www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @836
Počítadlo


Spam poison

Prekvapenie

(Poviedka)

Vždy som si potrpel na to, dávať manželke pod stromček celkom netradičné darčeky, ako napríklad: snežnice, hasák, cepín, tlakomer, alebo aj sadu koliesok do korčúľ in-line. Vzhľadom k tomu, že manželka nie je športovkyňa, ani kutilsky založená (ja takisto nie), bola zakaždým primerane v šoku.

Najväčšie prekvapenie som však pripravil pred rokom, keď som si prečítal ponukový katalóg erotického tovaru, vložený do jedného časopisu. Zaujal ma totiž balíček, s obchodným názvom „Prekvapenie“, sľubujúci pätnásť druhov vibrátorov, afrodiziák, prezervatívov, pornočasopisov, či bielizne, to všetko za necelú tisícku. Prekonal som teda žiarlivosť na vibrátory a „Prekvapenie“ objednal.

Balíček prišiel tak krásne zabalený, že som ho ani nerozbaľoval. Navyše bol označený diskrétnym štítkom obchodu s hračkami, čo mi prišlo veľmi vtipné, a tak som len pripísal: „Pre Ivetku“, a tešil sa, aké to bude prekvapenie, to Prekvapenie.

A bolo! Nastal deň vianočný, deň obdarovania a celá rodina stala po večeri pri stromčeku. Úlohy rozdať darčeky sa ujala staršia, osemročná dcéra. Vyberala spod stromčeka balíčky, čítala menovky a rozdávala ich. Samozrejme, každý hneď rozbaľoval to, čo práve dostal, a staršia dcéra čítala: „Pre mamičku, pre otecka, pre Kordulku (mladšia princezná), pre mňa“, a tak ďalej, až vzala do ruky Prekvapenie, a zajasala: „Jé, to je pre mňa!“ a než som stačil akokoľvek zasiahnuť, balík rozbalila a úžasne hľadela do jeho útrob.

V tej chvíli mi došlo, aká to bola hlúposť dávať staršej dcére meno po matke – Iveta a vrhol som sa na balík, aby som ešte zachránil, čo sa dá. „Ocko, na čo to všetko je?“ pýtala sa malá Ivetka. „Na nič.“ odpovedal som, pretože som jej v tej chvíli nedokázal vysvetliť, na čo je dobrá krabica plná bublifukov.emotikona

Bublifuk

Ilustračné foto: © VIVO.sk – najväčší fotoportál na Slovensku.
Z češtiny do slovenčiny preložil (a mierne upravil) Ján Parada.
Chcete sa vyjadriť? Využite
diskusné fórum.

Ladislav Kratochvíl
Autor a prevádzkovateľ webu osôb so sluchovým postihnutím www.kochlear.cz: „Tento web si vybrala Národná knižnica ČR k archivácii ako kvalitný zdroj, ktorý by mal byť uchovaný do budúcnosti, a stať sa súčasťou českého kultúrneho dedičstva, čo je pre mňa obrovská pocta a mám z toho väčšiu radosť, než keby mi poslali milión korún.“
Čerpané z: Srandovník

Súvisiace články:
Dílerov vyvediete z miery zdravým rozumom (07.11.2010)

Ladislav Kratochvíl, 11. 12. 2010 | Prečítané: 3450 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Mladá sila
25-02-20 * 17:18
 Mladá sila
23-02-20 * 22:24
 Re: Nebezpečný vírus ohrozuje
23-02-20 * 09:48
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore