www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @383
Počítadlo


Spam poison

Príhovor k 75. výročiu ukončenia 2. svetovej vojny

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová

Vážené spoluobčianky, vážení spoluobčania,

v májových dňoch pred 75 rokmi zaplnili ulice svetových metropol davy nadšených ľudí. Oslavovali nielen koniec nekonečného vojnového utrpenia, ale predovšetkým veľké historické víťazstvo – víťazstvo nad fašizmom.

Deň víťazstva nad fašizmom sme oslávili v čase, keď svet opäť čelí globálnej hrozbe. Vojnové generácie splnili svoju misiu, lebo spojili sily vo veľkej protihitlerovskej koalícii. Takúto koalíciu globálnej spolupráce potrebujeme aj dnes, lebo aj dnes je náš svet v ohrození. Potrebujeme celosvetovú koalíciu proti pandémii a z nej vyplývajúcemu ekonomickému a sociálnemu úpadku. Naša republika sa musí opäť stať aktívnou súčasťou takejto koalície, aby sme znovu boli na správnej strane dejín. Je našou povinnosťou, aby sme svet prosperity, slobody a demokracie nielen zachránili, ale v najlepšom možnom stave odovzdali našim potomkom.

Zdroj video záznamu: Zuzana Čaputová.

Spolupráca a vzájomná pomoc dokážu riešiť aj tie najzložitejšie problémy. Vrátane tých, ktorým čelíme v súčasnosti. S predsedom parlamentu Borisom Kollárom a premiérom Igorom Matovičom sme si Deň Európy pripomenuli tým najlepším možným spôsobom – na Bratislavskom hrade sme podpísali spoločné vyhlásenie, v ktorom sme sa všetci traja prihlásili k jednotnej zahraničnej, európskej a bezpečnostnej politike. Chceme aj takto prispieť k vytvoreniu širšieho spoločenského konsenzu a zdôrazniť, že európska spolupráca je našim životným záujmom.

Súčasná kríza nás učí mnohému. Viac dokážeme oceniť hodnotu solidarity, zdravia a života. V uplynulých týždňoch som sa intenzívne zaujímala o situáciu v zariadeniach sociálnych služieb aj o pomoc obetiam domáceho násilia. Toto obdobie však je veľkou výzvou aj pre učiteľov, ktorí sa aj v tejto náročnej situácii snažili a stále snažia deťom odovzdať čo najviac. Peter Pallo sa vlani stal učiteľom roka a aj on svojich druhákov na Základnej škole Rudolfa Dilonga v Trstenej na Orave v súčasnej situácii vyučuje online z domu. Robí to veľmi zaujímavo, hravo, interaktívne a na deťoch bolo vidno, že ich takéto vyučovanie veľmi baví. Dostala som od nich aj nečakané otázky a oni mi prezradili, že by sa do školy už veľmi radi vrátili, pretože im chýbajú kamaráti.

Zdroj video záznamu: Online vyučovanie so žiakmi ZŠ v Trstenej.

Teším sa z dobrých správ spolu s vami, keďže opatrenia sa nakoniec uvoľňujú rýchlejšie. Aj záhrada pri Prezidentskom paláci je po dlhých týždňoch znova otvorená. Viem, že mnohí máme radosť z dobrého vývoja, no stále, prosím, dbajme aj na zodpovednosť.

Vaša Zuzana Čaputováemotikon

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

KP SRKancelária prezidentky Slovenskej republiky
Hodžovo nám. 1
P. O. Box 128
810 00 Bratislava 1
Čerpané z: www.prezident.sk

KP SR, 11. 05. 2020 | Prečítané: 91 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (12 hl.)
 
Nie (12 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 24
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore