www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @292
Počítadlo


Spam poison

Prepravná služba má za sebou stovku výjazdov

Stredisko sociálnych služieb Petržalka od októbra minulého roka poskytuje aj prepravnú službu

Slúži nielen zariadeniam sociálnych služieb, ale všetkým občanom, ktorí majú trvalé bydlisko v Petržalke, a ktorí sú na túto sociálnu službu odkázaní. Môžu ju využívať ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím alebo s nepriaznivým zdravotným stavom s obmedzenou schopnosťou pohybu po rovine alebo po schodoch a obmedzenou schopnosťou orientácie. Účelom prepravnej služby je zabezpečiť dostupnosť služieb a možnosť spoločenského vyžitia.

Od začiatku tohto roka týmto ľuďom slúži nový Seat Alhambra, špeciálne upravený na prevoz hendikepovaných osôb. Automobil je vybavený otočným vysúvacím sedadlom, elektrickým zdvíhacím zariadením a žeriavom pre uskladnenie elektrického vozíka. Auto je 5-miestne, čiže naraz je možné prepraviť troch, najviac štyroch klientov. Odkladací priestor pre chodúle a vozíky je dostatočne veľký. Aby vodič tohto auta mohol poskytnúť plnohodnotnú službu, absolvoval opatrovateľský kurz a kurz prvej pomoci.

Od začiatku fungovania prepravnej služby do konca januára uzavrelo Stredisko sociálnych služieb Petržalka 38 zmlúv o poskytovaní tejto služby a zabezpečilo 101 rozvozov. Auto klienti využívajú zatiaľ len na území Bratislavy, hlavne na návštevu lekára, na rehabilitáciu či nákup, ale aj na rôzne kultúrne podujatia. Ťažko zdravotne postihnutí Petržalčania túto službu využívajú aj na cestu do práce.

„Doterajšia prax ukázala, že prepravná služba má v našej mestskej časti naozaj opodstatnenie. Umožňuje pomoc nielen občanovi, ktorý ju potrebuje, ale odľahčí aj rodinných príslušníkov. Vodič totiž nielen privezie a odvezie našich klientov, ale im aj pomôže s nástupom a výstupom, sprevádza ho priamo k lekárovi, prípadne pomôže pri nákupe,“ povedal starosta Petržalky Vladimír Bajan.

„Našou snahou je občanov s nepriaznivým zdravotným stavom odkázaných na pomoc iných aktivizovať a posilňovať ich sebestačnosť, jednoducho zabrániť im zostať osamelými a vyčleniť sa tak zo spoločenského života, práve naopak, začleniť ich do spoločnosti a možného spoločného kultúrneho života,“ dodal starosta.

Sociálna služba sa poskytuje za úhradu a objednať si ju môžete:

ikona telefonicky na 02/62520414

ikonaalebo e-mailom na doprava@ssspetrzalka.sk.

Foto:

Prepravná službaPrepravná služba
Prepravná službaPrepravná služba

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PetržalkaMiestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17
852 12 Bratislava
– nositeľ titulu Efektívny používateľ modelu CAF
Čerpané z: www.petrzalka.sk a Viem byť Petržalčan

Petržalka, 20. 02. 2018 | Prečítané: 94 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Hodina Zeme
Zhasnite 24. 3. 2018 o 20.30.
Hodina Zeme 2018
Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ale
18-03-18 * 11:23
 Ale
18-03-18 * 08:27
 Fico
18-03-18 * 08:25
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore