www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @925
Počítadlo


Spam poison

Program Mestskej časti Bratislava-Staré Mesto

Marec 2015

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Zichyho palác, Ventúrska 9

Tel. č.: 02/54430615, 02/59201603

9. 3., 18.00 h FLAUTOVÝ KONCERT, účinkujú: YOSSI ARNHEIM – flauta, IRIT RUB – klavír, IZRAEL, koncert organizovaný v spolupráci s Izraelským veľvyslanectvom. Vstupné 2 €, študenti a dôchodcovia 1 €.

13. 3., 19.00 h CHRÁMOVÝ KONCERT, Dorothy Shaw Bell Choir (USA)
40-členný zbor z USA a zvonky
Jezuitský kostol Najsvätejšieho Spasiteľa, Františkánske nám.
Vstup voľný!

17. 3., 8.30, 9.45, 11.00 h VÝCHOVNÝ KONCERT pre 2. ročník ZŠ, účinkuje: Divadlo bez opony Banská Bystrica.

18. 3., 9.00, 10.15 h VÝCHOVNÝ KONCERT pre 6. ročník ZŠ, účinkuje: Ľudová hudba Kuštárovcov.

23. 3., 18.00 h GALA MLADÝCH UMELCOV u Zichyho, účinkujú: študenti a absolventi z triedy Gurgena Ovsepiana, vstup voľný!

Pondelky od 10.00 h nácvik dramatického súboru skôr narodených.

Pravidelná činnosť: sobáše, vítania detí do života, stretnutia spoločenských a záujmových organizácií.

VÝSTAVY

A NÁROD OBORIL SA NA NÁROD…, výstava k 100. výročiu prvej svetovej vojny z diel maďarských maliarov, vernisáž 5. 3., 17.00 h, trvanie výstavy: od 5. 3. do 10. 4. 2015, otvorená pondelok – piatok od 9.00 do 18.00 h.

Galéria Z, Ventúrska 9

www.galeria-z.sk, info@galeria-z.sk

Otvorená pondelok – sobota, 13.00 – 18.00 h.

Ján Vasilko – OD SÚMRAKU DO ÚSVITU
Ukončenie výstavy: 15. 3. 2015

KATA KISSOCZYOVÁ – restART
Vernisáž: 19. 3., 18.00 h
Vernisážový príhovor: Ľuba Belohradská
Trvanie výstavy: od 19. 3. do 3. 5. 2015

Katarína Kissoczyová sa zaradila medzi príslušníkov „ Generácie 80“ (fakticky generácie prvej vlny slovenskej postmoderny) nielen spriaznenosťou veku, ale hlavne charakteristikou výtvarného prejavu, ako aj širšími presahmi do verejného diania, príznačnými pre túto generáciu. B. Jablonská teoreticky mapujúc príslušníkov Generácie 80 označila Katarínu Kissoczyovú za „pražskú spojku“, čo vystihuje životopisné okolnosti umelkyne.
Katarína Kissoczyová vyštudovala divadelnú scénografiu na pražskej DAMU a tam aj zostala pôsobiť, pričom jej ateliér sa stal miestom stretávania pražských, slovenských študentov umeleckých škôl a organizačným centrom ich aktivít. Rodinné zázemie v Bratislave jej umožňovalo, aby sa zúčastňovala aj na bratislavských skupinových generačných aktivitách, menovite na sochárskych výstavách Exteriér I. – IV. Scénografické školenie pomohlo Kataríne Kissoczyovej prechod k netradičným priestorovým skladbám. Využitie živej farebnosti a expresívne nadsadené znakové fragmenty figúry (silueta profilu hlavy, oko) v reliéfnej redukcii sa stali poznávacím znakom jej sochárskych inštalácií. Po smrti matky sochárky Erny Masarovičovej (2008) zintenzívnila Katarína Kissoczyová svoje pracovné a organizačné kontakty s bratislavskou výtvarnou scénou.
Je iniciátorkou a uskutočňovateľkou unikátneho projektu medzinárodného sochárskeho a šperkárskeho sympózia SEM (Hommage a Erna Masarovičová) pod hlavičkou OZ Ateliér. EM, ktoré má za sebou šesť úspešných ročníkov. Súčasná výstava Kataríny Kissoczyovej je jej štvrtým autorským vystúpením v rozpätí rokov 2013 – 2015. Svedčí o vystupňovanej umeleckej aktivite, ktorou akoby vyvažovala aktivity okolo organizácie a realizácie medzinárodného sympózia. V krátkom časovom intervale (počínajúc rokom 2009) sme svedkami vývinových premien a posunov v sochárskom prejave Kataríny Kissoczyovej. Ak dovtedy prevažovala záľuba v reliéfnom vyjadrení, postupne sa začala orientovať na trojrozmerné, priestorovejšie koncipované sochárske skladby.
Kata Kissoczyová zdedila „ po praslici“ dôverný vzťah ku kovovej soche. Možno konštatovať, že ju s rovnakou intenzitou oslovuje umelecké dotvorenie náhodného kovového odpadu (zvláštnu pozornosť venuje pravidelne rastrovaným zvyškom materiálu, získaným z priemyselných výrobných postupov), rovnako ako vytváranie novotvarov z továrensky čistého produktu – oceľového plátu.
Sochárske objekty Kataríny Kissoczyovej sú nefiguratívnymi skladbami, ktoré reflektujú jednak možnosti konštruktívnej skladobnosti zvolených (či nájdených) tvarových modulov, jednak zasahujú občas do surreálne podfarbenej mnohoznačnej významovosti, ktorej nechýba jemné humorné smerovanie. Aktívnym spojencom sochárky pri vytváraní kovového objektu je zapojenie farby, ktorá vnáša do diela dynamiku, hravosť a istý expresívny akcent. Súčasnú tvorbu Kataríny Kissoczyovej vnímame jednak ako sústredený umelecký prejav, rovnako ako náročný zápas s matériou, ktorá je ustavičnou výzvou pre tých tvorcov, ktorí sú odhodlaní kráčať po náročnej ceste jej „skrotenia“.

Ľuba Belohradská

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Školská 14

Tel. č.: 02/52496822

VÝSTAVA

5 SEZÓN TICHA – TICHO a spol. ako divadelné laboratórium
Trvanie výstavy: od 9. 3. do 9. 4. 2015
Otvorená: pondelok – piatok od 9.00 do 20.00 h

KURZY

Jazykové kurzy: angličtina, nemčina, taliančina, novogréčtina, španielčina, francúzština, ruština, latinčina;
bližšie info: lucia.doubravova@staremesto.sk.

Pohybové kurzy: joga, hathajoga, pilakalajoga, powerjoga a chrbtové svaly, kondičné cvičenie pre dámy, bodybalance; ranné kurzy: joga, joga pre seniorov, či kung „18 pohybov“;
prihlasovanie a bližšie info: beata.greksakova@staremesto.sk.

Záujmové krúžky: dramatický krúžok pre staršie i mladšie deti, detské baletné štúdio; viac info: lucia.doubravova@staremesto.sk.

Kluby: Fotoklub B & W

TICHO a spol.
komorné divadlo
a
Platforma nezávislých divadiel

V Divadelnom klube 10×10, Školská 14, Bratislava-Staré Mesto, vstupné 8 €; študenti, dôchodcovia a ZŤP 5 €; predaj vstupeniek v sieti Ticketportal. Vstupné v predpredaji – zľava; predpredaj a rezervácia vstupeniek: 0908 111 065; tichoaspol@gmail.com; tichoaspol.sk/vstupenky. Projekt Pesničkárskej scény je realizovaný s podporou MK SR.

2. 3., 19.00 h ZAPLAVENIE, divadlo TICHO a spol., groteskná feéria pre 4 hercov a čas, autori: Miloš Janoušek – Viki Janoušková, hrajú: Jana Lieskovská, Pavol Plevčík, Ivan Martinka, Michal Jánoš; réžia: Róbert Horňák.

4. 3., 19.00 h VŠADE TÁ RIEKA…!, divadlo TICHO a spol., venované Leopoldovi Laholovi a svetu, ktorý nami preteká, aj keď o ňom nevieme, autori: Viki Janoušková s citáciami Laholu, Dobšinského, Špitzera, Roznera, Kalinovej, Szatmáryovej, hrajú: Judita Hansmanová, Michal Ďuriš, Ivan Martinka, réžia: Viera Dubačová.

9. 3., 19.00 h DÉJÀ VU, divadlo TICHO a spol., groteskná feéria pre dvoch hercov a kúzla, autori: Miloš Janoušek – Viki Janoušková, hrajú: Jana Lieskovská, Pavol Plevčík a Adriana Geričová, réžia: Róbert Horňák.

13. 3., 19.00 h JEDNOFÁZOVÉ KVASENIE, divadlo TICHO a spol., folkový koncert, hrajú: Dušan Valúch, Karol Svozil, Miloš Janoušek, Jakub Janoušek, Tomáš Kukliš.

16. 3., 19.00 h SOM NAJLEPŠIA, Prešporské divadlo, inscenácia vzniká v rámci širšieho projektu: „Nevidíme? Nepočujeme? Nehovoríme? Mali by sme!“ hrajú: Judita Hansmanová, Elena Koleková-Spaskovová, námet, scenár, réžia: Judita Hansmanová, Ivan Blahút.

20. 3., 19.00 h FILM V TICHU V TICHU A SPOL., divadlo TICHO a spol., filmové Cafe session č. 3, premietanie filmu V tichu za účasti producentky Lívie Filusovej.

23. 3., 19.00 h BARTIMEJOVE PAŠIE, Med a prach, monodilema o pravde a strachu pre jedného herca, kontrabas a perkusie, účinkujú: Ivan Martinka, Michal Mikuláš, Andrej Kalinka, réžia: Andrej Kalinka a Ivan Martinka.

25. 3., 19.00 h KRÍZA ALEBO TAKTO SI TU ŽIJEME, Prešporské divadlo, hrajú: Elena Koleková-Spaskovová, Ivana Kubáčková, Judita Hansmanová, hudba/réžia: Ivan Bahút.

27. 3., 19.00 h JURAJ TURTEV A MILAN KONFRÁTER, divadlo TICHO a spol., bluesový dvojkoncert, hrajú: Juraj Turtev (gitara, spev), Andrea Tkáčová (husle); Milan Konfráter (gitara, spev), Peter Stojka (ústna harmonika).

30. 3., 19.00 h DÉJÀ VU, divadlo TICHO a spol., groteskná feéria pre dvoch hercov a kúzla, autori: Miloš Janoušek – Viki Janoušková, hrajú: Jana Lieskovská, Pavol Plevčík a Adriana Geričová, réžia: Róbert Horňák.

Divadlo ÍVERY

www.divadloivery.sk

5. 3., 19.00 h ZARADIŤ SA, autor: Eugéne Ionesco, réžia: Jana Krčmářová.

12. 3., 19.00 h MIZANTROP, autor: Moliére, réžia: Jana Krčmářová.

19. 3., 19.00 h TAKÁ STRATA KRVI, autor: Jiří Suchý, réžia: Jana Krčmářová.

26. 3., 19.00 h HLAVA MEDÚZY – PREMIÉRA, autor: Boris Vian, réžia: Jana Krčmářová.

Vstupné: 1 €, predaj vstupeniek hodinu pred predstavením, predpredaj vstupeniek – www.ticketportal.sk, lucia.doubravova@staremesto.sk, 0908 111 065.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Gaštanová 19

Tel. č.: 02/54777366

4. 3., 13.30 h INFOSERVIS SENIORA, aktuality pre seniorov, vstup pre členov ZZPO III.

16. 3., 14.00 h ROZHOVORY PRI KÁVE, dnes s Marcelou Laiferovou, v spolupráci s KS G19, vstup voľný.

22. 3., 10.00 h VÝSTAVA PEKINSKÝCH PALÁCOVÝCH PSÍKOV, vstup pre členov klubu PPP.

23. 3., 14.00 h CESTOVATEĽSKÝ KLUB, téma: Afrika známa i menej známa, lektor: PhDr. Roman T. Vadovič, v spolupráci s KS G19, vstup voľný.

30. 3., 14.30 h TVORIVÉ PONDELKY, vedie: Vlasta Lazová, vstup pre členov KS G19.

Každý pondelok a stredu, 9.30 h POHYB PRE ZDRAVIE, kondičné cvičenie pre seniorov, vedie: Marta Mitrová.

Každý štvrtok, 9.30 h JOGA V DENNOM ŽIVOTE, relaxačné cvičenie, vedie: Viera Diešková, vstupné: 4 €, seniori 2 €.

KLUBY A ZDRUŽENIA: Klub seniorov – pondelok a štvrtok od 12.30 – 16.30 h, ZZPO ZO 1 – utorok, ZZPO ZO 3 – streda, AkSen – utorok a štvrtok od 10.00 – 12.00 h, Jednota dôchodcov – štvrtok 13.30 h – cvičenie, 14.30 h – úradná hodina.

KURZY: Gitara – pondelok – štvrtok, pilates – pondelok a štvrtok, body balance – pondelok a streda, tai-chi chuan – utorok a štvrtok, joga – streda, kondičné cvičenie pre ženy – pondelok, etikoterapia – utorok a štvrtok.

PRE DETI

11. 3., 14.00 h INDIÁNSKE ROZPRÁVKY, divadelné predstavenie, účinkuje Divadlo Baretka, vstupné: 2 € (1,50 € – nad 10 ľudí).

18. 3., 14.00 h MECHÚRIK KOŠČÚRIK S KAMARÁTMI, divadelné predstavenie, účinkuje Divadlo Happy, vstupné: 2 € (1,50 € – nad ľudí).

25. 3., 13.30 h VEĽKONOČNÉ PREKVAPENIE, tvorivé dielne, vedie oz Mládež ulice, vstup pre ZŠ Mudroňova.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Františkánske námestie 7

Tel. č.: 02/54433335

Divadlo GunaGU

www.gunagu.sk

Predaj vstupeniek v sieti Ticketportal, hodinu pred predstavením v pokladni divadla sa predávajú vstupenky len na daný deň.

3. 3., 19.30 h ČAKANIE NA GOTTA (Godot nikdy neprišiel, ale iní prichádzajú stále), autor: Karol Vosátko, hrajú: Karin Haydu, Zuzana Šebová, Slávka Halčáková, Štefan Martinovič, Tomáš Palonder, Ivo Ladižinský, réžia: Karol Vosátko.

4. 3., 19.30 h ODVRÁTENÁ STRANA MESIACA, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Emília Vášaryová, Viktor Horján, Zuzana Šebová, Darina Abrahámová, réžia: Marián Amsler.

6. 3., 19.30 h BALETKY, HACKERI, HOMLESÁCI & MANAŽÉRI (Papier znesie všetko), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Csongor Kassai, Zuzana Šebová, R. Maduna, réžia: Viliam Klimáček.

9. 3., 19.30 h KRVÁK (mafiánska odysea), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Tomáš Palonder, Ivo Ladižinský, Štefan Martinovič, Zuzana Vačková, réžia: Karol Vosátko.

10. 3., 19.30 h ODVRÁTENÁ STRANA MESIACA, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Emília Vášaryová, Viktor Horján, Zuzana Šebová, Darina Abrahámová, réžia: Marián Amsler.

11. 3., 19.30 h TELENOVELA (Je krásne byť bohatý), autor: Karol Vosátko, hrajú: Roman Pomajbo, Zuzana Šebová, Hera Turban a Štefan Martinovič, réžia: Karol Vosátko.

12. 3., 19.30 h IN DA HOUSE (Žúrka v Londýne), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Darina Abrahámová, Barbara Kelíšková, Petra Polnišová/Zuzana Mauréryová, Zuzana Porubjaková, réžia: Karol Vosátko.

13. 3., 19.30 h NÍZKOTUČNÝ ŽIVOT (Nejem, nežijem, nemilujem), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Petra Polnišová, Darina Abrahámová, Zuzana Mauréryová, Zuzana Šebová, Viktor Horján, réžia: Viliam Klimáček.

15. 3., 19.30 h UNDERGROUND (Historky z bratislavského metra), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Aniko Vargová, Martin Meľo, réžia: Viliam Klimáček.

16. 3., 19.30 h NÍZKOTUČNÝ ŽIVOT (Nejem, nežijem, nemilujem), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Petra Polnišová, Darina Abrahámová, Zuzana Mauréryová, Zuzana Šebová, Viktor Horján, réžia: Viliam Klimáček.

17. 3., 19.30 h KRVÁK (mafiánska odysea), autor: Viliam Klimáček, réžia: Karol Vosátko.

18. 3., 19.30 h DÍLERI (Všetko je na predaj), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Roman Pomajbo, Viktor Horján, Darina Abrahámová, Renáta Ryníková a Zuzana Šebová, réžia: Viliam Klimáček.

19. 3., 19.30 h KILL HILL (Pochovajte ma s mojimi rolexkami), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Zuzana Šebová, Viktor Horján, Štefan Martinovič, Jaroslav Jerry Szabo, Edita Borsová, réžia: Viliam Klimáček.

24. 3., 19.30 h MODELKY II (Krása neni šetko), autor: Karol Vosátko.

26. 3., 19.30 h MODELKY II (Krása neni šetko), autor: Karol Vosátko, hrajú: L. Molnárová/Petra Molnárová, Zuzana Šebová, Tomáš Palonder, Fany a modelky, réžia: Karol Vosátko.

27. 3., 19.30 h MUTANTI (Posledný valčík v hoteli Kriváň), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Csongor Kassai, Zuzana Šebová, réžia: Viliam Klimáček.

29. 3., 19.30 h UNDERGROUND (Historky z bratislavského metra), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Aniko Vargová, Martin Meľo, réžia: Viliam Klimáček.

30. 3., 19.30 h SHARON STONE LET ME GO, autor: Karol Vosátko, hrajú: Štefan Martinovič, Jaroslav Jerry Szabo, Ivo Ladižinský, Svetlana Janišová, réžia: Karol Vosátko.

31. 3., 19.30 h DÍLERI (Všetko je na predaj), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Roman Pomajbo, Viktor Horján, Darina Abrahámová, Renáta Ryníková a Zuzana Šebová, réžia: Viliam Klimáček.

Galéria F7, Františkánske nám. 7

Otvorená utorok – sobota, 15.00 – 19.00 h.

OLD TOWN BOY
Luka Brase – maľba
Trvanie výstavy: 3. 3. – 28. 3. 2015

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto
– je srdcom hlavného mesta SR Bratislavy, spoločenským, kultúrnym, politickým a turistickým centrom Slovenska.
Čerpané z: www.staremesto.sk

Bratislava-Staré Mesto, 14. 02. 2015 | Prečítané: 950 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (17 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 69
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore