŠŤÁLOVÁ STUDÁNKA, Divadlo Plyšového medvídka, Brno, CZ, veselý príbeh pre deti plný básničiek, pesničiek a hádaniek z pera jedného z najlepších českých autorov detskej literatúry Josefa Václava Sládka. V hlavnej úlohe vystupujú dvaja klauni a ich kúzelný kufor. Jeden je Josef a druhý Václav. Jeden je veselý a ten druhý smutný. A keďže neexistuje smutnejší pohľad než na uplakaného klauna, je treba ho rozosmiať. Ibaže to nie je len tak, niekoho rozosmiať. A tak bude treba spojiť sily všetkých detí v hľadisku. Účinkujú: Konrád Popel, Marina Ra a kufor Sládek.

8. 8., 10.00 KVAK A ŽBLUŇK, THeatr Ludem, Ostrava, CZ, Kvak a Žbluňk sú nerozluční kamaráti. Od chvíle, kedy sa prebudili zo zimného spánku spolu prežívajú nové dobrodružstvá. Hľadajú stratené gombíky, pečú spolu koláče starajú sa o záhradku alebo si píšu listy. Aj v ich priateľstve sa občas vyskytne drobná hádka, ktorú ale včas zaženú do kúta. Ospalý hnedý ropušiak Žbluňk, ktorý rád je a aktívny žabiak Kvak spolu s deťmi hľadajú odpoveď na jednoduchú otázku, čo je v živote najdôležitejšie? Vhodné pre deti od 4 rokov, dĺžka 40 minút. Účinkujú: Pavla Masaříková, Klára Kvasničko.

HUDBA, DIVADLO A TANEC NA NÁMESTÍ
Hviezdoslavovo námestie

3. 7., 19.00 ROBERT RAGAN JR. PROJECT A ONDŘEJ ŠTVERÁČEK, R&B a jazz.
7. 7., 17.00 SLOVAKIA FOLK.
8. 7., 18.00 THE LEY'S SCHOOL, orchester a zbor z Veľkej Británie.
9. 7., 17.00 MEDZINÁRODNÝ MLÁDEŽNÍCKY HUDOBNÝ FESTIVAL.
10. 7., 18.00 MEDZINÁRODNÝ MLÁDEŽNÍCKY HUDOBNÝ FESTIVAL.
14. 7., 18.00 SVADBA Z KOVAČICE, sprievod a tematické vystúpenie detí.
15. 7., 19.00 DYCHOVÁ HUDBA MINISTERSTVA VNÚTRA, populárne melódie.
16. 7., 17.00 DOBRO DOŠLI, Chorváti.
17. 7., 19.00 ĽUDOVÉ TANCE, SĽUK, KUŠTÁROVCI, tanečná škola na námestí.
23. 7., 19.00 ARGENTÍNSKE TANCE, tanečná škola na námestí, vystúpenie účastníkov Danza Mea 2016.
24. 7., 19.00 REPARÁT Z POVINNÉHO ČÍTANIA, Túlavé divadlo, divadlo na námestí.
26. 7., 17.00 MEDZINÁRODNÝ MLÁDEŽNÍCKY HUDOBNÝ FESTIVAL.
29. 7., 19.00 MAROŠ BANGO A MAREK GERNÁT, krásne populárne melódie v podaní nevidiacich spevákov.
30. 7., 19.00 ÍRSKE TANCE, tanečná škola na námestí, súbor Avalon.
31. 7., 19.00 EmotiON – INFERNOTRIO, Barbara Somogyiová a Diana Vizváry-López, Orietta Cassini, muzikály a populárne melódie.
7. 8., 19.00 KUBÁNSKE LETO, tanečná škola na námestí.
15. 8., 18.00 FRYSK FANFARE ORKES, dychový súbor z Holandska.
20. 8., 19.00 AKO KONAŤ DOBRO, Divadlo Hotel Mária, divadlo na námestí.
21. 8., 19.00 ART SEPTET NICOLAUS, úpravy populárnych i vlastných melódií.
27. 8., 19.00 THE LADIES ENSEMBLE, šarmantné dámy, šarmantná hudba.
28. 8., 19.00 PETER FARKAŠOVSKÝ, cover verzie známych hitov i vlastné.
30. 8., 18.00 THAMES, známe melódie hrá orchester z Veľkej Británie.

HUDBA A STAROMESTSKÝ SALÓN NA NÁDVORÍ, Nádvorie Zichyho paláca, Ventúrska 9

Predaj vstupeniek v sieti Ticketportal, na mieste hodinu pred koncertom. Zľava pre seniorov, študentov a ZŤP pri predaji na mieste hodinu pred koncertom.

7. 7., 19.00 Hang & Flute – SPEAK THE STORY OF AN ALCHEMIST, poznáte hangdrum? Vstupné: 5 €.
14. 7., 19.00 STAROMESTSKÝ SALÓN, hosť: Marcela Laiferová. Vstup voľný.
21. 7., 19.00 SVETLANA RYMARENKO, jazz a soul. Vstupné: 5 €.
28. 7., 19.00 SULLE ALI DEL CANTO, Barbara Somogyiová, Denisa Geisel-Krume, Tina Krume, opera, muzikál, pieseň. Vstupné: 5 €.
4. 8., 19.00 LETNÉ SOIRÉE S PÁNMI BRATMI, Peter Niňaj a Róbert Puškár, od ľudovky až po muzikál, zábava i dobrá hudba. Vstupné: 5 €.
11. 8., 19.00 STAROMESTSKÝ SALÓN, hosť: Milan Lasica. Vstup voľný.
18. 8., 19.00 ZUZANA SUCHÁNKOVÁ, blues, jazz, folk, to všetko je ona… Vstupné: 5 €.
25. 8., 19.00 ALEA, Piazzolla a iní… a to všetko hrajú Palúch, Buranovský, Lenko, Krigovský… čo viac dodať? Vstupné: 7 €.
1. 9., 19.00 CAMERATA TANGO, argentínske tango a Ana Carolina Dis. Vstupné: 5 €.

KONCERTY

1. 7., 17.00 a 9. 9., 17.00 JAZZOVÁ LOĎ, koncert Petra Lipu a Traditional Club, počas plavby loďou z Danubiusu na Devín a späť, vstupné: 13 €, predpredaj Ticketportal a na tel. č.: 0908 111 065.

16. 7., 20.30 BROMLEY YOUTH CHAMBER ORCHESTRA, chrámový koncert, komorný súbor z Veľkej Británie, Františkánsky kostol, Františkánske námestie 1.

SPEV
Medická záhrada

2., 9., 16., 23. a 30. 8., 18.00 SPIEVANIE NÁS BAVÍ S ANKOU REPKOVOU, spievanie ľudových piesní pod holým nebom pre každého. Vstup voľný.

VÝTVARNÉ AKTIVITY

4., 11. a 18. 7., 17.00 – 20.00 KRESLÍME ULIČKY STAREJ BRATISLAVY, plenér, lineárna, valérová kresba ceruzkou, rudkou a podobne, odborné vedenie: akademický maliar Peter Cibula, základný materiál zabezpečí organizátor, poplatok 10 € na jedno stretnutie, registrácia na tel. č.: 0911 238 714, online prihlasovanie Kurzy. V prípade dostatočného záujmu zrealizujeme kresbu v plenéri i v augustové dni: 1., 8., 15., a 22. vždy od 16.00 do 19.00.

VÝSTAVY

SOCHA a OBJEKT XXI., trvanie od 30. 6. do 21. 8., Grassalkovichova záhrada, Galéria Z, Galéria mesta Bratislavy, Galéria SVÚ v Umelke, Galéria Poľského inštitútu, Galéria Rakúskeho kultúrneho fóra, Galéria Statua, K Gallery a Galéria Bulharského kultúrneho inštitútu.

FEELING HAPPY, VIOLA KRUPOVÁ, fotografia, trvanie od 5. 7. do 30. 7., otvorená utorok – sobota, 15.00 – 19.00, Galéria F7, Františkánske námestie 7.

NEZMYSLY, Výtvarné (ž)arty, FERO JABLONOVSKÝ, kresba, karikatúra, trvanie od 2. 8. do 3. 9., otvorená utorok – sobota, 15.00 – 19.00, Galéria F7, Františkánske námestie 7.

STAROMESTSKÁ LETNÁ TANČIAREŇ, pri živej hudbe a príjemnom posedení na letnej terase Hotela Carlton, Hviezdoslavovo námestie, vstup voľný, do tanca a na počúvanie hrajú:
5. 7., 18.00 FORTUNA
19. 7., 18.00 SATURN
2. 8., 18.00 FORTUNA
16. 8., 18.00 BASTA FIDLI

Bližšie informácie: 0911 238 714.

CVIČENIE POD STROMAMI, Medická záhrada, vstup voľný

7. 7., 10.00 ČCHIKUNG 18 POHYBOV (Qi gong Shibashi), lektor Mária Bakošová.
12., 14., 19., 21., 26., 28. 7., 10.00 PILAKALAJOGA®, lektor Anna Repková.
7., 12., 19., 21., 26., 28. 7., 17.00 PILAKALAJOGA®, lektor Anna Repková.
14. 7., 17.00 JOGA – jednota tela, dychu a mysle, lektor Soňa Ftáčniková.
2., 4. 8., 10.00 ČCHIKUNG, cvičenie pre zdravie a pohodu, lektor Ladislav Horniak.
2., 4. 8., 17.00 ZÁKLADY TAJČI (Chen taiji quan), lektor Mária Bakošová.
16., 18. 8., 10.00 PILAKALAJOGA®, lektor Anna Repková.
23., 25. 8. 10.00 S JOGOU ZA ZDRAVÍM, lektor Jozef Blesák.
9., 11. 8., 10.00 ZÁKLADY SEBAOBRANY, lektor Marek Lelovský.
9., 16. 8., 17.00 JOGA – jednota tela, dychu a mysle, lektor Soňa Ftáčniková.
11. 8., 17.00 ČCHIKUNG 18 POHYBOV (Qi gong Shibashi), lektor Mária Bakošová.
18. 8., 17.00 PILAKALAJOGA®, lektor Anna Repková.
23., 25. 8., 17.00 ČCHIKUNG – cvičenie pre zdravie a pohodu, lektor Ladislav Horniak.

LETNÉ DENNÉ TÁBORY, Gaštanová 19, od 4. do 29. 7. 2016, pre deti od 6 – 15 rokov. Program: hry, súťaže, exkurzie, šport, kultúrne podujatia, tvorivé dielne, celodenné výlety a iné… Cena 1 turnusu: 69 €. Bližšie informácie na tel. č.: 02/54 777 366, 0911 238 711.

MAXIŠACH (šachovnica v dlažbe na Hviezdoslavovom námestí pri altánku). Prevádzka: piatok od 15.00 do 20.00, sobota a nedeľa od 14.00 do 20.00.

STAROMESTSKÝ LETNÝ KOLOTOČ, letná samoobslužná čitáreň na nádvorí Zichyho paláca, Ventúrska 9, pondelok až piatok v čase od 9.00 do 17.00, (s výnimkou konania podujatí v rámci Staromestského kultúrneho leta) od 2. 7. do 10. 9. 2016, vstup voľný.

STAROMESTSKÁ KNIŽNICA

Zmena výpožičného času!
Letný výpožičný čas od 1. 7. do 31. 8. 2016.
Blumentálska 10/a a pobočky Karadžičova 1, Panenská 1, Záhrebská 8, Západný rad 5:
pondelok: 11.30 – 18.30 h,
utorok: 10.00 – 15.30 h,
streda: 11.30 – 18.30 h,
štvrtok: 11.30 – 18.30 h,
piatok: 10.00 – 14.00 h.

Pobočka na Karadžičovej 1 bude od 18. 7. do 29. 7. zatvorená.

2. 5. – 31. 8. NA VLNÁCH FANTÁZIE, výstava obrazov členov Detvianskej umeleckej kolónie, pobočka Panenská 1 v čase výpožičných hodín.

20. 6. – 31. 8. VÝSTAVA prác žiakov ZUŠ na Radlinského ul., pobočka Panenská 1 v čase výpožičných hodín.

LETNÁ ČITÁREŇ v Medickej záhrade

13. 6. – 31. 8. denne 10.00 – 18.00

1. 7. – 31. 7. DETI MAĽUJÚ PODĽA VEĽKÝCH UMELCOV, výstava výtvarných prác detí zo ZUŠ Radlinského ul.

12. 7., 16.30 FaceBRAK.com z cyklu Čítanie v tráve, čítačka internetovej tvorby autorov neoficiálneho Bratislavského literárneho klubu.

13. 7., 14.00 TVORIVÉ DIELNIČKY PRE VAŠE DETIČKY v spolupráci s DELL, s.r.o.

13. 7., 16.00 AKO KUBKO NAŠIEL POKLAD, Stražanovo bábkové divadlo.

14. 7., 16.00 MEDZIGENERAČNÝ DEŇ, tvorivé dielne pre deti, rodičov a starých rodičov v spolupráci s Kreatívnym klubom LUNA o. z.

19. 7., 16.30 V DŽUNGLI S WAORAMI, videoprojekcia a beseda s cestovateľmi a fotografmi Lenkou Gondovou a Štefanom Kardošom, zážitky z putovania po Ekvádore.

27. 7., 16.00 MEDOVNÍKOVÝ DOMČEK, Stražanovo bábkové divadlo.

28. 7., 16.30 VINOHRADNÍCKE POVESTI z cyklu Čítanie v tráve, stretnutie s autorkami knihy Zuzanou Kuglerovou a Dobroslavou Luknárovou.

1. 8. – 31. 8. Ilustrátori ocenení na BIB 2015, výstava v spolupráci s Bibianou – domom umenia pre deti.

10. 8., 14.00 TVORIVÉ DIELNIČKY PRE VAŠE DETIČKY v spolupráci s DELL, s.r.o.

10. 8., 16.00 GAŠPARKO A JANKO V PEKLE, Stražanovo bábkové divadlo.

17. 8., 14.00 HÁČKOVACIA ČÍTAČKA, tvorivé dielne pre deti, rodičov a starých rodičov.

18. 8., 16.30 ČESKÝ LITERÁRNY VEČER z cyklu Čítanie v tráve, v spolupráci s vydavateľstvom Albatros Media.

24. 8., 14.00 ALADINOVA ČAROVNÁ LAMPA, Stražanovo bábkové divadlo.

25. 8., 16.30 RAKÚSKY LITERÁRNY VEČER z cyklu Čítanie v tráve, beseda s rakúskym autorom Martinom Pollackom a prekladateľom Michalom Hvoreckým o knihe Americký cisár, v spolupráci s Rakúskym kultúrnym fórom.

Foto:

Hra CaesarAKO KONAŤ DOBRO, Divadlo Hotel Mária, divadlo na námestíNebe?Kreslíme uličky starej Bratislavy

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Bratislava-Staré MestoMestská časť Bratislava-Staré Mesto
– je srdcom hlavného mesta SR Bratislavy, spoločenským, kultúrnym, politickým a turistickým centrom Slovenska.
Čerpané z: www.staremesto.sk

Bratislava-Staré Mesto, 16. 06. 2016 | Prečítané: 976 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (9 hl.)
 
Sýkorka belasá (14 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (3 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 32
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
 Ruskí imperialisti
06-07-20 * 14:36
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore