www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @649
Počítadlo


Spam poison

Program Mestskej časti Bratislava-Staré Mesto

September 2013

6. 9., 18.00 h
INDONÉZSKY GAMELAN
Koncert na Hviezdoslavovom námestí, altánok

7.9., 16.00 h a 19.00 h
TO NAJLEPŠIE ZO SVETOVÝCH MUZIKÁLOV A ŠANSÓNOV
Divadlo Nová Scéna
Účinkujú: Nela Pocisková, Patrik Vyskočil, Eva Pavlíková, Ján Slezák, Jana Lieskovská, Peter Makranský, Romana Dang Van, Pavol Plevčík a ďalší.
Hviezdoslavovo námestie, altánok

14. 9., 10.00 – 16.00 h
TVORIVÉ DIELNE NA DOBROM TRHU, Panenská ul.
Pripravené Staromestským centrom kultúry a vzdelávania na Školskej 14, Gaštanovej 19 a na Františkánskom námestí 7

27. 9., 16.00 h
28. 9., 10.00 – 22.00 h
STAROMESTSKÝ BEERFEST 2. ročník
Hviezdoslavovo námestie

Kde sa pivo varí, tam sa dobre darí. O to, aby sa tradičné príslovie naplnilo aj v bratislavskom Starom Meste, sa 27. a 28. septembra postará už druhý ročník Staromestského BEERFESTu.

Pivo patrí v Bratislave medzi obľúbené nápoje od nepamäti a v istom období dávnej minulosti sa ho pilo dokonca toľko ako vody, ktorú by sme dnes ako hygienickou rozhodne nenazvali. Vďaka svojmu zloženiu, kde hrajú významnú úlohu aj mnohé vitamíny a zdravie podporujúce látky, sa pivu vravelo aj tekutý chlieb. Históriu tradície varenia piva a jedinečnosť jeho výroby priblíži nadchádzajúci druhý ročník Staromestského BEERFESTu, ktoré organizuje Slovenské združenie výrobcov piva a sladu v spolupráci s bratislavskou mestskou časťou Staré Mesto.

Ten, kto zavíta na Hviezdoslavovo námestie v piatok 27. 9. o 16,00 hod., sa stane svedkom slávnostného narazenia prvého sudu piva, a tým aj otvorenia najväčšieho bratislavského podujatia pre fanúšikov piva. Svoje značky rozmanitej stupňovitosti, chute aj vône prídu predstaviť pivovarníci z celého Slovenska. Spolu s nimi sa v Bratislave stretnú aj majstri sládkovia, ktorí predvedú umenie správneho čapovania piva. Kto si s pivom spája aj chutné gurmánske špeciality, bude mať šancu navštíviť niektorý zo stánkov s mäsovými či syrovými dobrotami. Minulý rok sa lákadlom stal pivný guláš a podobné chuťovky chystá aj tohtoročný Staromestský BEERFEST.

Staré Mesto však bude žiť témou piva už niekoľko dní pred BEERFESTom a to, aké prekvapenia pripravili na tento rok, bude jeho organizátor postupne odhaľovať od polovice septembra. Ak teda patríte medzi tých, ktorí si radi vychutnajú pohár dobrého piva, určite si do svojho programu nezabudnite zaznačiť termín 27. – 28. september, prísť na Hviezdoslavovo námestie s dobrou náladou a možno aj s tradičným pozdravom pivárov Daj Boh šťastia!

STAROMESTSKÉ CENTRUM KULTÚRY A VZDELÁVANIA, VENTÚRSKA 9
(ZICHYHO PALÁC)

3. 9., 18.00 h – vernisáž výstavy obrazov
IMPRESIE Z WEINVIERTLU
Autor: Ernst Exinger
Trvanie: do 4. 10. 2013

Ernst Exinger, narodený v roku 1938 vo Viedni, prežil detstvo v najtemnejšom období rakúskej histórie. Od najranejšej mladosti sa zaujíma o umenie a kultúru. Neľahké povojnové roky mu znemožnili štúdium výtvarného umenia, preto sa vyučil stolárskemu a sústružníckemu remeslu. V 70. rokoch navrhol pre jedno viedenské sústružníctvo umelecky zdobené fajky z morskej peny, ktoré boli veľmi žiadané najmä u zberateľov. Popri tom absolvoval viacero výtvarných kurzov a kurzov bytového dizajnu. Od roku 1990 pracuje ako bytový architekt, maliar a výtvarný umelec v slobodnom povolaní. V roku 1996 vytvoril vizualizácie k otváraciemu koncertu festivalu Linzer Klangwolke. Exinger veľmi rád pracuje s akrylom, popolom alebo hrdzou a stredobodom jeho diel je väčšinou príroda. Do svojich malieb napríklad integruje aj výhonky viniča či konáriky z brezy. Osobitnú inšpiráciu nachádza Ernst Exinger v regióne Weinviertel, v ktorom žije už takmer 30 rokov.

www.atelier-exinger.com

5. 9., 18.00 h
ZÁKONY A CYKLY V ĽUDSKOM ŽIVOTE
Poňatie ľudského života v klasickej filozofii
Východu a Západu. Fyzická, psychická a duchovná dimenzia človeka.
Spoluusporiadateľ: Kultúrna asociácia Nová Akropolis
Vstupné: 2 €, seniori a študenti 1 €

13. 9., 19.00 h
LABRANG – SVET TIBETSKÉHO KLÁŠTORA
Predstavenie najnovšej knižky o Tibete za prítomnosti autorov a bývalého tibetského mnícha, recitácia mantier v podaní Tibeťanov žijúcich na Slovensku.

23. 9., 17.30 h
PREŠPORSKÉ PONDELKY I.
Prednáškovo diskusné večery na témy starej Bratislavy a bratislavskej župy.
1. téma: SAMUEL ZOCH – bratislavský župan
V spolupráci s BSK a Petržalským okrášľovacím spolkom.
Vstup voľný!

26. 9., 18.00 h
ZÁVEREČNÝ KONCERT HUDOBNÉHO FESTIVALU PONTES 2013
KRÁĽOVNÁ NOCI

Účinkuje: Virtuosi Quartet, Oldřich Vlček – primárius, Christine Johnson – soprán

Umelecké zoskupenie Virtuosi Quartet je zložené z hudobníkov orchestra Virtuosi di Praga. Sú to hudobníci vysokej umeleckej úrovne. Bohatý repertoár tejto formácie obsahuje skladby od renesancie a barokovej éry až po súčasnú komornú hudbu. Virtuosi Quartet vystúpil na mnohých koncertoch po celom svete a nahralo celý rad kompaktných diskov pre rôzne hudobné vydavateľstvá v Českej republike a v zahraničí.

Niekoľko známych umelcov spolupracovalo s kvartetom, medzi inými to boli taliansky flautista Giuseppe Nova, ruská violončelistka Marina Tarasova, klavírista Boris Kraljevic z Čiernej Hory, Steinunn Birna z Islandu, Joanna Trzeciak z Belgicka, vynikajúci český klavírista a hráč na klávesové nástroje Eduard Spáčil, známa izraelská sopranistka Sivan Rotem a ďalší.

V posledných rokoch Virtuosi Quartet sa predstavil v rámci koncertných turné v Južnej Kórei, Japonsku, na Islande, v Španielsku, Srbsku, Francúzsku, Taliansku a zúčastnil sa na známych medzinárodných hudobných festivaloch.

Zakladateľom a primáriusom kvarteta je umelecký vedúci orchestra Virtuosi di Praga – huslista a dirigent Oldřich Vlček.

GALÉRIA Z
www.galeria-z.sk
viktor.hulik@galeria-z.sk
info@galeria-z.sk

Otvorené pondelok – sobota, 13.00 – 18.00 h

COLORBOXES
Vanesa Walletová Hardiová

Vernisáž: 12. 9., 18.00 h
Kurátorka výstavy: Xénia Lettrichová
Trvanie: 12. 9. – 26. 10. 2013

Vanesa Walletová Hardiová, absolventka maľby na VŠVU v Bratislave a AVU vo Viedni, Mladý slovenský výtvarník roku 2000, programovo rozvíja minimal art vo veľmi zaujímavej , autorsky vyprofilovanej polohe na rozhraní plošných a priestorových stratégií. V aktuálnej tvorbe rieši vzájomné relácie jednotlivých farebných plôch komponovaných do boxov – závesných 3D objektov – za spolupôsobenia ďalších faktorov – svetla, transparentnosti, rôznych formátov a hĺbky umiestnenia. Následne boxy komponuje do priestorových inštalácií, vzniká tak jasný poriadok a napätie vo vzťahu jednotlivých obrazov – objektov a okolitého priestoru. V tvorbe Vanesu Walletovú Hardiovú zaujíma nie obsah, ale proces vzniku s tým, aby zostal čitateľný v štruktúre povrchu obrazu ako istý zápis prenosu energie, rozpoloženia a koncentrácie myšlienok autorky, ako transformácia do čistého tvaru, dosiahnutého farebnou i tvarovou redukciou.

Xénia Lettrichová

Bratislavské centrum vizuálneho umenia
GALÉRIA CYPRIÁNA MAJERNÍKA, Ventúrska 9
cyprian.majernik@gmail.com
t. č.: +421(2) 59 201 605

Otvorené: utorok – sobota, 14.00 – 18.00 h

Projekt Galérie Cypriána Majerníka v spolupráci so Spolkom architektov Slovenska a Slovenským filmovým ústavom

1963

Výstava
1963 – Predvečer slovenskej neoavantgardy
Galéria Cypriána Majerníka
Trvanie: 30. 8. – 26. 10. 2013
Autor koncepcie: Richard Gregor

Prehliadka českých a slovenských filmov
1963 – Jar československého filmu
Kino Lumiére
30. 8. – 14. 10. 2013
Autorka koncepcie: Eva Filová

Výstava
Architektúra Slovenska v roku 1963
Galéria architektúry SAS
Trvanie: 23. 9. – 4. 10. 2013)
Autorka koncepcie: Darina Šabová

Za moment prelomu na slovenskej umeleckej scéne sa všeobecne považuje rok 1964. Hlavnou otázkou v pozadí nášho projektu je preto snaha poukázať na súvislosti, ktoré uvedený zlom predznamenali, prípadne ktoré spôsobili všeobecnú pripravenosť našich umelcov pripojiť sa k aktuálnym tendenciám, rezonujúcim na medzinárodnej scéne. Problematiku rozoberáme v štyroch vrstvách – kolektívnou výstavou súdobého výtvarného umenia, dokumentáciou z u nás dostupnej i zahraničnej odbornej tlače, výstavou architektonických projektov a premietaním vybraných filmov. Všetky prezentované diela spája rok 1963. Považujeme ho za predvečer, predzvesť mohutného kultúrneho rozmachu 60. rokov 20. storočia, za hybný moment politického odmäku, ktorý možno iniciačne datovať do roku 1956.

Vernisáž výstavy sa uskutoční 30. augusta 2013 o 18.00 v Galérii C. Majerníka. Nasledovať bude úvodná projekcia filmov v Kine Lumiére o 21.00. Súčasťou otvorenia bude aj prezentácia sprievodnej publikácie s odbornými štúdiami v slovenskom a anglickom jazyku.

Za ďalšiu spoluprácu ďakujeme: Slovenskej národnej galérii, Galérii mesta Bratislavy, Aukčnej spoločnosti SOGA, Oravskej galérii, Liptovskej galérii P. M. Bohúňa, Východoslovenskej galérii, Novohradskému múzeu a galérii a ďalším.

Projekt sa realizuje s podporou Ministerstva kultúry SR pri príležitosti konania XLVI. Svetového kongresu AICA v Košiciach a v Bratislave 24. 9. – 27. 9. 2013.

STAROMESTSKÉ CENTRUM KULTÚRY A VZDELÁVANIA, ŠKOLSKÁ 14

VÝSTAVY

PAMIATKY UNESCO ČESKEJ REPUBLIKY
Výstava fotografií
Trvanie: 3. 9. – 20. 9. 2013

VÝSTAVA DIEL ZÁVEREČNÝCH PRÁC ŠTUDENTOV KATEDRY
VÝTVARNEJ VÝCHOVY PdF UK

Trvanie: 24. 9. – 13. 10. 2013

Otvorené pondelok – piatok: 9.00 – 20.00 h

17. 9., 18.00 h
ETIKOTERAPIA – KRÁĽOVNÁ SEBAUZDRAVENIA
Prednáška spojená s besedou
Lektor: Mgr. Vladimír Červenák, etikoterapeut a životný kouč
Vstupné: 3 €

Divadelný klub 10x10 – platforma nezávislých divadiel

TICHO a spol.

Vstupné – ak nie je uvedené inak 6 €; študenti, seniori a ZŤP 4 €
Predaj vstupeniek – hodinu pred predstavením
Predpredaj vstupeniek – www.ticketportal.sk
Rezervácie na čísle 0918 328 733, info@tichoaspol.sk

27. 9., 11.00 h – verejná generálka
Athol Fugard, John Kani, Winston Ntshona
OSTROV
Paralelný komický protestsong
Účinkujú: Vlado Jedľovský a Dano Heriban
Dramaturgia: Viki Janoušková
Scéna a kostýmy: Jakub Branický
Réžia: Róbert Horňák

28. 9., 19.00 h – premiéra
Athol Fugard, John Kani, Winston Ntshona
OSTROV
Paralelný komický protestsong
Účinkujú: Vlado Jedľovský a Dano Heriban
Dramaturgia: Viki Janoušková
Scéna a kostýmy: Jakub Branický
Réžia: Róbert Horňák

Divadlo ÍVERY
Vstupné: 1 €
Predaj vstupeniek hodinu pred predstavením
Predpredaj vstupeniek – www.ticketportal.sk

12. 9., 19.00 h
Oscar Wilde
CELKOM VÁŽNE
Réžia: Jana Krčmářová

19. 9., 19.00 h
Slawomir Mrožek
RADOSTNÁ UDALOSŤ
Réžia: Jana Krčmářová

26. 9., 19.00 h
Slawomir Mrožek
POLÍCIA
Réžia: Jana Krčmářová

ZÁPIS DO KURZOV
pondelok, streda: 10.00 – 17.00 h
utorok, štvrtok: 13.00 – 18.00 h
prestávka: 12.00 – 13.00 h

Jazykové kurzy
angličtina (obchodná a konverzačný kurz), nemčina, francúzština, španielčina, taliančina, ruština (obchodná a konverzačný kurz), gréčtina, čínština
Poplatok: 2 – 2,50 € za vyučovaciu hodinu

Pohybové kurzy
joga, hathajoga, pilakalajoga, kondičné cvičenie pre dámy
Poplatok: 2 € za vyučovaciu hodinu

Ranné pohybové kurzy
joga, joga pre seniorov, či kung „18 pohybov“
Poplatok: 2 € za vyučovaciu hodinu
Poplatok: 2 € za celé cvičenie pre seniorov

Záujmové krúžky
dramatický krúžok pre mladšie a staršie deti
poplatok: 1,50 € za vyučovaciu hodinu
Detské baletné štúdio
Poplatok: 25 € mesačne

Viac informácií:
na tel. 02/52496868 alebo na e-mail beata.greksakova@staremesto.sk
prihlášky online na www.kulturastaremesto.sk

KLUBY
Fotoklub B & W

STAROMESTSKÉ CENTRUM KULTÚRY A VZDELÁVANIA, GAŠTANOVÁ 19

ZÁPIS DO KURZOV

JOGA
pre mierne pokročilých a pokročilých

Súbor jogových cvičení má blahodarné účinky na ľudský organizmus, pomáha zvládnuť stresové situácie a psychickú záťaž, zlepšuje telesnú kondíciu a posilňuje imunitný systém. Zmierňuje aj zdravotné ťažkosti a mnohým problémom pomáha predchádzať. Pri statických i dynamických telesných cvičeniach sa kladie dôraz na plynulé, vyvážené, vzájomne koordinované a vedome preciťované pohyby a dýchanie. Cvičenia majú pozitívny vplyv na telesné pochody, umožňujú ich vedomé ovplyvňovanie.
Termín: streda 17.00 – 18.30 h
Poplatok: 66 € /október 2013 – január 2014/
Začiatok: 2. 10. 2013

JOGA V DENNOM ŽIVOTE
Holistický a komplexný systém vychádzajúci z autenticity tradičného dedičstva jogy s prispôsobením na potreby moderného človeka.
Termín: štvrtok 9.30 – 11.00 h
Poplatok: 4 €/ 1 cvičenie /dôchodcovia 2 €/
Začiatok kurzu: 26. 9. 2013

TAI-CHI CHUAN
pre začiatočníkov a mierne pokročilých

Staré čínske umenie pohybu zamerané na zdravotnú gymnastiku, dychové cvičenia, meditáciu v pohybe. Pohyb TAI-CHI má v sebe vysoké kultúrne, etické a morálne hodnoty. Tento cyklus cvičení tradičného čínskeho umenia pohybu je systémom profylaktických zdravotných cvičení, meditáciou zvyšujúcou odolnosť voči každodennému stresu, a elegantným umením sebaobrany.
Termín: utorok 17.00 a 18.30 h
Poplatok: 66 € /október 2013 – január 2014/
Začiatok: 1. 10. 2013
Kurz pre pokročilých – ZŠ Mudroňova (telocvičňa)
Termín: štvrtok 19.00 – 20.30 h
Poplatok: 66 € /október 2013 – január 2014/
Začiatok: 3. 10. 2013

KONDIČNÉ CVIČENIE PRE DÁMY
Táto dynamická pohybová aktivita je spojená s hudbou a zameriava sa na precvičenie svalstva celého tela. Prispieva k formovaniu postavy, zvýšeniu fyzickej kondície a k nadobudnutiu psychickej rovnováhy.
Termín: štvrtok 19.00 – 20.00 h
Poplatok: 45,20 € /október 2013 – január 2014/
Začiatok: 3. 10. 2013

PILATES
pre začiatočníkov, pokročilých a mierne pokročilých

Ide o jeden z najúčinnejších cvičebných programov zameraný na rovnomerné vyváženie povrchových a hlbokých svalov ľudského tela, udržanie telesnej kondície, zlepšenie pohybového aparátu, ako aj zdokonalenie správneho postoja i pohybovej koordinácie. Harmonizáciou činnosti svalov a zlepšeným držaním tela sa možno zbaviť bolesti v chrbte, v krku, aj prílišného napätia.
Termíny: pondelok o 17.00 h a štvrtok o 17.30 h
Poplatok a prihláška na tel. čísle 0905 506 079
Začiatok: 23. 9. 2013

BODYBALANCE
Je kombináciou pomalých posilňovacích a strečingových cvičení s relaxačnými cvičeniami.
Obsahom kurzu sú cvičenia na spevnenie svalov a natiahnutie šliach, pre podporu jednotlivých orgánov a ich meridiánových dráh, na relaxáciu a upokojenie mysle.
Termíny: pondelok 18.30 – 19.30 h a streda 18.45 – 19.45 h
Informácie, prihláška: 0905 731 621, riabakosova@gmail.com
Začiatok: 23. 9. 2013

GITARA
pre dospelých aj pre deti

V rámci individuálnych vyučovacích hodín si účastníci osvoja základy hry na gitare. Vyučovanie prebieha raz týždenne v popoludňajších hodinách.
Termín: individuálne hodiny
poplatok: 4 € za vyučovaciu hodinu
Zápis: 25. 9. 2013, 17.00 h

ETIKOTERAPIA
Hľadanie duchovných príčin chorôb je súčasťou každej celostnej terapie, ktorá chápe človeka ako jednotu tela, duše a ducha. Etikoterapia vidí príčinu chorôb v chorých vzťahoch k sebe, k druhým i k celku, ktorého sme súčasťou a ktorý nás presahuje. Etikoterapia pomáha vytvárať vnútornú slobodu človeka. Kto má vnútornú slobodu, dáva slobodu všetkým. Kto ju nemá, ostatným ju berie.
Viac informácií na www.advaita.sk/etikoterapia
Začiatok: 24. 9. 2013

NOVINKA PRE DETI
KURZ HRY NA FLAUTU

Od októbra 2013 otvárame kurz
Termín: individuálne hodiny
Poplatok: 4 € za vyučovaciu hodinu
Zápis: 25. 9., 17.00 h
Začiatok: október 2013

Zápis na kurzy od 9. 9. 2013
pondelok a štvrtok: 10.00 – 15.00 h
utorok a streda od 17.00 – 19.00 h

Bližšie informácie na t. č. 02/54777366, 0911238711
www.kulturastaremesto.sk
www.staremesto.sk

10. 9., 18.00 h
ETIKOTERAPIA – KRÁĽOVNÁ SEBAUZDRAVENIA
prednáška spojená s besedou
Lektor: Mgr. Vladimír Červenák, etikoterapeut a životný kouč
Vstupné: 3 €

KLUBY A ZDRUŽENIA

ZZPO ZO 1 – utorok
ZZPO ZO 3 – streda
Klub dôchodcov I – pondelok a štvrtok od 12.30 – 16.30 h
AkSen – utorok a štvrtok od 10.00 – 12.00 h
Jednota dôchodcov – štvrtok 13.30 h – cvičenie pre zdravie, 14.30 h – úradná hodina

STAROMESTSKÉ CENTRUM KULTÚRY A VZDELÁVANIA,
FRANTIŠKÁNSKE NÁMESTIE 7

Divadlo GUnaGU

Predaj vstupeniek v sieti Ticketportal, hodinu pred predstavením v pokladni divadla sa predávajú vstupenky len na daný deň.

www.gunagu.sk

21. 9., 19.30 h – premiéra
Viliam Klimáček
KILL HILL
(Pochovajte ma s mojimi rolexkami)
Čierna komédia V. Klimáčka
Hrajú: Zuzana Šebová, Viktor Horján, Štefan Martinovič, Jaroslav Jerry Szabo, Edita Borsová
Réžia: Viliam Klimáček

22. 9., 19.30 h
Viliam Klimáček
KILL HILL
(Pochovajte ma s mojimi rolexkami)

23. 9., 19.30 h
Viliam Klimáček
KILL HILL
(Pochovajte ma s mojimi rolexkami)

26. 9., 19.30 h
Karol Vosátko
SHARON STONE LET ME GO
(Slovak stand up tragedy)
Hrajú: Štefan Martinovič, Jaroslav Jerry Szabo, Ivo Ladižinský, Svetlana Janišová
Réžia: Karol Vosátko

27. 9., 19.30 h
Karol Vosátko
SHARON STONE LET ME GO
(Slovak stand up tragedy)

28. 9., 19.30 h
Viliam Klimáček
NÍZKOTUČNÝ ŽIVOT
(Nejem, nežijem, nemilujem)
Hrajú: Petra Polnišová, Darina Abrahámová, Zuzana Mauréry, Zuzana Šebová, Viktor Horján
Réžia: Viliam Klimáček

29. 9., 19.30 h
Viliam Klimáček
NÍZKOTUČNÝ ŽIVOT
(Nejem, nežijem, nemilujem)

30. 9., 19.30 h
Viliam Klimáček
NÍZKOTUČNÝ ŽIVOT
(Nejem, nežijem, nemilujem)

GALÉRIA F 7
Františkánske nám. 7
Otvorené: utorok – sobota, 15.00 – 19.00 h

THE GLOBAL MESSEGE
Ladislav Bielik
Výstava fotografií legendárneho Laca Bielika venovaná 45. výročiu okupácie Bratislavy
Trvanie: do 14. 9. 2013

RETROSPEKTÍVA
Doc. MUDr. Ľudovít Gašpar, CSc.
Výstava olejomalieb s tematikou prírody významného kardiológa pôsobiaceho v Starom Meste
Trvanie: 17. 9. – 26. 10. 2013

Kontakt pre záujemcov o vystavovanie a bližšie informácie:
borivoj.medelsky@staremesto.sk
tel. č.: 02/54433335

STAROMESTSKÁ KNIŽNICA

Pracoviská:

Blumentálska 10/a, tel.: 5542 2268
pobočka Panenská 1, tel.: 5441 1874
pobočka Záhrebská 8, tel.: 5249 1633
pobočka Západný rad 5, tel.: 5477 3732
pobočka Karadžičova 1, tel.: 5292 1104

Výpožičný čas:

Blumentálska 10/a a pobočky Karadžičova 1, Záhrebská 8, Západný rad 5

pondelok: 12.00 – 18.30 h
utorok: 10.00 – 15.30 h
streda: 12.00 – 18.30 h
štvrtok: 12.00 – 18.30 h
piatok: 10.00 – 15.30 h

pobočka Panenská 1

pondelok 8.00 – 18.30 h
utorok 8.00 – 15.30 h
streda 8.00 – 18.30 h
štvrtok 8.00 – 18.30 h
piatok 8.00 – 15.30 h

1. 7. – 30. 9. 2013
ABSOLVENTI ZUŠ 2013
Výstava prác žiakov ZUŠ na Podjavorinskej ul.
Pobočka Panenská 1 v čase výpožičných hodín

2. 9. – 31. 10. 2013
DETVIANSKA UMELECKÁ KOLÓNIA VYSTAVUJE
Z pozostalosti akademickej maliarky Sibylly Greinerovej
Pobočka Panenská 1 v čase výpožičných hodín

23. – 27. 9., 9.00 – 13.00 h
INTERNET A E-MAIL PRE SENIOROV
Počítačový kurz pre začiatočníkov
Pobočka Panenská 1

Viac informácií na každom pracovisku Staromestskej knižnice a na www.starlib.sk

KINO FILM EUROPE, Pisztoryho palác, Štefánikova 25

3. 9. Ut / 4. 9. St
PRÍBEH FILMU: ODYSEA / THE STORY OF FILM: AN ODYSSEY – Intro + 1. diel: Zrod filmu
r. Mark Cousins * 2011 * Veľká Británia * ČT * 80 min * MP 12 * 4 €
Úvodná epizóda výpravných filmových dejín nás oboznámi s okolnosťami vzniku filmu.

5. 9. Št / 6. 9. Pi
ŽIVOT TEJ DRUHEJ / LA VIE D'UNE AUTRE
r. Sylvie Testud * 2012 * Francúzsko * ČT * 97 min * MP 15 * 4 €
Celovečerný hraný debut mladej francúzskej herečky a režisérky Sylvie Testud.

10. 9. Ut / 11. 9. St
PRÍBEH FILMU: ODYSEA / THE STORY OF FILM: AN ODYSSEY – 2. diel: Hollywoodsky sen + 3. diel: Expresionizmus, impresionizmus a surrealizmus: Zlatý vek svetovej kinematografie
r. Mark Cousins * 2011 * Veľká Británia * ČT * 120 min * MP 12 * 4 €
V druhom diele Príbehu filmu nazrieme do búrlivých dvadsiatych rokov 20. storočia.

12. 9. Št / 13. 9. Pi
POZÍCIA DIEŤAŤA / POZITIA COPILULUI
r. Călin Peter Netzer * 2013 * Rumunsko * ČT * 112 min * MP 15 * 4 €
Režisér Călin Peter Netzer vo svojom treťom celovečernom hranom filme podáva nekompromisný pohľad na morálnu malátnosť buržoázie v Rumunsku.

17. 9. Ut / 18. 9. St
PRÍBEH FILMU: ODYSEA / THE STORY OF FILM: AN ODYSSEY – 4. diel: Príchod zvuku + 5. diel: Povojnová kinematografia
r. Mark Cousins * 2011 * Veľká Británia * ČT * 120 min * MP 12 * 4 €
Štvrtý diel rekapituluje prerod tradičných filmových žánrov i príchod tých nových.

19. 9. Št / 20. 9. Pi
ÚTEK / FLUKT
r. Roar Uthaug * 2012 * Nórsko * ČT * 78 min * MP 15 * 4 €
Ocitáme sa vo fiktívnom svete nehostinnej krajiny, ktorú už desať rokov ohrozuje more.

24. 9. Ut / 25. 9. St
PRÍBEH FILMU: ODYSEA / THE STORY OF FILM: AN ODYSSEY – 6. diel: Sex a melodráma + 7. diel: Európska nová vlna
r. Mark Cousins * 2011 * Veľká Británia * ČT * 120 min * MP 12 * 4 €
V šiestej časti sa Cousins venuje filmovému žánru – melodráme.

26. 9. Št / 27. 9. Pi
ÚNOS / KAPRINGEN
r. Tobias Lindholm * 2012 * Dánsko * ČT * 99 min * MP 15 * 4 €
Dánsky scenárista Tobias Lindholm prináša realisticky vyrozprávaný príbeh mužskej posádky nákladnej lode, ktorú v Indickom oceáne prepadnú somálski piráti.

VEČERNÉ PREDSTAVENIA: každý utorok – piatok o 19.00, ak nie je uvedené inak.
Cena: 4 €
Zmena programu vyhradená.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto
– je srdcom hlavného mesta SR Bratislavy, spoločenským, kultúrnym, politickým a turistickým centrom Slovenska.
Čerpané z: www.staremesto.sk

Bratislava-Staré Mesto, 14. 08. 2013 | Prečítané: 1916 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (18 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 70
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore