www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republikyHumanistickí ateistiVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @582
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Právnický debatný turnaj

Havel, Holásek & Partners opäť podporila česko-slovenskú súťaž študentov právnických fakúlt v rétorike – Právnický debatný turnaj

Advokátska kancelária Havel, Holásek & Partners bola generálnym partnerom druhého ročníka súťaže Právnický debatný turnaj. V rečníckom zápolení venovanom trestnoprávnym témam sa tento rok stretli študentky a študenti šiestich českých a slovenských právnických fakúlt v Brne, Olomouci, Prahe, Bratislave, Košiciach a Trnave. Finále medzi fakultami sa uskutočnilo 21. 4. 2017 v priestoroch Právnickej fakulty Masarykovej Univerzity v Brne.

Víťazom turnaja sa stala Jana Babicová, ktorá od kancelárie získala štipendium vo výške 7 tisíc korún. Druhá v poradí, Ivana Trokšiarová, dostala 5 tisíc korún a štipendium v hodnote 3 tisíc korún si odniesol tiež Zdeněk Gertsberger za najlepšiu formu rečníckeho prejavu.

„Havel, Holásek & Partners dlhodobo podporuje mladých talentovaných študentov v ich osobnom rozvoji či už priamo ponukou stáží v kancelárii, alebo realizáciou a sponzoringom podobných projektov, ako je Právnický debatný turnaj. Právnické fakulty síce ročne vygenerujú stovky absolventov, kvalitných právničiek a právnikov je však na právnom trhu stále nedostatok. Študentské súťaže pomáhajú zvyšovať kvalitu a úroveň štúdia a zviditeľňovať zjavné talenty,“ hovorí Jaroslav Havel, riadiaci partner Havel, Holásek & Partners.

Víťaza tohto ročníka Právnický debatný turnaj vyberala päťčlenná odborná porota zložená zo štátneho zástupcu Najvyššieho štátneho zastupiteľstva ČR Jana Laty, profesorky Márie Patakyovej z Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, docenta Tomáša Sobka z brnianskej a olomouckej právnickej fakulty a Ústavu štátu a práva Akadémie vied ČR, doktora Davida Černého, rovnako z Ústavu štátu a práva a partnera advokátskej kancelárie Havel Holásek & Partners Františka Korbela, ktorý je tiež riaditeľom jej vzdelávacej Akadémie a vysokoškolským pedagógom pôsobiacim na Právnickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe.

Havel, Holásek & Partners finančne podporila už vlaňajší prvý ročník Právnického debatného turnaja. V ňom sa stretli súťažné tímy z piatich českých a slovenských právnických fakúlt (Brno, Olomouc, Plzeň, Praha a Bratislava) a víťazný tím si z finálového rečníckeho duelu na tému legalizácie eutanázie odniesol 1. júna 2016, teda presne 15 rokov od založenia kancelárie Havel & Holásek, symbolických 15 tisíc korún.

Študentské stáže a ďalšie akcie pre študentov

Advokátska kancelária Havel, Holásek & Partners spolupracuje približne so šesťdesiatimi študentmi právnických fakúlt a s niekoľkými ďalšími študentmi iných vysokých škôl najmä ekonomického zamerania.

„Študenti-právnici sa vďaka širokej klientele dostávajú hneď po nástupe k pestrej škále prípadov, čo výrazne posilňuje ich praktické zručnosti a orientáciu v jednotlivých právnych i podnikateľských odvetviach. Tým, ktorí sa osvedčia, ponúkame hneď po získaní titulu možnosť koncipientskej praxe,“ hovorí HR riaditeľ Havel, Holásek & Partners Daniel Soukup.

Študenti môžu tiež využívať všetko zázemie a know-how najväčšej tuzemskej advokátskej kancelárie. Bezplatne môžu navštevovať napríklad semináre vo vzdelávacej Akadémii Havel, Holásek & Partners. Pod jej záštitou navyše tento rok druhýkrát prebieha v Prahe a Brne cyklus právnych workshopov na vybrané témy z reálnej praxe a za účasti špičkových prednášajúcich. Do tejto študentskej akadémie sa môžu prihlásiť všetci študenti právnických fakúlt. O prácu v Havel, Holásek & Partners je medzi študentmi právnických fakúlt záujem. Potvrdila to aj tohtoročná anketa TOP Zamestnávatelia, v ktorej firma už tretí rok po sebe získala titul najžiadanejšieho zamestnávateľa v ČR medzi advokátskymi kanceláriami.

Pod čiarou

Advokátska kancelária Havel, Holásek & Partners je s tímom takmer 180 právnikov, niekoľkými desiatkami študentov právnických fakúlt a celkom takmer 500 spolupracovníkmi, vrátane 130 zamestnancov spolupracujúcej inkasnej agentúry Cash Collectors, najväčšou česko-slovenskou právnickou firmou. Zároveň je najväčšou nezávislou advokátskou kanceláriou v strednej Európe. Kancelária v súčasnej dobe poskytuje služby viac ako 1 000 klientom, z toho približne 70 spoločnostiam na zozname 500 najvýznamnejších svetových spoločností Fortune 500 a zhruba 50 spoločnostiam z rebríčka najväčších českých firiem Czech Top 100. Advokátska kancelária je podľa počtu nominácií a titulov doterajších ročníkov súťaže Právnická firma roka najúspešnejšou a najkomplexnejšou kanceláriou v Českej republike i na Slovensku. Najlepšou právnickou firmou v Českej republike bola kancelária tiež opakovane vyhlásená prestížnou britskou ratingovou agentúrou Who's Who Legal, a to celkom päťkrát za posledných šesť rokov. Medzinárodná ratingová agentúra International Law Office (ILO) ju v posledných piatich rokoch trikrát vyhlásila klientmi najlepšie hodnotenou firmou v Českej republike. Kancelária v roku 2013 a 2014 získala prvenstvo od agentúry Global Law Experts za poradenstvo pri fúziách a akvizíciách. Podľa renomovaných medzinárodných ratingových agentúr Thomson Reuters a Mergermarket je kancelária od roku 2008 na prvom mieste v Českej republike a lídrom celého regiónu strednej a východnej Európy podľa počtu realizovaných transakcií v oblasti fúzií a akvizícií. Právnici kancelárie sú pravidelne uvádzaní medzi vedúcimi či odporúčanými špecialistami medzinárodnými ratingovými publikáciami ako sú European Legal 500, Chambers Global Guide, European Legal Experts, Global Law Experts a IFLR 1000; tieto publikácie uvádzajú advokátsku kanceláriu Havel, Holásek & Partners ako jednu z popredných právnických firiem pre transakcie realizované v Českej republike v oblasti fúzií a akvizícií, obchodného práva a práva obchodných spoločností, bankového a finančného práva, práva kapitálových trhov, reštrukturalizácie a insolvencie, stavebného práva, práva nehnuteľností, pracovného práva a riešenia sporov. Kancelária poskytuje právne poradenstvo v 12 svetových jazykoch pre oblasť viac ako 60 krajín sveta. Až 70 % jej prípadov obsahuje medzinárodný prvok. Preto tiež kancelária úzko spolupracuje s poprednými medzinárodnými právnickými firmami v Európe, Ázii, Severnej Amerike, Afrike i Austrálii. Klienti kancelárie majú vďaka tomu prístup k medzinárodným aj lokálnym znalostiam a odbornosti prostredníctvom viac ako 30-tisíc právnikov v približne 160 krajinách sveta.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Slávka HabrmanováSlávka Habrmanová
Vyštudovala ekonomickú teóriu a žurnalistiku. Osem rokov pracovala v denníku Hospodárske noviny – najskôr ako politická redaktorka, potom ako editorka domáceho spravodajstva. Od roku 2014 pôsobí v PR sfére. Do AMI Communications nastúpila v decembri 2014 na pozíciu Account Executive.
Čerpané z: www.amic.sk

Slávka Habrmanová, 03. 05. 2017 | Prečítané: 111 | Rubrika: Súťaže

Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (372 hl.)
 
Nie (265 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 637
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Ceny humanistov 2017
Jubilejný 10. ročník sa uskutoční v sobotu 17. júna 2017. Sledujte neskôr uverejnenú pozvánku s bližšími informáciami.
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore