www.humanisti.sk
Podporte vydanie zbierky básní
Podporte projekt
Fotografická súťaž Cesta svetla 2018
Súťaž
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @461
Počítadlo


Spam poison

Pri takzvanom jadre majme v prvom rade na zreteli záujmy občanov SR

SaS ako jediná predložila ucelený a konkrétny návrh reformy EÚ

Richard SulíkStrana Sloboda a Solidarita považuje za škodlivý postoj premiéra Roberta Fica, ktorý už celé týždne traumatizuje krajinu rečami o akomsi jadre, o ktorom dodnes nepovedal, čo to vlastne je. Vyhlásil to predseda SaS Richard Sulík na brífingu k výsledkom prieskumu o vstupe SR do jadra, realizovaného agentúrou Polis.

Pred tromi mesiacmi urobila agentúra Polis pre SITA reprezentatívny prieskum s otázkou, či by Slovensko malo smerovať do európskeho jadra. Richard Sulík považuje takto položenú otázku za neúplnú.

„Je to, ako keby ste sa spýtali ľudí, či chcú nízke dane, alebo pečené holuby. Preto nijako neprekvapilo, že 69,3 % opýtaných odpovedalo áno. Áno, chceme byť v jadre, áno, chceme nižšie dane, áno, chceme pečené holuby, veď kto by nechcel,“ uviedol Richard Sulík.

Predseda liberálov poveril rovnakú agentúru, aby zopakovala prieskum, no tentoraz už s úplnými otázkami. Otázky boli konzultované so šéfom agentúry Polis Jánom Baránkom tak, aby neboli sugestívne.

„To znamená, že sa budeme pýtať, či chcú občania, aby Slovensko smerovalo do jadra Európskej únie, aj keď to bude niečo stáť. Konkrétne: ak jadro bude znamenať vyššie danie, ďalšie peniaze pre Grécko, prijímanie utečencov či zachraňovanie európskych bánk. Vo všetkých štyroch prípadoch odpovedala väčšina opýtaných nie, v rozmedzí medzi 52 % – 68 %,“ poznamenal Richard Sulík.

Postoj SaS je v otázke jadra nemenný.

„My vravíme, áno, rokujme, rozhodne buďme pri stole a snažme sa vplývať na budúci vývoj Európskej únie. Zároveň sa však neplašme. Majme v prvom rade na zreteli záujmy občanov Slovenska. EÚ nie je samoúčelný projekt, ale prostriedok na to, aby sa ľudia tu na Slovensku mali lepšie. Mimochodom, SaS ako jediná predložila ucelený a konkrétny návrh reformy EÚ,“ pripomenul Sulík a doplnil: „Jadro neexistuje. Je to yeti, Columbova žena. Nazvime si to, ako chceme, ale nenechajme sa balamutiť rečami Roberta Fica, ktorý zavádza verejnosť a slepo sa hrnie do nejakého jadra.“

Richard Sulík opakovane vyzval premiéra na televíznu diskusiu na tému jadro.

„Vyzývam Roberta Fica, aby prestal posielať odkazy cez rôzne videá z bezpečia úradu vlády, to je zbabelé. Nech príde ako chlap obhájiť svoju pozíciu,“ uzavrel predseda SaS.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 07. 10. 2017 | Prečítané: 183 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Ateisti a ateistky o sebe
21-09-18 * 21:47
 Re: Aspoň podpíš
20-09-18 * 18:24
 Mláďatká na konci leta
20-09-18 * 16:18
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore