www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @657
Počítadlo


Spam poison

Predseda vlády Slovenskej republiky serie sračky

O novinárskom svedectve

4. apríla 2017 o 12.43 h uverejnil Denis Bohumil Schvarcz v mesačníku Stratégie (Hospodárske noviny online; HNonline.sk) článok Premiér pritvrdil slovník v kritike médií: Serie ma, ako publikujú shity. V článku tvrdí, že predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico sa 4. apríla 2017 v HNClube vyjadril:

„Médiá zatajujú informácie, ktoré sú dôležité. Mám mieru zodpovednosti a preto ma to serie, ako sa k tomu stavajú médiá. Publikujete shity, musím to otvorene povedať. Je to nemožné a neprijateľné.“

„Čo by ste so mnou robili, keby som sa fotil s mafiánmi po celom svete, alebo predával drogy. Čo by ste so mnou robili, keby som chcel vyšukať 14-ročné dievča, alebo bol daňovým podvodníkom? Nechajte ma dohovoriť, prepáčte, že som taký drzý.“

„Hovorím to tu verejne a možno prvýkrát. Vedenie RTVS sa nespráva verejnoprávne. Nezvládlo zabezpečiť úlohu verejnoprávnosti. Považujem spravodajstvo RTVS za absolútne opozičné. Verejnoprávne médiá hrajú hru o sledovanosť a je im úplne jedno, ako bude vyzerať diskusia o 5 minút 12. Chcú hádky a bordel. Preto si myslím, že vedenie Slovenskej televízie a rozhlasu absolútne zlyhalo, pretože je to opozičná časť médií. Musí dôjsť k výmene na čele RTVS.“

Fica čosi serie. Vyjadril sa vulgárne, pretože to isté sa dá opísať aj slušne:

„Hnevá ma, ako publikujú…“

A prichádzame k druhému vulgárnemu slovu. K slovu „shit“. Ide o anglické slovo, vyslovuje sa ako „šit“, ale nepomýľte si toto slovo s moslimami – šíitmi. Moslimovia sa podobne ako kresťania (katolíci, evanjelici, pravoslávni…) delia na rôzne skupiny. Najhlavnejšie skupiny sú suniti a šíiti. Suniti sú vyznávači ortodoxného islamu, ktorí (na rozdiel od šíitov) okrem koránu uznávajú za rovnako záväznú aj sunu a uznávajú za právoplatných aj tých nasledovníkov Mohameda, ktorí nemajú pôvod v jeho priamych potomkoch. Šíita je moslim, ktorý (na rozdiel od sunitov) uznáva za oprávnených Mohamedových nástupcov iba potomkov jeho zaťa Alího. Už som to spomínal v článku Protestanti sú kresťania. Ešte je menšia skupina moslimov, cháridžovia, ktorí zastávajú názor, že imámovia alebo kalifovia (duchovní predstavitelia) majú byť volení podľa náboženských a morálnych stránok, bez ohľadu na pôvod.

Takže, slovo „shit“ znamená sračku, hovno, výkaly. Je to nadávka v anglickom jazyku, ktorá sa hojne vyslovuje v prípadoch, keď sa niekto napríklad bolestivo udrie, alebo dajme tomu zmešká vlak. Čiže v dosť nepríjemných situáciách. Aj keď je niekto niečím zaskočený, náhle prekvapený, zľakne sa, predovšetkým nepríjemne.

A slovo „bordel“ síce vo vulgárnom vyjadrení znamená neporiadok, ale bordel je predovšetkým iný výraz pre nevestinec. Nevestince sa dnes nazývajú aj erotické salóny. Len neviem, či v dnešných erotických salónoch na Slovensku sa poskytuje aj sex, konkrétne pohlavný styk za odplatu. Kedysi chodili najmä muži do bordelov súložiť. A samozrejme, väčšinou dobre zaplatili za poskytnuté služby.

A tu sme pri ďalšom vulgárnom slove, ktoré predseda vlády Slovenskej republiky, a neúspešný kandidát na prezidenta, Robert Fico, vyslovil. Ide o slovo „šukať“. Neznamená to nič iné, než súložiť. Niektorí pubertiaci a pubertiačky sa neradi pri súloži vyjadrujú slušne. Zrejme majú pocit, že sex ich viac vzrušuje pri vyslovovaní vulgárnych slov.

Koprolalia je chorobné nutkanie neslušne hovoriť.

Ak budeme veriť tomu, čo Denis Bohumil Schvarcz napísal o predsedovi vlády Slovenskej republiky Robertovi Ficovi, tak máme jednoznačnú diagnózu.

Premiér trpí koprolaliou!

Mal by sa liečiť. Aj keď sa chváli, že prekonal katolícke „sväté prijímanie“ a „birmovku“, pochybujem, že modlitba mu v liečbe pomôže. Tu nepomôže kňaz, ale slušná výchova, ktorej sa mu asi v detstve nedostalo. Pozri: Robert Fico a jeho vzťah k náboženstvu. Fico povedal:

„…ale zopakujem ešte raz, najmä to podľa mňa bolo prostredie obyčajných ľudí, kde sa dosť prísne dodržiavali nejaké pravidlá, nejaká hierarchia, a určite to boli, aj bolo prostredie, kde vplyv katolíckej cirkvi bol pomerne silný. Neviem, či opäť mi to poškodí, alebo mi to pomôže, ale ja som prešiel svätým krstom, svätým prijímaním, prešiel som dokonca aj birmovkou, takže keby som si dnes mal urobiť nejaký profil vo vzťahu ku katolíckej cirkvi, možno by som vyšiel lepšie ako ktorýkoľvek poslanec za KDH. Ale neľutujem, naopak, to sú veci, ku ktorým mám naďalej veľký rešpekt, a sa to prejavuje aj teraz…“

Teraz sa dostávam k inej veci. Mám pred sebou len článok, ktorý napísal Denis Bohumil Schvarcz. S veľkou pravdepodobnosťou verím, že Denis Bohumil Schvarcz neklame; že naozaj sa takto neslušne Robert Fico vyjadril. Hovorím o tom preto, lebo keď už uverejnil článok, mohol vložiť aj ako dôkazový materiál videozáznam, na ktorom by boli zaznamenané tieto neslušné slová. Predpokladám totiž, že Ficove vyjadrenia boli zaznamenané aj kamerou.

Tak sa natíska otázka: Mám Schvarczovi veriť alebo nie?

Čo ak si Schvarcz vymýšľa? (To je rečnícka otázka, aby ste sa zapojili do diskusie.)

Práve teraz prebieha súťaž v e-zine Humanisti.sk, a spomína sa tam kniha Možno áno, možno nie, ktorej autorom je Dan Barker.

Ako skeptik by som ocenil, keby som mal možnosť vidieť aspoň videozáznam. Hodnota svedectva Denisa Bohumila Schvarcza mi pripomína hodnotu svedectiev nábožných ľudí alebo šíriteľov rôznych klamstiev, ktorým sa dnes hovorí konšpirácie alebo hoaxy. Aj samotné slovo hoax je anglicizmus, podobne ako shit. Máme slovenské slová „blud, výmysel…“ Priznávam, že aj mne sa viac páči slovo hoax ako blud. Záleží na konkrétnej situácii, kedy použijem slovo hoax, a kedy blud, klamstvo alebo výmysel.

Spolieham sa na fakt, že Denis Bohumil Schvarcz si nevymýšľa, že neklame. Inak by môj článok stratil platnosť. A mrzelo by ma, že som naletel na falošný článok.

Denis Bohumil Schvarcz sa 9. januára 2017 vyjadril:

„Keď som pred vyše dvoma rokmi skončil s Týždňovkami, bolo to okrem iného aj preto, že som mediálne dianie považoval za nudné. Stále sa opakujúce formáty či spravodajstvo poznačené potrebou zabávať, namiesto informovať. Zaujímavých podnetov bolo málo.“

Médiá sa za tie dva roky ale – nielen na Slovensku – dostali pod taký tlak, pod akým ešte neboli. Už to nie je iba tlak ekonomický, keď papierové vydavateľstvá bojujú s úbytkom čitateľov a inzerentov a internetové krvopotne skúšajú jeden finančný model za druhým, aby prežili.“

Médiá, označované za ‚tradičné‘ sú ohrozené vo svojej podstate. Sú spochybňované vo všetkých vrstvách spoločnosti, od politických a ostatných elít po bežných ľudí. Informácie môže a dokáže ľahko šíriť hocikto, tí prefíkanejší nástroj na destabilizáciu dôvery v žurnalizmus efektívne používajú.“

Novinári strácajú spoločenskú úctu, hoci u nás jej požívali ešte menej ako inde.

„Spochybňovanie ich úmyslov a výsledkov práce je jednoduché a často opakované. Čiastočne si za to môžu sami, nielen u nás, ale napríklad aj v Amerike. No schválne, koho by ste označili za ‚rešpektovaného žurnalistu‘?

Spolieham sa, že Denis Bohumil Schvarcz chce byť rešpektovaným žurnalistom, čiže novinárom, a nie presstitútom. Lebo aj slovo „presstitút“ je novotvar, ktorý vznikol kombináciou zo slov „press“ (tlač, noviny, novinári) a „prostitút“ alebo „prostitútka“ (ľudia, ktorí poskytujú pohlavný styk, sex, za odplatu, za peniaze).

Pod čiarou

Dodatok (13. apríla 2017):

Ponúkam zatiaľ záznamy, kde predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico vyslovil poslovenčené anglické slovo „shit“ a slovenský slangový výraz „vyšukať“.

Prepis:

„Zatajujete informácie, ktoré sú kvalitné a dôležité pre tento štát. A publikujete informácie, ktoré sú ‚šitom‘.“

Ešte Robert Fico dodal:

„Informácie, ktoré sú pozitívne o tejto krajine, absolútne nezverejňujete. Zverejňujete zásadne kritické veci na adresu tejto vlády.“

Zdroj: HN Televízia.

A 6. apríla 2017 v čase od 19.03 do 19.13 h Robert Fico v Národnej rade Slovenskej republiky povedal:

„Pán Rajtár, vy ste, pán Rajtár, vy ste schopný akurát tak pozerať účty cudzích ľudí v banke. To je jediné, čo viete, dobre? Aby bolo úplne jasné.

Dovoľte mi, aby som pokračoval. Ja som nikoho neprerušoval, ja som trpezlivo tu od štvrtej hodiny sedel. Mám naozaj dôležitejšiu prácu, ako babské táraniny počúvať, ale som počúval, lebo je tu návrh na odvolanie člena vlády a takýto návrh Ústava Slovenskej republiky predpokladá. Preto tomuto návrhu, ale nie vám, dávam nejakú úctu a preto sme tu, preto počúvam a mám záujem o tejto veci aj hovoriť.

Dámy a páni, toto je šialený návrh. Tento návrh napríklad podpísal pán poslanec Kollár. Bavíme sa o Čistom dni. Pani poslankyňa, vám nevadí, že nejaký pán poslanec Kollár nafotený so všetkými mafiánmi, akí existujú na Slovensku, ten istý pán poslanec, ktorý je preukázateľne napojený na obchodovanie s drogami, a ktorý chcel vyšukať pätnásťročné dievča, ako napísal, podpísal návrh, ja len citujem…“

Záznam z Národnej rady Slovenskej republiky:

Archív:

Premiér pritvrdil slovník v kritike médií: Serie ma, ako…Denis Bohumil SchvarczMesačník Stratégie

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Naleteli ste niekedy na vtip (hoax), ktorý ste brali vážne?

Áno, som dôverčivý(á), naivný(á) (Počet hlasov: 53)
(26.77 %)

Áno, ale odvtedy si dávam veľký pozor (Počet hlasov: 37)
(18.69 %)

Áno, ale je mi to jedno, kvôli tomu sa svet nezrúti (Počet hlasov: 20)
(10.10 %)

Nie, ešte sa mi to nestalo (Počet hlasov: 88)
(44.44 %)Celkom hlasovalo: 198

Ján Parada, 09. 04. 2017 | Prečítané: 1072 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (180 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1222
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore