www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Princípy Školy s rešpektom pomôžu aj rodičom

Pozvánka Nadácie pre deti Slovenska: Otvorenie výstavy Školy s rešpektom v Bratislave

Srdečne vás i vaše deti pozývame na otvorenie výstavy

Školy s rešpektom


Kedy: streda 1. február 2017 o 16.30 h
Kde: EUROVEA (pri Starbucks), Pribinova 8, Bratislava

Pozvanie prijali Karin Haydu, Petra Bernasovská a ďalší…

Moderuje: Miriam Zsilleová, Ženy v meste

Benefičné vystúpenie: Peter Bažík

Výstava, ktorá potrvá do 14. februára 2017, slovom i obrazom približuje princípy rešpektujúceho prístupu k dieťaťu a mladým ľuďom.

„Posilňujeme dôležitých dospelých v zmene prístupu k deťom a mladým ľuďom a k zmene prostredia školy tak, aby z nej vychádzali jedinečné osobnosti, ktoré sú schopné rozvíjať svoj potenciál,“ je motto putovnej edukačnej výstavy Školy s rešpektom, ktorú v stredu 1. februára 2017 otvorí Nadácia pre deti Slovenska v priestoroch Eurovea v Bratislave.

Výstava fotografií a sformulovaných princípov Školy s rešpektom, ktorá bude návštevníkom obchodného centra sprístupnená do 14. februára, slovom i obrazom približuje pohľad na „inú“ školu – takú, kde sa deti cítia bezpečne a rady. Výstavu autorsky pripravili Aneta Chlebničanová, Peter Lenčo a Rastislav Očenáš, experti Inovačného vzdelávacieho centra v Nadácii pre deti Slovenska a odráža ich dlhoročné skúsenosti.

„Od roku 2010 mapujeme aj potreby detí a mladých ľudí v oblasti formálneho a neformálneho vzdelávania. A jednou z nereflektovaných potrieb sú aj zastarané a nevyhovujúce spôsoby učenia a vyučovania, ako aj absentujúca participácia detí a mladých ľudí,“ upozorňuje Aneta Chlebničanová.

„Vo vzdelávacích programoch našej nadácie sme v praxi prichádzali na to, že opakujúce sa javy sú princípy, ktoré dokážu zasiahnuť nielen prostredie, ale aj celý výchovno-vzdelávací proces. Začali sme ich postupne popisovať a formulovať ako princípy Školy s rešpektom,“ opisuje ich vznik Aneta Chlebničanová.

Zároveň zdôrazňuje, že „ich napĺňanie pomáha meniť školu zdola a vytvoriť zo školy prostredie, kde sa deti i učitelia cítia bezpečne, a odráža sa to v efektívnom učení“.

Na otvorení výstavy budú mať slovo rodičia aj ich deti – Karin Haydu, Petra Bernasovská a Peter Bažík, ktorí benefične podporia otvorenie výstavy. Podelia sa so svojimi skúsenosťami so školami a vzdelávacím systémom. Nielen na slávnostné otvorenie, ktoré sa bude konať 1. februára 2017 o 16.30 h, ale aj počas celého trvania výstavy sú vítaní všetci, ktorých sa táto téma dotýka a zaujímajú sa o ňu. Táto spolupráca je ďalšou zo spoločných aktivít Eurovea a Nadácie pre deti Slovenska.

Fotografie vznikali v rôznych kútoch Slovenska, v školách, ktorých učitelia absolvovali vzdelávacie programy Nadácie pre deti Slovenska, napríklad v Základnej škole v Kvačanoch (okr. Liptovský Mikuláš), v Škole u Filipa v Banskej Bystrici, či v Základnej škole s materskou školou v Smoleniciach). Jej realizáciu finančne podporila Koalícia pre deti Slovensko s podporou Nadácie Orange a Eurochild.

Nadácia pre deti Slovenska je mimovládna nezisková organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorej poslaním je podporovať mnohostranný rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka. Svoje poslanie realizuje prostredníctvom podpory užitočných, kvalitných a zaujímavých projektov a programov, ktoré citlivo a tvorivo reagujú na potreby a problémy detí a mladých ľudí.

EUROVEA je súčasťou a zároveň ohniskom spoločenského života v Bratislave. Počas doby jej fungovania bola Eurovea miestom konania rôznych športových podujatí, výstav, fashion show, detských akcií a umeleckých vystúpení. K najvydarenejším určite patrili: ČSOB maratón, Night run, Majstrovstvá Slovenska v plážovom volejbale, AVON – pochod proti rakovine prsníka, Donau FEST, River show, European Space Expo alebo koncert DJ-skej hviezdy DJ Antoina. Eurovea je tiež už tradične jednou zo scén Bratislavského kultúrneho leta.

Fotografie z výstav Školy s rešpektom:

Výstava: Školy s rešpektomVýstava: Školy s rešpektomVýstava: Školy s rešpektom

Vložila: Stella Hanzelová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NDSNadácia pre deti Slovenska
– je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom, ktorí sa ocitnú v najrôznejších životných situáciách
Čerpané z: www.nds.sk

Súvisiace články:
Poisťovňa KOOPERATIVA a Nadácia pre deti Slovenska vyhlasujú 4. ročník grantového programu Bezpečne v komunite, bezpečne doma (09.01.2019)
Hodina deťom tento rok oslávila 20. výročie a pripravila hneď dve vianočné prekvapenia – pieseň Vankúš aj koncerty v kostoloch (20.12.2018)
Každé dieťa si zaslúži rovnakú šancu na vzdelanie (10.10.2018)
Aby deti na Slovensku športovali s radosťou a bezpečne (11.09.2018)
Študentská konferencia Poznaj svoje peniaze 2018 (20.06.2018)
Silné reči v prospech detí (05.03.2018)
Hlavným hudobným hosťom na VII. Benefičnom plese Hodiny deťom v Kursalone Trenčianske Teplice bude jedinečný Pavol Habera (29.01.2018)
Poisťovňa KOOPERATIVA a Nadácia pre deti Slovenska vyhlasujú 3. ročník grantového programu Bezpečne v komunite, bezpečne doma (11.01.2018)
Zdravie bojovníkom a podpora pre projekty, ktoré zlepšujú život detí (14.12.2017)
Výstava fotografií ukáže, ako by samosprávy mali myslieť na deti a mladých ľudí (23.11.2017)
Žlté pokladničky opäť zaplavia Slovensko (09.11.2017)
Nadácia pre deti Slovenska prerozdelí komunitám 14 000 eur z grantového programu DÔVERA (18.09.2017)
Grantový program poisťovne KOOPERATIVA opäť podporí projekty zamerané na bezpečné športovanie a prevenciu detských úrazov (08.09.2017)
V Kvačanoch hýbu svetom – sú prvými nositeľmi ocenenia Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom za rok 2015 (29.03.2017)
Global Money Week 2017 podporuje zvyšovanie finančnej gramotnosti aj na Slovensku (25.03.2017)
Na nominácie samospráv na ocenenie Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom zostáva už len týždeň (07.03.2017)
Pasterizátor v Starej Ľubovni pomôže mesačne viac ako 60 deťom (24.02.2017)
Ples Hodiny deťom: Máme odvahu byť iní, hovorí organizátorka Petronela Chalupková (17.02.2017)

Nadácia pre deti Slovenska, 30. 01. 2017 | Prečítané: 819 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Oxymoron
18-01-20 * 23:22
 Komunisti a fašisti spoločne
18-01-20 * 23:20
 Najmenší muž
18-01-20 * 01:55
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @381