www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @993
Počítadlo


Spam poison

Prispejte! …cirkev Ťa potrebuje

Zo zákulisia vzniku obrázka.

Na internete nájdete mnoho vtipných obrázkov. V diskusnom fóre Bez boha je dokonca vytvorená téma Náboženské vtipy. Výnimočne, pre svoju pointu, ma zaujal vtipný obrázok, ktorý vytvoril Foozoos. Zaujímali ma informácie zo zákulisia vytvorenia tohoto obrázka, a tak vám prinášam krátky rozhovor s autorom.

© Foozoos

Môžete priblížiť okolnosti vzniku obrázka? Čo Vás motivovalo?

Obrázok som spravil pred niekoľkými rokmi, bez dlhodobejších príprav. Motivovalo ma k tomu vtedy niečo situačné, na čo si dnes nespomínam presne, ale malo to súvis s cirkvou a peniazmi. V tom istom čase som čítal o tom, že sa dajú kúpiť EČV vozidiel podľa ľubovôle. Písal som si večer s kamarátom na ICQ, hľadali a vymýšľali sme najzábavnejšie varianty poznávacích značiek (PO-LICIA, KO-MARNO, BA-NKROT…) a nejako ma napadlo, že by som sa asi smiechu nezdržal, keby som videl značku „FARAR“. Keďže som z Košíc a dlhé roky sa venujem grafike, najmä úprave fotografií, tak som neváhal a vytvoril tento obrázok.

Odkiaľ ste vzali podklady? Napr. farár a auto.

Farár je z nejakého webu, ktorý predáva kostýmy pre dospelých (v pôvodnom návrhu sa rátalo ešte so „sexy mníškami“ okolo neho) a audina bola stiahnutá priamo z webu firmy AUDI. Samo o sebe vtedy to vyzeralo dosť suchopárne, a keďže bol v rozmachu Web 2.0, a s ním spojené odlesky objektov, tak som to skúsil. Jestvuje aj samostatná verzia plagátu na výšku, kde je len nápis a auto so značkou KE-FARAR, bez postavičky usmievajúceho sa kňazíka.

Koľko času zabralo zhotovenie obrázka?

Samotný nápis, prípadne slogan obrázka, som nevymýšľal dlho. Z každej strany počuť cirkev, ako vyzýva svojich veriacich k jednote, ako ich vlastne potrebuje. Občas praskne nejaký škandálik, a vidíme na čo sa v skutočnosti peniažky používajú. Pôvodne som ho umiestnil na webovú stránku Kalerab.sk, kde som vytvoril tému „Cirkev je Tvoj priateľ“ a poslal som ho tiež na Haluze.sk, kde sú dodnes.

Stiahni súborVtipný obrázok má rozmery 1024 × 768 px, a môžete ho využiť aj ako pozadie pracovnej plochy monitora (súbor je vo formáte JPG a má 91 kB).

Ďakujem za rozhovor.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 14. 01. 2010 | Prečítané: 7544 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Vrahovia a spoločnosť.
22-11-19 * 08:29
 Re: 1 %
15-11-19 * 16:47
 Re: Európska únia
10-11-19 * 09:32
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore