www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @043
Počítadlo


Spam poison

Program Košických kultúrnych centier

Od 23. mája do 29. mája 2016

Visual KidLab: Kinetické umenie

23. 5. 2016, 16.30, Kasárne/Kulturpark

Každý mesiac v pondelok čaká deti na workshope Visual KidLab v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku nová téma. Kým v apríli to boli Podoby súčasnej maľby, v máji sa znovu naučia niečo nové a zaujímavé. Tentoraz lektorka Petra Housková zasvätí malých výtvarníkov do tajov kinetického umenia.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/visual-kidlab-kineticke-umenie-4

Pod čiarou

Sharing Training s Michaelou Sabolovou

23. 5. 2016, 18.00, Kasárne/Kulturpark

Putovný pilotný projekt Sharing Training je otvorený tréning (priestor) pre tanečníkov, performerov, pedagógov tanca a všetkých, ktorí pracujú s pohybom. Slúži na vytvorenie siete medzi umelcami, pracujúcimi v performačnom či tanečnom odbore, pedagógmi a čerstvo vyštudovanými tanečníkmi na odovzdanie si skúseností, budovanie vzťahov a podporu komunikácie. V tomto roku sú hosťujúcim priestorom súčasného tanca Kasárne/Kulturpark.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/sharing-training-s-michaelou…

Pod čiarou

Fashion KidLab: Fashion

24. a 26. 5. 2016, 16.30, Kasárne/Kulturpark

Košická módna návrhárka Jana Polaková sa neúnavne venuje šikovným deťom, ktoré pod jej vedením vstupujú do sveta módy a dizajnu. Pravidelné módne workshopy Fashion KidLab, zamerané na podporu detskej kreativity, pokračujú aj v máji. Čakajú na šikovné ruky detí od štyroch rokov. Počas nich vznikajú jedinečné modely, s ktorými sa predstavia na módnej show v Kunsthalle/Hale umenia 1. júna. Dovtedy ich ale čaká ešte veľa práce.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/fashion-kidlab-fashion-7

Pod čiarou

Apokalypsa – komédia

24. 5. 2016, 19.00, Kasárne/Kulturpark

Po úspešnom autorskom predstavení „Kam chodí Oscar Wilde na večeru“ prichádza slovenský kultový režisér Karol Vosátko, autor English is Easy, Csaba is Dead, Modelky, Telenovela, Sharon Stone Let me Go a mnohých ďalších… s novou komédiou „Apokalypsa“, ktorá je jeho voľným pokračovaním. Je paródiou na nízke žánre, na „béčkové“ katastrofické filmy. Barbora (Daniela Mackovičová), Marcel (Štefan Martinovič), Eva (Michaela Čobejová), ako aj chatár Steve (Lukáš Dóza) nejakým zázrakom ostali asi ako jediní, čo prežili koniec sveta 21. 12. 2012.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/apokalypsa-komedia

Pod čiarou

Retro film fest: Casablanca

24. 5. 2016, 20.30, Amfiteáter

Film Casablanca sa odohráva počas II. svetovej vojny na neokupovanom území Maroka, v Casablance. Tá sa stala prestupnou stanicou pre utečencov a členov odboja, ktorí sa pred hrozbou nacizmu snažia utiecť z Európy. Je však aj rajom pre špiónov, zradcov a podvodníkov, snažiacich sa vyťažiť čo najviac z vojnovej situácie.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/retro-film-fest-casablanca

Pod čiarou

Výstava výtvarných prác ZUŠ

25. 5. – 12. 6. 2016, Kasárne/Kulturpark

Mesto Košice, oddelenie školstva v spolupráci s K13 – Košické kultúrne centrá organizujú 3. ročník projektu „Festival ZUŠ“ pre žiakov, rodičov a obyvateľov mesta Košice, ktorý pripravujú učitelia a žiaci všetkých odborov základných umeleckých škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice s cieľom propagácie uvedených škôl v priestoroch Historickej radnice, Hlavná 59 a v priestoroch Kasární/Kulturparku. Základné umelecké školy na tomto podujatí predstavia celoročné výsledky výchovno-vzdelávacieho procesu rodičom žiakov, ako aj širokej verejnosti.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/vystava-prac-zus

Pod čiarou

Music Kidlab: Hudobná emócie

25. 5. 2016, 16.30, Kasárne/Kulturpark

Hudobne nadaným deťom sú v Kasárňach/Kulturparku vyhradené stredy. Májovou témou workshopov Music KidLab je Od zvuku ku piesni, od textu k melódii. Nadanie detí sa prejavuje už od útleho veku a práve na týchto detských hudobných laboratóriách sa objavujú budúci hudobníci, textári či inak hudobne nadané detičky, ktoré môžu prísť aj s rodičmi, ktorí sa môžu zapájať do hudobných hier.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/music-kidlab-hudobna-emocia

Pod čiarou

Retro film fest: Doktor Živago

26. 5. 2016, 20.30, Amfiteáter

Román Doktor Živago vyniesol svojmu autorovi Nobelovu cenu za literatúru (1958), ale aj taký odpor sovietskeho režimu, že tvorca toto ocenenie radšej odmietol. Veľkolepá freska zachytáva najdramatickejšie obdobie novodobých dejín Ruska, prvú polovicu 20. storočia, teda predovšetkým prvú svetovú vojnu a boľševickú revolúciu.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/retro-film-fest-doktor-zivago

Pod čiarou

Cassovia Classic

28. 5. 2016, Kasárne/Kulturpark

Už po tretíkrát nás čaká v dňoch 27. – 29. mája parádna spoločná jazda metropolou východu. Vďaka podpore mesta Košice a jeho primátora Richarda Rašiho, ktorý aj tento rok prevzal záštitu nad zrazom historických vozidiel Cassovia Classic 2016, budú po tieto 3 dni Košice žiť veteránmi nielen na Hlavnej ulici, ale aj v Mestskom parku. Záverečný ceremoniál s udeľovaním cien, ktorý bude moderovať Oľga Záblacká, sa uskutoční 28. mája o 17.00 h v Kasárňach/Kulturparku.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/cassovia-classic…

Pod čiarou

Adamcove dni

28. – 29. 5. 2016, Kunsthalle/Hala umenia

Prehliadka miešaných speváckych zborov ADAMCOVE DNI sa uskutoční aj v tomto roku. Desiaty ročník slávnosti zborového spevu Vojtecha Adamca už po druhý raz organizujú K13 – Košické kultúrne centrá. Opäť sa tak vytvoril priestor na pravidelne sa opakujúcu prezentáciu jednotlivých zborových telies nielen z východného Slovenska, ktoré sa predstavia v dňoch 28. – 29. mája v Kunsthalle/Hale umenia.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/adamcove-dni…

Pod čiarou

DVA: Monetove vodné ľalie

29. 5. 2016, 15.30, Kunsthalle/Hala umenia

Projekt DVA – detský výtvarný ateliér, ktorý je určený pre deti od piatich rokov prináša pre najmenších opäť niečo nové. Na najbližšom stretnutí v Kunsthalle/Hale umenia, ktoré bude 29. mája, sa malí výtvarníci pod vedením lektorky Janky Duchoňovej pustia do novej témy. Tentoraz budú tvoriť na tému Monetove vodné ľalie.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/dva-monetove-vodne-lalie

Pod čiarou

Konvergencie: Na židovské témy

29. 5. 2016, 18.00, Kasárne/Kulturpark

Koncert 29. mája v Kasárňach/Kulturparku prinesie festivalovému publiku diela ruských skladateľov ovplyvnené židovskou hudbou, ktorú Šostakovič chápal ako univerzálny symbol ľudského utrpenia. Počas večera zaznejú Šostakovičove 2. klavírne trio i populárna Predohra na židovské témy Sergeja Prokofieva, v ktorých budú spoluúčinkovať aj koncertný majster Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a vyhľadávaný komorný hráč Marián Svetlík, všestranný klarinetista Branislav Dugovič a jeden z najvýraznejších predstaviteľov slovenského klavírneho umenia Miki Skuta.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/konvergencie-na-zidovske-temy

Pod čiarou

Retro film fest: Bonnie & Clyde

29. 5. 2016, 20.30, Amfiteáter

Hrdinovia filmu sú síce brutálni vrahovia, ale to všetko akosi zostáva v pozadí. V popredí vidíme bojovníkov proti existujúcemu spoločenskému poriadku a americkému vládnemu systému. Film sa stal nesmierne populárny najmä medzi mládežou. Prvok protestu jej bol vždy blízky. Filozofia tohto protestu je však zjednodušená, obmedzuje sa na konštatovanie, že svet nestojí za nič a obidvaja sympatickí hrdinovia sa právom búria proti zavedenému spoločenskému poriadku. Skutočnosť, že zabíjajú, je druhoradá. Krutosť, s akou boli zlikvidovaní, im nakoniec ešte získava sympatie divákov.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/11830

Pod čiarou

Neprehliadnite naše Youtube a SoundCloud kanály.

Podujatia sú spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

K13K13 – Košické kultúrne centrá
Mesto Košice na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zriadilo príspevkovú organizáciu K13 – Košické kultúrne centrá k 1. 10. 2013. Svoju činnosť začala 1. 1. 2014 s cieľom budovať na základoch, ktoré sa položili počas roka 2013, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Zastrešuje všetky kultúrne centrá, ktoré sa počas neho vytvorili. Vybudovaná kultúrna infraštruktúra, ktorá sa vytvorila vďaka investičným projektom, sa bude využívať na kultúrne účely a pokračovať sa bude aj v projektoch, ktoré sa osvedčili.
Čerpané z: www.k13.sk

Súvisiace články:
K13 – Košické kultúrne centrá: PF 2017 (22.12.2016)
Na Polievkovom festivale prevládali národné polievky (10.10.2016)
Polievkový festival nie je len o polievkach, ale aj o vzájomnej tolerancii a pochopení (05.10.2016)
Polievkový festival 2016 (21.08.2016)
Program Košických kultúrnych centier (07.07.2016)
V Košiciach vystúpi svetoznámy violončelista Mischa Maisky (28.06.2016)
Lucia Tallová – Before the beginning after the end (27.06.2016)
Festival USE THE C!TY prepojil verejný priestor s umením (08.06.2016)
Festival USE THE C!TY opäť prinesie do Košíc jedinečné podujatia a nezvyčajné zásahy do verejných priestorov (26.05.2016)
Adamcove dni oživia tradíciu zborového spievania (23.05.2016)
Na Konvergenciách zaznie hudba ruského klasika Šostakoviča (20.05.2016)
Program Košických kultúrnych centier (13.05.2016)
Program Košických kultúrnych centier (06.05.2016)
USE THE C!TY festival 2016 (05.05.2016)
Program Košických kultúrnych centier (29.04.2016)
Program Košických kultúrnych centier (25.04.2016)
Belgická hviezda Selah Sue uchváti Košice už o dva týždne (05.04.2016)
Program Košických kultúrnych centier (04.04.2016)
Monodráma Kontrabas je divadelným predstavením i koncertom zároveň (23.03.2016)
Program Košických kultúrnych centier (14.03.2016)
Program Košických kultúrnych centier (07.03.2016)
Program Košických kultúrnych centier (29.02.2016)
Program Košických kultúrnych centier (22.02.2016)
Jazzovému dňu pridá afrokubánsku príchuť basgitarista Richard Bona (19.02.2016)
Longital Suita sľubuje nevšednú výpravu za hranice klasiky (11.02.2016)
Divadlo Štúdio tanca uvedie v jeden večer dva autorské príbehy (10.02.2016)
Program Košických kultúrnych centier (08.02.2016)
Program Košických kultúrnych centier (01.02.2016)
Program Košických kultúrnych centier (25.01.2016)
Program Košických kultúrnych centier (17.01.2016)
Grantová výzva na podporu kultúrnych projektov (11.01.2016)
Program Košických kultúrnych centier (08.01.2016)

K13, 20. 05. 2016 | Prečítané: 502 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (10 hl.)
 
Nie (7 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 17
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore