www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @487
Počítadlo


Spam poison

Prehľad podujatí organizovaných do konca marca 2014

K13 – Košické kultúrne centrá

K13 – Košické kultúrne centráPETER RÓNAI: LEN PRE PLAVCOV…
Do 16. 3., utorok – nedeľa, 11.00 – 18.00
Kunsthalle/Hala umenia Košice

Prvý titul vo výstavnej dramaturgii roka 2014 v košickej Kunsthalle/Hale umenia je rozsiahla prezentácia popredného mix-mediálneho umelca Petra Rónaia (1953) pod názvom Len pre plavcov…
Vstupné: 1 €, dôchodcovia/ZŤP/študenti 0,70 €

VÝSTAVY FOTOGRAFIEK – ILLAH VAN OIJEN, MAIJA LAURINEN A MIRA GÁBEROVÁ
Do 6. 4., streda – nedeľa, 11.00 – 18.00
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa

Tvorba Illah van Oijenovej z Holandska a Maiji Laurinenovej z Fínska priniesla nové pohľady na našu krajinu tak, ako ich vidia autorky s rodiskom za hranicami. S video inštaláciami sa prezentuje reprezentantka mladej generácie slovenských umelcov Mira Gáberová.
Vstup: voľný

VÝSTAVA MICHALA ČERNUŠÁKA
Do 6. 4., streda – nedeľa, 13.00 – 18.00
Kasárne/Kulturpark, budova Bravo

Obrazy Michala Černušáka MY VYRIEŠIME VAŠE PROBLÉMY/WE WILL SOLVE YOUR PROBLEMS sú zo súkromnej zbierky Milana Dobňáka.
Vstup: voľný

JAPONSKO EURÓPSKYMI OČAMI
Do 30. 4., utorok – nedeľa: 11.00 – 18.00
Kunsthalle/Hala umenia Košice

Fotografický projekt Japonsko európskymi očami trvá od roku 1999 a v rámci neho organizuje nadácia EU – Japan Fest European Eyes on Japan/Japan Today rezidenčné pobyty pre fotografov z Európy, aby zaznamenali pre budúce generácie obraz rôznych prefektúr Japonska na tému každodenného života súčasných Japoncov. Pätnásty ročník, na ktorom sa zúčastnili Martin Kollár a Olivier Metzger, bol zameraný na oblasť Chiba v juhovýchodnej časti regiónu Kanto.
Vstupné: 1 €, dôchodcovia/ZŤP/študenti 0,70 €

VON Z KRUHU II
25. 3., 9.00
Výmenník Jegorovovo

Pokračovanie komunitného projektu umelkyne Ľudmily Horňákovej so seniormi Košíc. Stretnutia budú tentokrát sústredené na tvorbu časopisu Letokruhy na tému „Byť či nebyť“. Popri tom si budú môcť seniori nacvičiť tanečné predstavenie Generačný monument. Kto rád píše alebo tancuje je srdečne vítaný. V prípade záujmu neváhajte zavolať našej kultúrnej mediátorke Mirke na 0907 716 637.

OCHOTNÍCKE DIVADLO
25. 3., 17.00
Výmenník Brigádnická

Okolo Michala Maguru sa sformovala skupina mladých ľudí, ktorí si od začiatku výborne rozumeli. Ak ste však mali záujem zapojiť sa a nevyhovoval vám termín náboru, stále máte šancu, a to do konca marca. Naša skupina je možno malá, ale s veľkým potenciálom (a s prevahou žien). Ak aj ľudia vo vašom okolí prejavujú známky hereckého talentu, neváhajte ich informovať o našom ochotníckom súbore. Jeho dvere sú otvorené všetkým, ktorí majú viac ako 12 rokov. Horná hranica nie je, pretože ako povedal Michal Magura, „vek nie je dôležitý, hlavná je láska k divadlu a chuť hrať“.

ZDRAVIE V NAŠICH RUKÁCH
19. 3., 25. 3., 17.30
Výmenník Važecká

Obyvateľka sídliska Nad Jazerom Klára Hodničová, ktorá sa zaoberá programami zdravia už vyše 30 rokov vám porozpráva svoj vlastný životný príbeh – ako si udržať zdravie. Je to cyklus vzájomných skúseností, týkajúcich sa nášho života a zachovania zdravia.

KOMUNITNÁ ZÁHRADA
19. 3., 14.00
Výmenník Wuppertálska

Pravidelné stretnutia , ktoré budú slúžiť na zveľaďovanie Komunitnej záhrady pri výmenníku zanietenými záhradkármi a susedmi zo sídliska.

TERASANKY
19. 3., 26. 3., 15.30
Výmenník Obrody

Tvorivá dielňa pod vedením Brigity Hurajovej, obyvateľky sídliska Terasa je zameraná na tvorbu patchworku, bábok, obrúskov a rôznych doplnkov.

Z ULICE (MÓDNY DIZAJN)
19. 3., 26. 3., 17.00
Výmenník Važecká

Hľadáme šikovné ručičky a za módou bažiace duše, ktoré k nám prídu a spolu vytvoria novú módnu kolekciu. POZOR! Počas 19. marca a 16. apríla sa k nám pripoja aj módni blogeri, zástupcovia webových magazínov, profesionálni návrhári, stylisti a zástupcovia módnych značiek. Preto by nemali váhať ani tí, ktorí nemajú skúsenosti s praxou, ale módna teória je im blízka.

ARANŽÉRSKE DIELNE
19. 3., 26. 3., 17.00
Výmenník Jegorovovo

Počas pravidelných stretnutí sa pod vedením Jany Novákovej naučíte mnohým technikám ručných prác. V marci a apríli to bude napríklad zdobenie konára na japonský spôsob, obojstranná veľkonočná ikebana, výroba a dekorovanie obručí na servítky a mnohé ďalšie.
Vstup: 2 €

HUDBA Z ČIAS KOŠICKEJ MODERNY II.
17. 3., 19.00
Kasárne/Kulturpark, budova Alfa

Marcový koncert v Kasárňach/Kulturparku je venovaný výlučne ruskej kultúre – hudbe a výtvarným dielam z čias Košickej moderny II.

Program:
Jevgenij Iršai – Before leaving (2011)
Gavriil Popov – Komorná symfónia op. 2
Quasars Ensemble, Ivan Buffa (dirigent)
Vstupné: 8 €/4 € študenti, ZŤP
Predaj vstupeniek hodinu pred koncertom na mieste jeho konania.

LITZOOM – OPEN BOOK
19. 3., 19.00
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa
Vstup: voľný

TÝŽDEŇ FRANCÚZSKEHO FILMU
19. – 21. 3., 19.00, Kasárne/Kulturpark
22. – 23. 3. Výmenník Brigádnická
22. 3., 13.10, 15.10, 17.15, 19.30
23. 3., 13.30, 15.10, 17.00

Filmová prehliadka „Créme de la créme“ nenadväzuje na tradíciu Medzinárodného festivalu frankofónneho filmu FIFFBA, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Ide o samostatnú nesúťažnú filmovú prehliadku, ktorá je orientovaná na kvalitný francúzsky film.
Vstupné: 4 €/2 € (študent/senior)
Permanentka: 15 €/11 € (študent/senior)

TVORIVÁ DIELŇA S JANKOU BUČKOVOU
20. 3., 26. 3., 17.00
Výmenník Važecká

Tvorivé dielne s výtvarníčkou Janou Bučkovou sa každý mesiac zameriavajú na inú tému. V marci to bude tradícia a v apríli pečiatkománia.
Vstup: 2 €

DEŇ NÁPADOV
20. 3., 27. 3., 17.00
Výmenník Wuppertálska

Pestrým programom tejto tvorivej dielne vás každý týždeň prevedú Ingrid Pizňáková a Nikola Dikejová. Vstupné 1 €/dospelí, dieťa 0,50 €.

HRY S VOSKOM A PAPIEROM
21. 3., 16.00
Výmenník Obrody

Pod vedením Petra Knapa sa naučíte nielen zaujímavú techniku maľovania horúcim voskom, ale aj to, ako si z papiera jednoduchým spôsobom vytvoriť pekné veci.

7 CHOREOGRAFOV
23. 3., 18.00

Sedem podôb súčasného tanca, sedem duetov, sedem osobností, sedem ciest, sedem spojení, sedem motívov, sedem energií. Čo vznikne, keď jeden celok pripravuje sedem individualít, sedem tvorcov? Spolu môžu vytvoriť harmonický celok alebo v predstavení môže prevážiť energia rozmanitosti. Je to unikátny tanečný autorský projekt. Predstavenie pracuje s témou duetov prostredníctvom očí siedmich choreografov, vyzretých tvorcov slovenského súčasného tanca.
Vstupné: 6 €/3 € dôchodcovia, ZŤP

VÝSTAVA CAMERA NATURA
24. 3., 17.00
Výmenník Štítová

Katarína Hudačinová využíva pri svojej tvorbe poznatky z histórie fotografie, tvorí camerou obscurou a fotografie prenáša na rôzne netypické materiály, aby umocnila jej výpoveď. Výstavou prinesie pohľad na prírodu svojimi očami.

VEDECKÁ KAVIAREŇ
25. 3., 18.00
Výmenník Obrody

Neformálne popularizačné prednášky pre verejnosť, v ktorých vám každý mesiac, v spolupráci s Jánom Gálikom zo Slovenskej akadémie vied, prinášame nové vedecké témy. V marci to bude nukleárna medicína s podtitulom: Keď atóm nezabíja, ale pomáha.

LETECKÉ ESÁ
25. 3., 15.00
Výmenník Obrody

Stretnutia nadšencov leteckého sveta, na ktorých bývalí vojaci a výsadkári pod vedením Imricha Nováka diskutujú o všetkom, čo im preletí hlavou.

HERBÁR CYPRIÁN
26. 3., 15.00
Výmenník Wuppertálska

Tvorivá dielňa Herbár Cypriána vzniká vďaka ľuďom, ktorí sa starajú o Komunitnú záhradu. Rovnako ako do výmenníka pribúdajú noví návštevníci, pribúdajú aj nové rastliny, bylinky či stromy do záhrady. Rozhodli sme preto výtvarne spracovať informácie o každej rastline v záhrade a vytvoriť tak spoločný herbár, ktorý sme nazvali „Cyprián“. Ten bude obsahovať informácie o rastlinách, výlisky, obtlačky či kresby, ktoré budú doplnené o vymyslené mottá či rôzne recepty k nim. Takýmto spôsobom, postupne vznikne jednotná zbierka z Komunitnej záhrady KVP, prostredníctvom ktorej ju môžeme prezentovať.

PRIVATE NATIONALISM
27. 3. – 30. 4., 18.00
Kunsthalle/Hala umenia Košice

Pozývame na vernisáž výstavy Private Nationalism, ktorá sa uskutoční 27. marca o 18. hodine v Kunsthalle/Hale umenia Košice. Medzinárodný výstavný projekt je vytvorený v spolupráci s inštitúciami Approach Arch Assotiation Pécs (H), MODEM Debrecín (H), Kassakovo Centrum (SK), SPACE Bratislava (SK), K13 – Košické kultúrne centrá, Divus Praha (CZ), Bunkier Sztuki Krakow (PL) Ostrale Dražďany (D) a Apartment Project Istanbul (T). Projekt predstaví výtvarné diela, reagujúce na pálčivú problematiku nacionalizmu, aktuálnu, no špecifickú vo všetkých zúčastnených krajinách. Umelecké diela budú vystavené postupne v Prahe, Košiciach, Pécsi, Krakove, Drážďanoch.
Utorok – nedeľa: 11.00 – 18.00
Vstupné: 1 €, dôchodcovia/ZŤP/študenti 0,70 €

ART DANCE 2014
27. 3., 19.00
Kasárne/Kulturpark

V tanečnom predstavení Art Dance 2014 vystúpi BoBALET, tanečná skupina, ktorá zoskupuje aktívnych tanečníkov vo veku od 16 do 30 rokov.
Vstupenky v predaji hodinu pred začiatkom predstavenia na mieste jeho konania.

SKEJTOVÝ WORKSHOP
27. 3., 15.00
30. 3., 13.00
Výmenník Ľudová

Mladší aj starší chlapci a dievčatá, príďte a začnite jazdiť na skejte, naučte sa nové techniky a triky a zabavte sa počas skejtových workshopov. Cena za workshop je 1 €.

FAŠIANGOVÁ VESELICA
28. 3., 15.00
Výmenník Wuppertálska

Príďte sa zabaviť do spoločnosti strašidiel a príšer, ktoré k fašiangom neodmysliteľne patria. Sprievodný program si pripravilo CVČ Pauzička a pre deti budú nachystané tvorivé dielne, súťaže a mnoho iných aktivít.

VEDECKÝ BRLOH – LEGO ROBOTY
29. 3., 14.00
Výmenník Obrody

Ak vaše deti majú viac ako 6 rokov, môžete im rozšíriť obzory v našom Vedeckom brlohu. Každý mesiac im spoťáci a Mária Zentková privedú vedca, ktorý so sebou prinesie zaujímavú interaktívnu prednášku z prostredia vedy a techniky. V marci to bude zábavné programovanie LEGO robotov. Brlohom vás prevedie Danka Daneshjoová.

KNIŽNÝ KLUB – AROMATERAPIA
29. 3., 17.00
Výmenník Obrody

Klub milovníkov kníh, ktorý sa stretáva v našom výmenníku raz mesačne, prináša vždy inú tému. Spolu tu môžete poohovárať vaše obľúbené knižné postavy alebo získať odporúčania na nové tituly. Marcovou témou bude aromaterapia.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013, n. o.
Mesto Košice založilo neziskovú organizáciu predovšetkým za účelom prípravy, realizácie, monitoringu a hodnotenia projektu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 a súvisiacich činností a projektov podľa projektu Košice Interface 2013 schváleného medzinárodnou výberovou komisiou dňa 9. septembra 2008 v Bratislave.
Čerpané z: www.kosice2013.sk

Košice – EHMK 2013, 14. 03. 2014 | Prečítané: 1372 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Osvietený
28-02-20 * 20:52
 Strana ZA ĽUDÍ
27-02-20 * 20:44
 SaS
27-02-20 * 19:56
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore