www.humanisti.sk
Fotografická súťaž Cesta svetla 2018
Súťaž
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @415
Počítadlo


Spam poison

Princípy Školy s rešpektom pomôžu aj rodičom

Pozvánka Nadácie pre deti Slovenska: Otvorenie výstavy Školy s rešpektom v Bratislave

Srdečne vás i vaše deti pozývame na otvorenie výstavy

Školy s rešpektom


Kedy: streda 1. február 2017 o 16.30 h
Kde: EUROVEA (pri Starbucks), Pribinova 8, Bratislava

Pozvanie prijali Karin Haydu, Petra Bernasovská a ďalší…

Moderuje: Miriam Zsilleová, Ženy v meste

Benefičné vystúpenie: Peter Bažík

Výstava, ktorá potrvá do 14. februára 2017, slovom i obrazom približuje princípy rešpektujúceho prístupu k dieťaťu a mladým ľuďom.

„Posilňujeme dôležitých dospelých v zmene prístupu k deťom a mladým ľuďom a k zmene prostredia školy tak, aby z nej vychádzali jedinečné osobnosti, ktoré sú schopné rozvíjať svoj potenciál,“ je motto putovnej edukačnej výstavy Školy s rešpektom, ktorú v stredu 1. februára 2017 otvorí Nadácia pre deti Slovenska v priestoroch Eurovea v Bratislave.

Výstava fotografií a sformulovaných princípov Školy s rešpektom, ktorá bude návštevníkom obchodného centra sprístupnená do 14. februára, slovom i obrazom približuje pohľad na „inú“ školu – takú, kde sa deti cítia bezpečne a rady. Výstavu autorsky pripravili Aneta Chlebničanová, Peter Lenčo a Rastislav Očenáš, experti Inovačného vzdelávacieho centra v Nadácii pre deti Slovenska a odráža ich dlhoročné skúsenosti.

„Od roku 2010 mapujeme aj potreby detí a mladých ľudí v oblasti formálneho a neformálneho vzdelávania. A jednou z nereflektovaných potrieb sú aj zastarané a nevyhovujúce spôsoby učenia a vyučovania, ako aj absentujúca participácia detí a mladých ľudí,“ upozorňuje Aneta Chlebničanová.

„Vo vzdelávacích programoch našej nadácie sme v praxi prichádzali na to, že opakujúce sa javy sú princípy, ktoré dokážu zasiahnuť nielen prostredie, ale aj celý výchovno-vzdelávací proces. Začali sme ich postupne popisovať a formulovať ako princípy Školy s rešpektom,“ opisuje ich vznik Aneta Chlebničanová.

Zároveň zdôrazňuje, že „ich napĺňanie pomáha meniť školu zdola a vytvoriť zo školy prostredie, kde sa deti i učitelia cítia bezpečne, a odráža sa to v efektívnom učení“.

Na otvorení výstavy budú mať slovo rodičia aj ich deti – Karin Haydu, Petra Bernasovská a Peter Bažík, ktorí benefične podporia otvorenie výstavy. Podelia sa so svojimi skúsenosťami so školami a vzdelávacím systémom. Nielen na slávnostné otvorenie, ktoré sa bude konať 1. februára 2017 o 16.30 h, ale aj počas celého trvania výstavy sú vítaní všetci, ktorých sa táto téma dotýka a zaujímajú sa o ňu. Táto spolupráca je ďalšou zo spoločných aktivít Eurovea a Nadácie pre deti Slovenska.

Fotografie vznikali v rôznych kútoch Slovenska, v školách, ktorých učitelia absolvovali vzdelávacie programy Nadácie pre deti Slovenska, napríklad v Základnej škole v Kvačanoch (okr. Liptovský Mikuláš), v Škole u Filipa v Banskej Bystrici, či v Základnej škole s materskou školou v Smoleniciach). Jej realizáciu finančne podporila Koalícia pre deti Slovensko s podporou Nadácie Orange a Eurochild.

Nadácia pre deti Slovenska je mimovládna nezisková organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorej poslaním je podporovať mnohostranný rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka. Svoje poslanie realizuje prostredníctvom podpory užitočných, kvalitných a zaujímavých projektov a programov, ktoré citlivo a tvorivo reagujú na potreby a problémy detí a mladých ľudí.

EUROVEA je súčasťou a zároveň ohniskom spoločenského života v Bratislave. Počas doby jej fungovania bola Eurovea miestom konania rôznych športových podujatí, výstav, fashion show, detských akcií a umeleckých vystúpení. K najvydarenejším určite patrili: ČSOB maratón, Night run, Majstrovstvá Slovenska v plážovom volejbale, AVON – pochod proti rakovine prsníka, Donau FEST, River show, European Space Expo alebo koncert DJ-skej hviezdy DJ Antoina. Eurovea je tiež už tradične jednou zo scén Bratislavského kultúrneho leta.

Fotografie z výstav Školy s rešpektom:

Výstava: Školy s rešpektomVýstava: Školy s rešpektomVýstava: Školy s rešpektom

Vložila: Stella Hanzelová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NDSNadácia pre deti Slovenska
– je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom, ktorí sa ocitnú v najrôznejších životných situáciách
Čerpané z: www.nds.sk

Nadácia pre deti Slovenska, 30. 01. 2017 | Prečítané: 562 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Aké skúsenosti máte s prechodom zo zimného času na letný poslednú nedeľu v marci a z letného času späť na zimný poslednú nedeľu v októbri? Pozri: Otvorená verejná konzultácia o úprave letného času.

veľmi pozitívne (6 hl.)
 
pozitívne (5 hl.)
 
nemám na to názor (6 hl.)
 
negatívne (2 hl.)
 
veľmi negatívne (1 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 20
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore