www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @999
Počítadlo


Spam poison

Program Košických kultúrnych centier

Od 14. marca do 20. marca 2016

Visual KidLab: Objekt

14. 3. 2016, 16.30 – 18.00, Kasárne/Kulturpark

Počas pravidelných pondelkových stretnutí na workshope Visual KidLab v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku sa posunieme od zobrazovania na ploche do vytvárania 3D objektov. Malí či starší výtvarníci budú mať možnosť počas marcovej témy Objekt vžiť sa do roly sochárov. Na základe ukážok z tvorby vybraných významných autorov z dejín umenia budú spoločne s lektorkou Petrou Houskovou vytvárať rôzne podoby objektov vo forme plastiky či kinetických predmetov. Workshop sa začína o 16.30 a končí o 18.00 h. Vhodný je pre deti od 4 rokov.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/visual-kidlab-objekt-2

Pod čiarou

Sharing Training: mobilizácia/stabilizácia

14. 3. 2016, 18.00, Kasárne/Kulturpark

Putovný pilotný projekt Sharing Training, ktorý odštartoval v rámci iniciatívy PST – priestor súčasného tanca v minulom roku, pokračuje aj v tomto. Je to otvorený tréning (priestor) pre tanečníkov, performerov, pedagógov tanca a všetkých, ktorí pracujú s pohybom. Slúži na vytvorenie siete medzi umelcami, pracujúcimi v performačnom či tanečnom odbore, pedagógmi a čerstvo vyštudovanými tanečníkmi na odovzdanie si skúseností, budovanie vzťahov a podporu komunikácie.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/sharing-training

Pod čiarou

Papa kvíz

14. 3. 2016, 19.00, Kasárne/Kulturpark

Zažite skvelú atmosféru na populárnych PAPA kvízoch v kaviarenskej atmosfére pavilónu PAPA v Kasárňach/Kulturparku. Ďalší súťažný večer sa uskutoční 14. marca so začiatkom o 19. hodine. Formát pubquizov k nám prišiel zo Spojeného kráľovstva, kde sa teší veľkej obľube. Papa kvíz je výnimočný tým, že sa zameriava na kultúrno-umelecké témy.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/papa-kviz-sutazny-vecer-6

Pod čiarou

Crème de la crème: Denník komornej

14. 3. 2016, 19.30, Kasárne/Kulturpark

Ďalším festivalovým filmom , ktorý si budú môcť návštevníci pozrieť je DENNÍK KOMORNEJ. Ambiciózna a krásna chyžná Célestine prichádza na prelome 19. a 20. storočia pracovať na francúzsky vidiek k zámožnej rodine Lanlairovcov. Musí sa vyrovnať nielen so sexuálnymi návrhmi svojho pána, ale aj s nevrlou paňou domu, ktorá vládne v domácnosti pevnou rukou. Zároveň je ale fascinovaná Josephom – tajuplným záhradníkom so sklonmi k antisemitizmu. Po Jeanovi Renoirovi a Luisovi Buňuelovi je Benoît Jacquot už tretím režisérom, ktorý sfilmoval slávny román Octava Mirbeaua Denník komornej.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/creme-de-la-creme-dennik-komornej

Pod čiarou

Fashion KidLab: Afro

15. a 17. 3. 2016, 16.30, Kasárne/Kulturpark

Módne workshopy Fashion KidLab, zamerané na podporu detskej kreativity v oblasti módy a dizajnu, pokračujú aj v marci. Čakajú na šikovné ruky detí od štyroch rokov. Počas nich vznikajú jedinečné modely, ktoré tvoria pod vedením košickej módnej návrhárky Jany Polakovej.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/fashion-kidlab-afro-4

Pod čiarou

Crème de la crème: Pán Bezchybný

15. 3. 2016, 19.30, Kasárne/Kulturpark

Predposledným filmom festivalu bude titul PÁN BEZCHYBNÝ. Ambiciózny Mathieu túži po tom, aby sa stal rešpektovaným literárnym autorom, no napriek veľkému úsiliu sa mu zatiaľ nepodarilo nič vydať a na živobytie si zarába v sťahovacej firme. Jeho život sa však náhle zmení, keď náhodou nájde rukopis osamelého muža, ktorý nedávno zomrel a rozhodne sa ho vydávať za svoj. Stane sa z neho vychádzajúca hviezda francúzskej literárnej scény, no zároveň ho ničia očakávania, týkajúce sa jeho ďalšieho románu. Mathieu sa stále viac zamotáva do špirály podvodu a lží…

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/creme-de-la-creme-pan-bezchybny

Pod čiarou

Prach v medzerách

15. 3. 2016, 19.30, Kunsthalle/Hala umenia

Výstava Prach v medzerách/Dust in the Gaps, ktorá bude sprístupnená verejnosti v Kunsthalle/Hale umenia od 15. marca do 24. apríla, predstaví dve neprehliadnuteľné autorky, reprezentujúce silnú generáciu českého výtvarného umenia, Zdenu Kolečkovú a Michaelu Thelenovú. Ich prezentácia predstavuje retrospektívny pohľad umelkýň, ktoré spája fenomén tzv. ústeckého neokonceptuálneho okruhu.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/prach-v-medzerach

Pod čiarou

Music Kidlab: Dychom rozozvučané nástroje

16. 3. 2016, 16.30, Kasárne/Kulturpark

Stredy patria v Kasárňach/Kulturparku deťom, ktorým sa páči hudba. Pravidelné workshopy Music KidLab pokračujú aj v nasledujúcich mesiacoch. Od marca do mája je pre ne pripravená téma Hry so zvukom a tónom II. Spoločne s lektorom Róbertom Egrešim sa budú hrať s jednoduchými dychovými nástrojmi a zhotovia si aj vlastný. Na programe sú tematické hodiny s názvom Dychom rozozvučané nástroje. Music KidLab je vhodný pre deti od štyroch rokov. Stretnutia sú vždy v budove Bravo na 2. poschodí so začiatkom o 16.30 h.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/music-kidlab

Pod čiarou

Crème de la crème: Môj kráľ

16. 3. 2016, 19.30, Kasárne/Kulturpark

Emocionálna dráma MÔJ KRÁĽ dá bodku za tretím festivalom francúzskych filmov, ktoré týždeň bavili publikum v 15 kinách na Slovensku. Film, ktorý sa odohráva v priebehu niekoľkých rokov, zachytáva komplikovanú a deštruktívnu povahu vzťahu medzi mužom a ženou. Tony je po vážnej lyžiarskej nehode prijatá do rehabilitačného centra. Závislá na starostlivosti zdravotníckeho personálu a liekoch proti bolesti, využíva nečakane nadobudnutý čas k spätnému pohľadu na turbulentný románik s mužom menom Georgio. Kto vlastne je ten muž, ktorého tak hlboko milovala? Ako mohla dovoliť sama sebe prepadnúť takej dusivej a deštruktívnej vášni? Pred Tony stojí ťažký a dlhý proces vnútorného i vonkajšieho hojenia.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/creme-de-la-creme-moj-kral

Pod čiarou

Prachy, žúr a svetlo večné

17. 3. 2016, 19.00, Kasárne/Kulturpark

Občianske združenie Paripa a Divadlo hudby uvedú 17. marca o 19. hodine v Kasárňach/Kulturparku hudobnú premiéru hry Karola Horáka „Prachy, žúr a svetlo večné“.

Rockový muzikál v dramaturgii a réžii Kataríny Obyšovskej poukazuje na to, kam dokáže doviesť človeka závislosť na drogách, gamblerstve, alkohole… Nemilosrdné nastavenie zrkadla mnohým jedincom, ktorí si myslia, že neduhy, ktorým holdujú, ovládajú svet, ale nie je to tak. Naopak, každý, kto im prepadne, sa na nich časom stane závislý a jeho cesta vedie rovno do pekla.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/prachy-zur-a-svetlo-vecne

Pod čiarou

Schody do duše ženy

18. 3. 2016, Výmenník Obrody

Schody do duše ženy je názov výstavy fotografií Anety Barčovej, ktorá bude prezentovať svoju tvorbu vo Výmenníku Obrody od 18. marca do polovice apríla. Zachytávajú 20 žien v rôznych životných etapách, ich sny, emócie a túžby.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/schody-do-duse-zeny-vystava

Pod čiarou

Vidiek a Pacora trio

18. 3. 2016, 19.30, Kasárne/Kulturpark

Koncert dvoch skupín Vidiek a Pacora Trio prinesie do Kasární/Kulturparku známe hity, rôzne štýly, džez a folklór s prvkami vážnej hudby. To všetko zažijete v jeden večer, 18. marca o 19.30 h s umelcami, ktorí vedia publikum naladiť, rozveseliť, roztancovať i zaspievať si. Vypočujte si pozvánku na koncert.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/vidiek-pacora-trio-koncert

Pod čiarou

Vedecký brloh: Magická biológia

19. 3. 2016, 14.00, Výmenník Obrody

Zaujímavý určite bude aj ďalší Vedecký brloh, ktorý sa uskutoční o týždeň skôr, ako je zvykom. Vo Výmenníku Obrody sa deti stretnú už 19. marca o 14.00 h. Dozvedia sa, či je droždie živé, či sa dá vo fľaši vytvoriť mrak alebo koľko farieb má list rastliny. Odpovede na tieto otázky im dá Mgr. Veronika Tomková z Ústavu biologických a ekologických vied Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/vedecky-brloh-magicka-biologia

Pod čiarou

Finding characters: módna prehliadka

19. 3. 2016, 19.30, Kasárne/Kulturpark

Galéria Alfa v Kasárňach/Kulturparku sa 19. marca zmení na galériu modelov. Módna prehliadka pod názvom Finding characters, ktorá sa začne o 19.30 h, bude debutom mladej generácie návrhárov zo skupiny We Love Very Simple. Vytvára nové hranice spojenia umenia a módy. Svojou kolekciou, obohatenou silnou a nepriehľadnuteľnou individualitou, hľadajúcou nové charaktery, láme všetky stereotypy.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/finding-characters-modna-prehliadka

Pod čiarou

Danka a Janka – bábkové predstavenie

20. 3. 2016, 15.00, Kasárne/Kulturpark

Danka a Janka sú sestričky dvojčence a sú celkom rovnaké. Danka je ako Janka a Janka ako Danka. Sú také rovnaké, že keď sa Janka pozrie do zrkadla, nie je si istá, či vidí seba alebo sestru Danku. A keď sa Danka pozrie na Janku, nevie naisto, či vidí sestru alebo seba v zrkadle. Všetečné dvojbodky sa stále škriepia, ale keď treba, vedia ťahať za jeden povraz.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/danka-a-janka-babkove-predstavenie

Pod čiarou

Oznam o zatvorení galérií

Dovoľujeme si upozorniť návštevníkov, že v dňoch 25. a 28. marca, budú galerijné priestory v Kasárňach/Kulturparku a Kunsthalle/Hale umenia zatvorené. Všetky aktuálne výstavy budú počas veľkonočných sviatkov záujemcom sprístupnené počas víkendových dní v sobotu a nedeľu (26. a 27. marca) ako zvyčajne – od 11.00 do 18.00 h.

Pod čiarou

Neprehliadnite naše Youtube a SoundCloud kanály.

Podujatia sú spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

K13K13 – Košické kultúrne centrá
Mesto Košice na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zriadilo príspevkovú organizáciu K13 – Košické kultúrne centrá k 1. 10. 2013. Svoju činnosť začala 1. 1. 2014 s cieľom budovať na základoch, ktoré sa položili počas roka 2013, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Zastrešuje všetky kultúrne centrá, ktoré sa počas neho vytvorili. Vybudovaná kultúrna infraštruktúra, ktorá sa vytvorila vďaka investičným projektom, sa bude využívať na kultúrne účely a pokračovať sa bude aj v projektoch, ktoré sa osvedčili.
Čerpané z: www.k13.sk

Súvisiace články:
K13 – Košické kultúrne centrá: PF 2017 (22.12.2016)
Na Polievkovom festivale prevládali národné polievky (10.10.2016)
Polievkový festival nie je len o polievkach, ale aj o vzájomnej tolerancii a pochopení (05.10.2016)
Polievkový festival 2016 (21.08.2016)
Program Košických kultúrnych centier (07.07.2016)
V Košiciach vystúpi svetoznámy violončelista Mischa Maisky (28.06.2016)
Lucia Tallová – Before the beginning after the end (27.06.2016)
Festival USE THE C!TY prepojil verejný priestor s umením (08.06.2016)
Festival USE THE C!TY opäť prinesie do Košíc jedinečné podujatia a nezvyčajné zásahy do verejných priestorov (26.05.2016)
Adamcove dni oživia tradíciu zborového spievania (23.05.2016)
Na Konvergenciách zaznie hudba ruského klasika Šostakoviča (20.05.2016)
Program Košických kultúrnych centier (20.05.2016)
Program Košických kultúrnych centier (13.05.2016)
Program Košických kultúrnych centier (06.05.2016)
USE THE C!TY festival 2016 (05.05.2016)
Program Košických kultúrnych centier (29.04.2016)
Program Košických kultúrnych centier (25.04.2016)
Belgická hviezda Selah Sue uchváti Košice už o dva týždne (05.04.2016)
Program Košických kultúrnych centier (04.04.2016)
Monodráma Kontrabas je divadelným predstavením i koncertom zároveň (23.03.2016)
Program Košických kultúrnych centier (07.03.2016)
Program Košických kultúrnych centier (29.02.2016)
Program Košických kultúrnych centier (22.02.2016)
Jazzovému dňu pridá afrokubánsku príchuť basgitarista Richard Bona (19.02.2016)
Longital Suita sľubuje nevšednú výpravu za hranice klasiky (11.02.2016)
Divadlo Štúdio tanca uvedie v jeden večer dva autorské príbehy (10.02.2016)
Program Košických kultúrnych centier (08.02.2016)
Program Košických kultúrnych centier (01.02.2016)
Program Košických kultúrnych centier (25.01.2016)
Program Košických kultúrnych centier (17.01.2016)
Grantová výzva na podporu kultúrnych projektov (11.01.2016)
Program Košických kultúrnych centier (08.01.2016)

K13, 14. 03. 2016 | Prečítané: 572 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (10 hl.)
 
Nie (7 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 17
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore