www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @602
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Práca s e-schránkami je opäť jednoduchšia

Inštalácia viacerých aplikácií na jedenkrát a menej preklikávania

Majitelia elektronických schránok môžu pracovať v online prostredí účinnejšie. Tento týždeň pribudla nová funkcia, ktorá umožní zmeniť existujúce oprávnenie v e-schránke na menej klikov.

„Po novom už existujúce oprávnenie zmeníte v ‚Profile‘ na portáli Slovensko.sk v časti ‚Zobrazenie zastupovania‘. Kliknete na políčko ‚Upraviť‘ a môžete meniť typ a rozsah oprávnenia. Už teda nemusíte dané oprávnenie na schránku zrušiť a znova oň požiadať. V novom dizajne schránok to bude ešte jednoduchšie. Zmenu oprávnenia nastavíte priamo v schránke, a to v časti ‚Nastavenia‘, ktorá prehľadne zobrazuje zoznam oprávnených osôb s prístupom k danej schránke,“ vysvetľuje Andrea Janotová, riaditeľka sekcie prevádzky aplikácií.

Starý systém totiž pri akejkoľvek zmene nastavenia prístupu užívateľa nútil zrušiť osobe oprávnenie a následne bolo potrebné pridať oprávnenia nanovo.

O úspešnom výsledku zmeny oprávnenia vám bude do prijatých správ zaslané potvrdenie o zastupovaní. Rovnaké potvrdenie o zmene zastupovania bude zaslané aj do elektronickej schránky fyzickej osoby, ktorej bolo zastupovanie zmenené.

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby sa neustále snaží užívateľom e-schránok zjednodušovať celkovú e-komunikáciu. Okrem zlepšenia správy oprávnení nastalo zjednodušenie napríklad aj v inštalácii podpisových aplikácii, kedy štyri aplikácie nainštalujete v jednom kroku. Ďalšie zmeny čakajú elektronické schránky postupne. V júli je pripravený nový dizajn, ktorý so sebou postupne prinesie ďalšie výhody. Do konca septembra plánuje NASES sprístupniť napríklad preposielanie správ na e-mail alebo hromadné označovanie správ a prácu s nimi.

Čo je v e-komunikácii jednoduchšie:

máj 2016jednoduchší prístup k elektronickým službám na portáli www.slovensko.sk – radené podľa životných situácií
júl 2016 – na portáli Slovensko.sk boli uverejnené nové inštruktážne videá k elektronickým schránkam
november 2016 – automatické rozpoznanie softvéru – už nemusíte vedieť, ktorú verziu softvéru máte, systém to automaticky vyrieši za vás
máj 2017 – zjednodušenie inštalovania a aktualizácia aplikácií na vytvorenie elektronického podpisu
jún 2017 – zjednodušenie správy oprávnení priamo vo svojej e-schránke
júl 2017 – nový dizajn e-schránok (pozri: Nechcete robiť v starej e-schránke?)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NASESNárodná agentúra pre sieťové a elektronické služby
Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby vznikla 1. januára 2009 ako príspevková organizácia Úradu vlády Slovenskej republiky za účelom plnenia odborných úloh v oblasti informatizácie spoločnosti vyplývajúcich zo zákona č. 275/2006 Z. z. o informačných systémoch verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, správy a prevádzkovania elektronických komunikačných sietí a služieb, pre Úrad vlády Slovenskej republiky (ktoré Úradu vlády SR vyplývajú z § 24 ods. 3 zákona č. 575/2001 Z. z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy, ako aj § 5 ods. 2 zákona č. 275/2006 Z. z. o informačných systémoch verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov), a aj pre ostatné orgány štátnej správy, právnické osoby a fyzické osoby, ktoré požadujú informácie, údaje z informačných systémov, databáz a registrov verejnej správy.
Čerpané z: www.nases.gov.sk

NASES, 29. 06. 2017 | Prečítané: 89 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore