www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @822
Počítadlo


Spam poison

Program Mestskej časti Bratislava-Staré Mesto

Apríl 2014

BRATISLAVA PRE VŠETKÝCH

DNI SAMOSPRÁVY
Bratislavské samosprávy sa tradične cez víkend blízky sviatku sv. Juraja otvoria občanom. Bokom neostane ani mestská časť Bratislava-Staré Mesto, ktorá pripravila pre Staromešťanov a návštevníkov mesta viacero zaujímavých podujatí s voľným vstupom.

PIATOK 25. 4. 2014

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Školská 14
9.00 – 20.00 h VÝSTAVA BRÁNY
, diela študentov Katedry výtvarnej výchovy Pedagogickej fakulty UK prezentujú metaforické vyjadrenie pojmu brán.

Staromestská knižnica, bezplatná ročná čitateľská registrácia pre neregistrovaných záujemcov o služby knižnice. Všetky pracoviská knižnice.

SOBOTA 26. 4. 2014

UPRATOVANIE NÁBREŽIA v úseku medzi Mostom SNP a Starým mostom (Fajnorovho, Vajanského a Rázusovho nábrežia) od 9.00 do 12.00 h za účasti starostky, zástupcov starostky, poslancov, zamestnancov úradu a verejnosti. Vítaní sú dobrovoľníci, náradie bude k dispozícii!

Miestny úrad – Jurenákov palác a nádvorie, Vajanského nábrežie 3, vchod aj z Medenej ulice. Otvorený pre verejnosť od 10.00 do 16.00 h, prehliadka kancelárie starostky, zástupcov starostky a prednostu. Kontaktné pracovisko otvorené v pracovnom režime pracovných dní (podateľňa, parkovacie karty, otvorená pokladňa – napr. môžete uhradiť daň za psa, overovanie podpisov atď. – okrem pracoviska evidencia občanov). Podľa záujmu sprístupnenie trezora v podzemí.

Staromestská sieň 11.00 h vernisáž výstavy fotografií ANTON SLÁDEK – STARÉ MESTO VO FOTOGRAFII, hudobný hosť: Chorea Antiqua.

Nádvorie Staromestského úradu – vchod aj z Medenej ulice:

10.00 – 11.00 h, 13.00 – 14.00 h Dychová hudba Spojár
12.00 – 13.00 h, 14.00 – 15.00 h Juraj Zaujec, populárne melódie

Nealkoholické občerstvenie a informačné stánky:
Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, pobočky Školská 14, Gaštanová 19, Ventúrska 9 a Františkánske námestie 7.
Rodinné centrum Prešporkovo pozýva rodiny na tancovanie na ľudovú nôtu a tvorivý stolček pre deti predškolského veku, Poklady hudobníkov – hra na drumbľu. V prestávke zahrá kapela z Prešporkova „Log in progres“.
Colnica na Starom moste – výstava Spolku histórie colníctva a finančnej stráže.
Návštevníci môžu získať výjazdnú doložku oprávňujúcu vstup do priestorov staromestského úradu s dobovou pečiatkou a skontrolujú ich príslušníci finančnej stráže v historických uniformách.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Gaštanová 19
10.00 h PÁR MINÚT PRE SEBA
, relaxačné cvičenie, vedie: Viera Diešková, podujatie je súčasťou projektu Dni samosprávy, vstup voľný.

Pisztoryho palác, Štefánikova 25, program 26. 4.

19.00 h BÁBKA, divadelné predstavenie, účinkuje: Divadlo bez domova

MVO Equiteatro:
10.00 – 10.45 DEBATA O KNIŽKÁCH
(história Slovenska a Bratislavy pre deti) s autorkami.
11.00 – 12.00 PREMIETANIE FILMOV O HISTÓRII BRATISLAVY PRE DETI (grotesky, záhady, povesti), diskusia o zážitkových hodinách s témou histórie Bratislavy, ktorým sa divadlo venujem priebežne.
12.30 – 14.00 TVORIVÉ DIELNE, PÍSANIE HLAHOLIKY NA ZVITKY, zariaďovanie Devínskeho a Bratislavského hradu, vyrábanie historických odevov na maketky, rytierske veršovačky.
Zvedavcov budú sprevádzať v kostýmoch určených pre ich predstavenia – rytiera, panoša a vychýrenej krásavice.

MVO LEN TAK TAK od 14.00 h PREMIETANIE VIDEOPROJEKCIE z tvorby predstavenia, aby mali ľudia predstavu, akým spôsobom pracujú, foto reportáž z aktivít uskutočnených v paláci za rok 2013, prezentácia aktivít na rok 2014 a od 15.00 h krátka ukážka tvorby.

KINO FILM Europe v Pisztoryho paláci:
26. 4. o 16.00 h a o 19.00 h KRAJINA ZABUDNUTIA, Černobyľská havária 1986

DOBRÝ TRH NA JAKUBÁKU 2014, sobota 26. 4., od 10. do 17.00 h, Jakubovo námestie. Opäť spomalíme a vychutnáme si život! Spolu s medzinárodným hnutím Slow Food sa zameriame na poctivé, férové a lokálne produkty. Budete sa môcť zapojiť do spoločného varenia s Jem Ine či zúčastniť sa bylinkových workshopov. Aj tentokrát vás čaká zaujímavý program! Viac info nájdete na www.dobrytrh.sk.

NEDEĽA 27. 4. 2014

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Školská 14 (Divadelný klub 10x10) o 19.00 h ZABUDLA SOM, divadelné predstavenie, autor: Katarína Hitzinger Mišíková, slovenské divadlo Vertigo z Budapešti. Príbeh troch žien spojených neviditeľným, ale silným putom, hrajú: Viola Thirringová, Denisa Dérová, Judit Laxová, Soňa Ulická, Marián Viskup, réžia: András Dér, podujatie je súčasťou projektu Dni samosprávy, vstup voľný.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Zichyho palác, Ventúrska 9

Tel. č.: 02/54430615

8. 4., 18.00 h JARNÝ KONCERT – verejný koncert žiakov hudobného odboru zo ZUŠ Hálkova 56, Bratislava, vstup voľný.

12. 4., 17.00 h KONCERT PRI PRÍLEŽITOSTI 70. VÝROČIA NARODENIA KARLA KRYLA, pesničky Karla Kryla v podaní Branislava Kšiňana a Borisa Čechvalu, vstupné: 2 €.

15. 4., 8.30, 9.45, 11.00 h VÝCHOVNÝ KONCERT pre 2. ročník ZŠ, putovanie za bábkovým divadlom, účinkuje: Rád Červených Nosov – Zo života hmyzu, v spolupráci s Nadáciou VÚB.

24. 4., 9. 00, 10.15 h VÝCHOVNÝ KONCERT pre 7. ročník ZŠ, putovanie za argentínskym tangom, účinkuje: Trio Fatal, v spolupráci s Nadáciou VÚB.

27. 4., 19.00 h INTERCAMERATA CHAMBER ORCHESTRA, dirigent: Jan Jakub Bokun (Poľsko) – koncert.

29. 4., 18.00 h GALA mladých umelcov u Zichyho, účinkujú: Katarína Ďurdinová – soprán, Yevgenij Golubtchikov – bas, v spolupráci s Cirkevným Konzervatóriom, vstup voľný!

Výstava ODKRYTÉ KAPITOLY BRATISLAVY, trvanie výstavy: do 17. 4. 2014.

STAROMESTSKÉ CENTRUM KULTÚRY A VZDELÁVANIA, ŠKOLSKÁ 14

Terézia Grešková, Zuzana Schmuckerová
ZABUDLA SI CVIČKY A VÔBEC JEJ TO NEVADILO
Výstava fotografií, trvanie výstavy: do 7. 4. 2014.

BRÁNY
Diela študentov Katedry výtvarnej výchovy Pedagogickej fakulty UK prezentujú metaforické vyjadrenie pojmu brán, trvanie výstavy: od 8. 4. do 6. 5. 2014.

Otvorené pondelok – piatok od 9.00 do 20.00 h

Jazykové kurzy: angličtina, nemčina, taliančina, novogréčtina

Pohybové kurzy: joga, hathajoga, pilakalajoga, kondičné cvičenie pre dámy, bodybalance, taichi chuan; ranné kurzy: joga, joga pre seniorov, či kung „18 pohybov“

Záujmové krúžky: dramatický krúžok pre staršie i mladšie deti, detské baletné štúdio

Kluby: Fotoklub B & W

Kurzy, krúžky a kluby, viac informácií: na tel. 02/52496868 alebo na maily beata.greksakova@staremesto.sk

TICHO a spol.

Komorné divadlo
a
Platforma nezávislých divadiel

v Divadelnom klube 10x10, Školská 14, Bratislava-Staré Mesto, vstupné – ak nie je uvedené inak 6 €, študenti, seniori a ZŤP 4 €

Predpredaj a rezervácia vstupeniek 0908 111 065, tichoaspol.sk/vstupenky alebo v sieti Ticketportal.

2. 4., 19.00 h VŠADE TÁ RIEKA…!, Divadlo TICHO a spol, Viki Janoušková s citáciami Laholu, Dobšinského, Špitzera, Roznera, Kalinovej a Szatmáry, venované Leopoldovi Laholovi a svetu, ktorý nami preteká, aj keď o ňom nevieme, hrajú: Judita Hansman, Michal Ďuriš, Ivan Martinka, Dramaturgia: Ľuba Lesná, scéna a kostýmy: Dušan Krnáč, réžia: Viera Dubačová.

4. 4., 19.00 h MARTIN GEIŠBERG A NANY, koncert, Divadlo TICHO a spol, hrajú: Martin Geišberg, Nany.

7. 4., 19.00 h DÉJÀ VU, Divadlo TICHO a spol, Groteskná feéria pre dvoch hercov a kúzla, autori: Miloš Janoušek – Viki Janoušková, hrajú: Jana Lieskovská, Pavol Plevčík a Adriana Geričová, scéna a kostýmy: Jakub Branický, hudba: Matej Haasz, réžia: Róbert Horňák.

9. 4., 19.00 h KONKURZ, Prešporské divadlo, hrajú: Judita Hansman, Daniel Fischer, Štefan Richtárech, hudba/réžia: Ivan Blahút, vstupné: 7 €, študenti, seniori a ZŤP 5 €.

11. 4., 19.00 h NAHLAS V TICHU, TÉMA VEČERA: PSYCHOLOGICKÝ VZOREC KONŠPIRAČNÝCH TEÓRIÍ, Divadlo TICHO a spol. Cyklus diskusných večerov moderovaných Ľubou Lesnou, hosť večera: psychológ a publicista Dušan Ondrušek a historik Ivan Kamenec, hudobný hosť: Mário Polónyi.

14. 4., 19.00 h KRÍZA ALEBO TAKTO SI TU ŽIJEME, Prešporské divadlo, hrajú: Elena Kolek Spaskov, Ivana Kubáčková, Judita Hansman, hudba/réžia: Ivan Blahút, vstupné: 7 €; študenti, seniori a ZŤP 5 €.

16. 4., 19.00 h BARTIMEJOVE PAŠIE, Zoskupenie Med a prach, monodilema o pravde a strachu pre herca, kontrabas a perkusie, hrajú: Ivan Martinka, Andrej Kalinka, Michal Mikuláš, réžia: Andrej Kalinka, Ivan Martinka.

25. 4., 19.00 h JEDNOFÁZOVÉ KVASENIE A HOSTIA, koncert, Divadlo TICHO a spol, hrajú: Dušan Valúch, Karol Svozil, Miloš Janoušek, Jakub Janoušek, Tomáš Kukliš.

27. 4., 19.00 h ZABUDLA SOM, autor: Katarína Hitzinger Mišíková, slovenské divadlo Vertigo, Budapešť. Príbeh troch žien spojených neviditeľným, ale silným putom, hrajú: Viola Thirringová, Denisa Dérová, Judit Laxová, Soňa Ulická, Marián Viskup, réžia: András Dér, podujatie je súčasťou projektu Dni samosprávy, vstup voľný.

28. 4., 19.00 h OSTROV, paralelný skorokomický protestsong, Divadlo TICHO a spol, autori: Athol Fugard, John Kani, Winston Ntshona, hrajú: Vlado Jedľovský a Dano Heriban, dramaturgia: Viki Janoušková, scéna a kostýmy: Jakub Branický, réžia: Róbert Horňák.

Divadlo ÍVERY

www.divadloivery.sk

3. 4., 19.00 h MACBETH, autor: William Shakespeare, réžia: Jana Krčmářová.

10. 4., 19.00 h KEBY TISÍC KLARINETOV, autori: Jiří Suchý, Jiří Šlitr, réžia: Jana Krčmářová.

17. 4., 19.00 h HOLOHLAVÁ SPEVÁČKA, autor: Eugéna Ionesco, réžia: Jana Krčmářová.

24. 4., 19.00 h ELEKTRICKÁ BOMBA, autor: Jiří Suchý, réžia: Jana Krčmářová.

Vstupné: 1 €
Predaj vstupeniek hodinu pred predstavením, predpredaj vstupeniek – www.ticketportal.sk, lucia.doubravova@staremesto.sk, 0908 111 065

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Gaštanová 19

Tel. č.: 02/54777366

2. 4., 13.30 h INFOSERVIS SENIORA, aktuality pre seniorov, vstup pre členov ZZPO III.

5. 4., 10.00 h VÝSTAVA PEKINSKÝCH PALÁCOVÝCH PSÍKOV, vstup pre členov klubu PPP.

7. 4., 14.00 h HISTÓRIA BRATISLAVY, prednáška spojená s besedou, lektor: Mgr. Vladimír Tomčík, vstup pre členov KD.

7. 4., 17.30 h ČO JE KOUČING, Sebakoučing a jeho možnosti. Stručné uvedenie do koučingu ako techniky na nachádzanie riešení problémov, lektor: Mária Terenová, vstupné: 4 €, seniori 2 €.

8. 4., 13.30 h ZDRAVO A CHUTNE, prednáška spojená s besedou, lektor: RNDr. Ivona Kautmanová, vstup pre členov ZZPO I.

11. 4., 14.00 h PIATKOVÝ KLUB, spoločenské stretnutie pre skôr narodených. Téma: Veľkonočné sviatky, v spolupráci s KD, vstup voľný.

14. 4., 17.30 h ÚRAZY A NEHODY V HOROSKOPE, astrologická prednáška, lektor: PhDr. Vlasta Vrbová, vstupné: 5 €.

25. 4., od 16.00 do 20.00 h ŽIVOTNÉ KONŠTELÁCIE, workshop so psychologičkou Vierou Dieškovou. Workshop je príležitosťou pozrieť sa pomocou metódy systemických konštelácií s nadhľadom na to, čo nám bráni a čo napomáha k sebarozvoju, vyrovnanosti a spokojnosti v osobnom, rodinnom, aj pracovnom živote. Termín prihlásenia sa do 22. 4. 2014 na adrese mkcg@gmail.t-com.sk, podrobnejšie informácie: 0944 407 064.

26. 4., 10.00 h PÁR MINÚT PRE SEBA, relaxačné cvičenie, vedie: Viera Diešková, podujatie je súčasťou projektu Dni samosprávy, vstup voľný.

28. 4., 17.30 h SEBAHODNOTENIE A SEBADÔVERA, vytváranie sebahodnotenia. Ako preberáme vzorce a hodnotenie od iných. Môžeme sa stať sebavedomými a autentickými osobnosťami, vedomými si svojej vlastnej kvality. Sebadôvera je názor. Prednáška z cyklu Zákon rezonancie, lektor: Mária Terenová, vstupné: 4 €, seniori 2 €.

Každý štvrtok, 9.30 h JOGA V DENNOM ŽIVOTE, relaxačné cvičenie vedie: Viera Diešková, vstupné: 4 €, seniori 2 €.

KLUBY A ZDRUŽENIA: Klub seniorov – pondelok a štvrtok od 12.30 – 16.30 h, ZZPO ZO 1 – utorok, ZZPO ZO 3 – streda, AkSen – utorok a štvrtok od 10.00 – 12.00 h, Jednota dôchodcov – štvrtok 13.30 h – cvičenie, 14.30 h – úradná hodina.

KURZY: gitara – pondelok – štvrtok, pilates – pondelok a štvrtok, body balance – pondelok a streda, tai-chi chuan – utorok a štvrtok, joga – streda, etikoterapia – utorok a štvrtok, cvičenie pre dámy – štvrtok.

PRE DETI

29. 4., 14.00 h PASKUDÁRIUM, divadelné predstavenie, ktoré vzniklo podľa knižky D. Tarageľa „Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov“. Paskudárium, čiže Múzeum neposlušných detí založil významný odborník na detskú neposlušnosť, profesor Samojed, v detstve tiež poriadny neposlušník, loptoš a paskudník. Prostredníctvom divadelnej prechádzky po tomto múzeu sa deti dozvedia, ako pán profesor pracoval. Uvidia špeciálne prístroje na zisťovanie detskej neposlušnosti a zoznámia sa s prípadmi výnimočne neposlušných detí, ako sú: mľaskajúci chlapček, špinavá Anička, lenivý Tóno a Vierka, ktorá sa špárala v nose. V predstavení neujdú kritike rôzne nedostatky a zlozvyky detí, ale aj ich starostlivých rodičov, či iných vychovávateľov, pretože často krát práve vďaka ich „starostlivosti“ vyrastajú z detí lenivci, nedbalci, žalobaby, lakomci, vrtáci a prospechári.
Prehliadka Paskudária končí vyjadrením sympatie ku tzv. „malým paskudníkom“, teda deťom plným hravosti a fantázie. Účinkuje: divadlo PIKI, vstupné: 2 €, 1,50 € – nad 10 ľudí.

30. 4., 14.00 h ALADINOVA ZÁZRAČNÁ LAMPA, divadelné predstavenie.
Rozprávka z končín bájneho Orientu, ktorá podnecuje fantáziu divákov širšej vekovej kategórie otázkou čo by si priali oni sami pri pošúchaní zázračnej lampy, v ktorej už stáročia prespáva mystický džin. Príbeh chudobného chlapca Aladina, syna Hassanovho, ktorý prejde dlhú cestu nástrah posplietaných zákernými úskokmi jeho falošného strýka čarodejníka, divákov pobaví humorom, ale určite okúzli i dramatickým, výtvarným a hudobným spracovaním a v neposlednom rade pripomenie deckám v dnešnom uponáhľanom a zložitom svete nielen to, že dobro vždy nakoniec zvíťazí nad zlom, ale aj to, že odpoveď na otázku kde sa to dobro ukrýva musí každý z nás dospelých i menších hľadať a to i bez kúziel a čarov a len ten si zaslúži slobodu a šťastie kto o ne musí každý deň poctivo bojovať. Ale keďže sme vo svete rozprávok, hodvábu a korenistých vôní – možno i budeme lietať. Samozrejme na koberci! Účinkuje: Divadlo Bez opony,vstupné: 2 €, 1,50 € – nad 10 ľudí.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Františkánske námestie 7

Tel. č.: 02/54433335

Divadlo GUnaGU

Františkánske námestie 7
www.gunagu.sk

Predaj vstupeniek v sieti Ticketportal, hodinu pred predstavením v pokladni divadla sa predávajú vstupenky len na daný deň.

1. 4., 19.30 h MODELKY II (Krása neni šetko), autor: Karol Vosátko, hrajú: Zuzana Šebová, Tomáš Palonder, Lucia/Petra Molnárová, Fany a modelky, réžia: Karol Vosátko.

4. 4., 19.30 h SHARON STONE LET ME GO, autor: Karol Vosátko, hrajú: Štefan Martinovič, Jaroslav Jerry Szabo, Ivo Ladižinský, Svetlana Janišová, réžia: Karol Vosátko.

6. 4., 19.30 h KILL HILL (Pochovajte ma s mojimi rolexkami), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Zuzana Šebová, Viktor Horján, Štefan Martinovič, Jaroslav Jerry Szabo, Edita Borsová, réžia: Viliam Klimáček.

7. 4., 19.30 h BALETKY, HACKERI, HOMLESÁCI & MANAŽÉRI (Papier znesie všetko), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Csongor Kassai, Zuzana Šebová a Robert Maduna, réžia: Viliam Klimáček.

8. 4., 19.30 h MODELKY II (Krása neni šetko), autor: Karol Vosátko.

9. 4., 19.30 h MODELKY II (Krása neni šetko), autor: Karol Vosátko.

10. 4., 19.30 h ČAKANIE NA GOTTA (Godot nikdy neprišiel, ale iní prichádzajú stále), autor: Karol Vosátko, hrajú: Slávka Halčáková, Zuzana Šebová, Zuzana Porubjaková/Zuzana Marušinová, Štefan Martinovič, Tomáš Palonder, Ivo Ladižinský, réžia: Karol Vosátko.

13. 4., 19.30 h SADO (Láska v Európe), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Eva Sakálová, Tomáš Palonder/Jaroslav Jerry Szabo, Štefan Martinovič, Svetlana Janišová, réžia: Karol Vosátko.

14. 4., 19.30 h ČAKANIE NA GOTTA (Godot nikdy neprišiel, ale iní prichádzajú stále), autor: Karol Vosátko, hrajú: Slávka Halčáková, Zuzana Šebová, Zuzana Porubjaková/Zuzana Marušinová, Štefan Martinovič, Tomáš Palonder, Ivo Ladižinský, réžia: Karol Vosátko.

16. 4., 19.30 h KILL HILL (Pochovajte ma s mojimi rolexkami), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Zuzana Šebová, Viktor Horján, Štefan Martinovič, Jaroslav Jerry Szabo, Edita Borsová, réžia: Viliam Klimáček.

17. 4., 19.30 h PITBULL (Hra o Slovensko), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Roman Pomajbo, Darina Abrahámová, Zuzana Šebová, Zuazana Porubjaková, Tomáš Palonder, Viliam Klimáček, réžia: Karol Vosátko.

22. 4., 19.30 h NÍZKOTUČNÝ ŽIVOT (Nejem, nežijem, nemilujem), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Petra Polnišová, Darina Abrahámová, Zuzana Mauréry, Zuzana Šebová, Viktor Horján, réžia: Viliam Klimáček.

23. 4., 19.30 h NÍZKOTUČNÝ ŽIVOT (Nejem, nežijem, nemilujem), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Petra Polnišová, Darina Abrahámová, Zuzana Mauréry, Zuzana Šebová, Viktor Horján, réžia: Viliam Klimáček.

24. 4., 19.30 h DÍLERI (Všetko je na predaj), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Roman Pomajbo, Viktor Horján, Darina Abrahámová, Renáta Ryníková a Zuzana Šebová, réžia: Viliam Klimáček.

25. 4., 19.30 h SHARON STONE LET ME GO, autor: Karol Vosátko, hrajú: Štefan Martinovič, Jaroslav Jerry Szabo, Ivo Ladižinský, Svetlana Janišová, réžia: Karol Vosátko.

26. 4., 19.30 h MUTANTI (Posledný valčík v hoteli Kriváň), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Csongor Kassai, Zuzana Šebová, réžia: Viliam Klimáček.

27. 4., 19.30 h SADO (Láska v Európe), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Eva Sakálová, Tomáš Palonder/Jaroslav Jerry Szabo, Štefan Martinovič, Svetlana Janišová, réžia: Karol Vosátko.

28. 4., 19.30 h IN DA HOUSE (žúrka v Londýne), autor: Viliam Klimáček, hrajú: Darina Abrahámová, Barbara Kelíšková, Petra Polnišová, Zuzana Porubjaková, réžia: Karol Vosátko.

Galéria F7

otváracie hodiny
utorok – sobota 15.00 – 19.00 h
Františkánske nám. 7

25. 3. – 26. 4. 2014
ELIŠKA CÍLKOVÁ – ZVUKY ČERNOBYĽSKEJ ZÓNY
, výstava fotografií

29. 4. – 10. 5. 2014
MUDr. PAVOL BORECKÝ – OHLIADNUTIE
– pohľadnice, posuny, príbehy, výstava fotografií

GALÉRIA Z, Ventúrska 9

www.galeria-z.sk, info@galeria-z.sk

TIBOR HAMZA

Trvanie výstavy: do 4. 5. 2014

Záujem autora už od študentských rokov bol zameraný na geometriu a technické kreslenie. Dominantným sa na desaťročia až do dnešných dní pre neho stal konštruktivizmus.
Prevažná väčšina diel je realizovaná technikou digitálnej serigrafie. Tento pojem autor používa na vysvetlenie, ako práce vznikali. Prevažná časť je dosahovaná geometrickými postupmi, ale aj prostredníctvom algebry.
Autor vo svojom výtvarnom skúmaní viaže svoju pozornosť na východiskovú časť celku, často aj z podnetov jeho vnútorného videnia a intuície, z ktorého v protikladnom spracovaní (aj jeho delených alebo skracovaných častí), vypracováva oddelene aj negatívny pohľad, často krát odvodzovaný z princípov fraktálnej geometrie.
Je to už druhá výstava autora v Galérii Z.

STAROMESTSKÁ KNIŽNICA

Pracoviská:  
Blumentálska 10/a, tel.: 5542 2268
pobočka Panenská 1, tel.: 5441 1874
pobočka Záhrebská 8, tel.: 5249 1633
pobočka Západný rad 5, tel.: 5477 3732
pobočka Karadžičova 1, tel.: 5292 1104
Výpožičný čas:
Blumentálska 10/a a pobočky Karadžičova 1, Záhrebská 8, Západný rad 5:
pondelok: 12.00 – 18.30 h
utorok: 10.00 – 15.30 h
streda: 12.00 – 18.30 h
štvrtok: 12.00 – 18.30 h
piatok: 10.00 – 15.30 h
pobočka Panenská 1
Pondelok: 8.00 – 18.30 h
Utorok: 8.00 – 15.30 h
Streda: 8.00 – 18.30 h
Štvrtok: 8.00 – 18.30 h
Piatok: 8.00 – 15.30 h

JEDNU KNIHU ROČNE – KNIŽNICI. Kúp, prečítaj a daruj jednu knihu ročne Staromestskej knižnici. Kampaň na podporu čítania pod záštitou starostky mestskej časti Bratislava-Staré Mesto. Úspešná kampaň pokračuje aj v roku 2014.

TÝŽDEŇ SLOVENSKÝCH KNIŽNÍC. Knižnice pre všetkých 31. marec – 6. apríl 2014 generálna amnestia (vrátenie vypožičaných kníh bez poplatkov z omeškania), zápis zdarma pre neregistrovaných záujemcov o služby knižnice.

Ostrov pokladov. Finančné vzdelávanie pre deti, mládež a seniorov. Organizované podujatie pre žiakov Základnej školy na Mudroňovej ul., 1. apríl 2014 o 14.00 h, pobočka Západný rad 5.

Jarný maratón s knihou. Petra Nagyová-Džerengová: Klára a iglu. 8. ročník spoločného podujatia verejných knižníc Bratislavy a Pezinka, 2. apríl 2014 o 9.30 h, pobočka Záhrebská 8, Centrum pre deti a mládež Blumentálska 10/a, pobočky Karadžičova 1, Západný rad 5.

Bratislava v povestiach Márie Ďuríčkovej. Dramatizácia povestí v podaní študentov SPŠE na Zochovej ul. pre klientov Seniorcentra na Podjavorinskej ul., apríl 2014 o 10.00 h, pobočka Panenská 1.

Čítam, čítaš – čítame. Ukončenie a vyhodnotenie 9. ročníka veľkej čitateľskej súťaže Rozprávková noc v knižnici. Zverinec medzi knižkami v rámci celoeurópskej Noci s Andersenom, 4. apríl 2014, Centrum pre deti a mládež na Blumentálskej 10/a.

Detvianska umelecká kolónia vystavuje obrazy Miriam Boleslawskej, 1. apríl – 30. máj 2014, pobočka Panenská 1 v čase výpožičných hodín.

Výstava obrazov olomouckého výtvarníka Otakara Vystrčila, 6. marec – 30. apríl 2014, centrálna knižnica Blumentálska 10/a v čase výpožičných hodín.

Veľkonočná výstava ručných prác klientov Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých na Javorinskej ul., 17. marec – 30. apríl 2014, pobočka Panenská 1 v čase výpožičných hodín.

Internet a e-mail pre seniorov. Kurz počítačovej gramotnosti pre začiatočníkov. 7. – 11. apríl 2014, 9. 00 – 13.00 h, pobočka Panenská 1.

Bratislava pre všetkých – Dni samosprávy (25. – 27. apríl 2014)
bezplatná ročná čitateľská registrácia pre neregistrovaných záujemcov o služby knižnice. 25. apríl 2014, všetky pracoviská knižnice.

Bratislavská burza kníh v spolupráci s verejnými knižnicami hlavného mesta 24. – 30. 4. 2014, nádvorie Mestskej knižnice na Klariskej 16,
pracovné dni: 8.00 – 19.00 h, víkend: 10.00 – 18.00 h.

Viac informácií na každom pracovisku Staromestskej knižnice a na www.starlib.sk.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto
– je srdcom hlavného mesta SR Bratislavy, spoločenským, kultúrnym, politickým a turistickým centrom Slovenska.
Čerpané z: www.staremesto.sk

Bratislava-Staré Mesto, 14. 03. 2014 | Prečítané: 1312 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (14 hl.)
 
Nie (16 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 30
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Vidím pohyby
01-06-20 * 05:22
 Chcete vedieť, či ste nervózni?
01-06-20 * 05:19
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore