www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @179
Počítadlo


Spam poison

Princípy Školy s rešpektom pomôžu aj rodičom

Pozvánka Nadácie pre deti Slovenska: Otvorenie výstavy Školy s rešpektom v Bratislave

Srdečne vás i vaše deti pozývame na otvorenie výstavy

Školy s rešpektom


Kedy: streda 1. február 2017 o 16.30 h
Kde: EUROVEA (pri Starbucks), Pribinova 8, Bratislava

Pozvanie prijali Karin Haydu, Petra Bernasovská a ďalší…

Moderuje: Miriam Zsilleová, Ženy v meste

Benefičné vystúpenie: Peter Bažík

Výstava, ktorá potrvá do 14. februára 2017, slovom i obrazom približuje princípy rešpektujúceho prístupu k dieťaťu a mladým ľuďom.

„Posilňujeme dôležitých dospelých v zmene prístupu k deťom a mladým ľuďom a k zmene prostredia školy tak, aby z nej vychádzali jedinečné osobnosti, ktoré sú schopné rozvíjať svoj potenciál,“ je motto putovnej edukačnej výstavy Školy s rešpektom, ktorú v stredu 1. februára 2017 otvorí Nadácia pre deti Slovenska v priestoroch Eurovea v Bratislave.

Výstava fotografií a sformulovaných princípov Školy s rešpektom, ktorá bude návštevníkom obchodného centra sprístupnená do 14. februára, slovom i obrazom približuje pohľad na „inú“ školu – takú, kde sa deti cítia bezpečne a rady. Výstavu autorsky pripravili Aneta Chlebničanová, Peter Lenčo a Rastislav Očenáš, experti Inovačného vzdelávacieho centra v Nadácii pre deti Slovenska a odráža ich dlhoročné skúsenosti.

„Od roku 2010 mapujeme aj potreby detí a mladých ľudí v oblasti formálneho a neformálneho vzdelávania. A jednou z nereflektovaných potrieb sú aj zastarané a nevyhovujúce spôsoby učenia a vyučovania, ako aj absentujúca participácia detí a mladých ľudí,“ upozorňuje Aneta Chlebničanová.

„Vo vzdelávacích programoch našej nadácie sme v praxi prichádzali na to, že opakujúce sa javy sú princípy, ktoré dokážu zasiahnuť nielen prostredie, ale aj celý výchovno-vzdelávací proces. Začali sme ich postupne popisovať a formulovať ako princípy Školy s rešpektom,“ opisuje ich vznik Aneta Chlebničanová.

Zároveň zdôrazňuje, že „ich napĺňanie pomáha meniť školu zdola a vytvoriť zo školy prostredie, kde sa deti i učitelia cítia bezpečne, a odráža sa to v efektívnom učení“.

Na otvorení výstavy budú mať slovo rodičia aj ich deti – Karin Haydu, Petra Bernasovská a Peter Bažík, ktorí benefične podporia otvorenie výstavy. Podelia sa so svojimi skúsenosťami so školami a vzdelávacím systémom. Nielen na slávnostné otvorenie, ktoré sa bude konať 1. februára 2017 o 16.30 h, ale aj počas celého trvania výstavy sú vítaní všetci, ktorých sa táto téma dotýka a zaujímajú sa o ňu. Táto spolupráca je ďalšou zo spoločných aktivít Eurovea a Nadácie pre deti Slovenska.

Fotografie vznikali v rôznych kútoch Slovenska, v školách, ktorých učitelia absolvovali vzdelávacie programy Nadácie pre deti Slovenska, napríklad v Základnej škole v Kvačanoch (okr. Liptovský Mikuláš), v Škole u Filipa v Banskej Bystrici, či v Základnej škole s materskou školou v Smoleniciach). Jej realizáciu finančne podporila Koalícia pre deti Slovensko s podporou Nadácie Orange a Eurochild.

Nadácia pre deti Slovenska je mimovládna nezisková organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorej poslaním je podporovať mnohostranný rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka. Svoje poslanie realizuje prostredníctvom podpory užitočných, kvalitných a zaujímavých projektov a programov, ktoré citlivo a tvorivo reagujú na potreby a problémy detí a mladých ľudí.

EUROVEA je súčasťou a zároveň ohniskom spoločenského života v Bratislave. Počas doby jej fungovania bola Eurovea miestom konania rôznych športových podujatí, výstav, fashion show, detských akcií a umeleckých vystúpení. K najvydarenejším určite patrili: ČSOB maratón, Night run, Majstrovstvá Slovenska v plážovom volejbale, AVON – pochod proti rakovine prsníka, Donau FEST, River show, European Space Expo alebo koncert DJ-skej hviezdy DJ Antoina. Eurovea je tiež už tradične jednou zo scén Bratislavského kultúrneho leta.

Fotografie z výstav Školy s rešpektom:

Výstava: Školy s rešpektomVýstava: Školy s rešpektomVýstava: Školy s rešpektom

Vložila: Stella Hanzelová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NDSNadácia pre deti Slovenska
– je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom, ktorí sa ocitnú v najrôznejších životných situáciách
Čerpané z: www.nds.sk

Nadácia pre deti Slovenska, 30. 01. 2017 | Prečítané: 445 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Podpísali by ste sa ako občan pod petíciu, aby mohol kandidovať na prezidenta SR Martin Daňo?

Áno (24 hl.)
 
Asi áno (5 hl.)
 
Asi nie (1 hl.)
 
Nie (24 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 54
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Ekumenizmus nenávisti
19-02-18 * 23:47
 Re: Ty si…
18-02-18 * 16:47
 Re: Ty si…
18-02-18 * 10:55
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore