www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @505
Počítadlo


Spam poison

Priama demokracia

Občianske združenie

16. 3. 2012 vzniklo občianske združenie „Priama demokracia“. Je to už viac ako rok, ale chceme informovať o tomto združení výberom niekoľkých ich vyhlásení:

Priama demokraciaKto sme a čo nás spája?

Sme ľudia ako mnohí z vás. Ale možno sa v niečom predsa len líšime – spája nás túžba po zmene. Chceme zmenu k spravodlivejšej spoločnosti, spravodlivejšej pre všetkých.

Chceme spolurozhodovať o veciach verejných aj priamo – nielen cez poslancov a politikov.

Toto právo nám dáva dokonca aj naša platná ústava. Nezávisle od toho, či máte slovenskú, rusínsku alebo maďarskú národnosť, či ste ateista, katolík, žid alebo pravoslávny, či ste volili ľavicu alebo pravicu – každému z vás chceme umožniť zúčastniť sa na rozhodovaní o tom, čo si ako občania prajeme a čo nie. A to nielen na štátnej úrovni, ale aj na úrovni krajov a obcí. Nielen raz za 4 roky si zvoliť zástupcu – ale pokojne aj denne sa zapájať do debát a polemiky so svojim názorom. A potom, podľa presvedčivých argumentov, zahlasovať sám za seba – podľa svojich osobných preferencií. To je priama demokracia.

Nepatríme k žiadnej politickej strane či skupine.

Snažíme sa o vytvorenie nástrojov, ktoré by zabránili rozhodovaniu o nás bez nás – teda o veciach verejných bez verejnosti. Chceme vám umožniť skúmať návrhy politikov, tvoriť vlastné protinávrhy, debatovať o nich a nakoniec aj hlasovať a rozhodovať na internete aj naživo. Ako akcionári tohto štátu máte predsa právo rozhodovať o vašich peniazoch, o spravodlivých zákonoch, o nevýhodných privatizáciách a taktiež odvolávať zlých politikov.

Prečo vzniklo toto združenie?

Toto združenie založila desiatka aktivistov z verejných protestov a debát začiatkom roku 2012, ako reakciu na vyvrcholenie udalostí vo verejnom a politickom živote.

Čo s tým chceme robiť?

Myslíme si, že vládnuca moc musí cítiť trvalý tlak PRIAMO OD OBČANOV – ale skutočne PRIAMO – bez sprostredkovateľov, zástupcov, moderátorov alebo mediátorov, ktorí by deformovali skutočnú vôľu a záujmy nás ľudí, ktorí sme jediní právoplatní majitelia a akcionári tejto krajiny. A to nielen raz za 4 roky, ale kontinuálne počas celého volebného obdobia ktorýchkoľvek zástupcov.

Združenie nájdete i na facebooku.

Archív:

Priama demokracia

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

redakcia
Portálu mladých humanistov
Čerpané z:
vlastný zdroj

redakcia, 09. 04. 2013 | Prečítané: 3124 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Aký je váš názor pri zániku mandátu poslanca NR SR ohľadom odstupného, ak bol právoplatne odsúdený za trestný čin?


Celkom hlasovalo: 23
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore