www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @409
Počítadlo


Spam poison

Pozor na žobráckych politikov!

Vodu kážu, víno pijú

Predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík nepodporí nezávislého kandidáta Stanislava Mičeva na funkciu predsedu vo voľbách do vyšších územných celkov v Banskobystrickom kraji, kde v súčasnosti je predsedom Marian Kotleba. Sulík považuje Mičeva za eštebáka.

Richard Sulík povedal:

„Naším kandidátom nemôže byť komunista a eštebák.“

Takto obhajuje Richard Sulík svoje stranícke dôvody, „prečo nemá šancu stať sa spoločným kandidátom koalície a opozície“ (citované z článku) Stanislav Mičev. SaS preto chce svojho kandidáta.

Stanislav Mičev podľa Ústavu pamäti národa nebol spolupracovníkom ŠtB.

Zväzky osôb, ktoré neboli vedomými spolupracovníkmi, alebo boli priamo obeťami a objektami o ktoré sa zaujímala ŠtB sú v protokoloch označené značkami:

PO – spis preverovanej osoby
SZ alebo S – signálny zväzok
NO – spis nepriateľskej osoby
D – spis dôverníka
KTS – spis kandidáta tajnej spolupráce
KA – zväzok kandidáta na agenta
KI – zväzok kandidáta na informátora

Tieto osoby neboli spolupracovníkmi ŠtB!!!

Pri mene Stanislava Mičeva je značka KTS. Stanislav Mičev spoluprácu so Štátnou bezpečnosťou vysvetlil napríklad v rozhovore na stránke Život (Čas.sk). 4. 11. 2016 bol uverejnený rozhovor so Stanislavom Mičevom: Stanislav Mičev chce zosadiť Kotlebu zo županskej stoličky: Z tvrdenia, že je fašista neupustím!

Otázka: Poďme nazad k vašej kandidatúre. Hovorí sa o silnom protikandidátovi, ktorého by akceptovala ľavá aj pravá strana politickej scény.

Mičev: „Ako mestský poslanec som síce v klube, kde je popri SNS a SDKÚ – DS aj SMER – SD, ale ‚smerák‘ nie som a do župných volieb idem ako nezávislý. Ak budem akceptovaný v čo najširšom politickom spektre, tak sa, samozrejme, poteším.“

Otázka: Predseda SaS Richard Sulík sa na vašu adresu vyjadril, že komunistu a eštebáka podporovať nebude, postavia vlastného kandidáta Martina Klusa…

Mičev: „Je pravda, že v evidencii spolupracovníkov ŠtB skutočne som. Ten spis som si vyžiadal v roku 2005 v súvislosti s nástupom na riaditeľskú funkciu v Múzeu SNP a veľmi som sa na ňom pobavil. Moja ‚spolupráca‘ pochádza ešte z marca 1988, keď som tu ako historik sprevádzal v expozícii amerického chargé d'affaires z Prahy. Neskôr za mnou prišiel jeden človek a začal vyzvedať. Asi mali dojem, že by som mohol ťahať nejaké informácie z amerického veľvyslanectva. Po pár mesiacoch zistili, že z toho nič nebude a spis zavreli. Celé je to úplná hlúposť.“

Otázka: A čo vaše členstvo v KSČ?

Mičev: „Áno, bol som členom. Vstúpil som 18. decembra 1989. Čistý blázon, však? Keď všetci odchádzali, že už z tejto strany nemôžu nič vytĺcť, ja som sa tam prihlásil. Neviem, či je ešte niekto taký na Slovensku, kto to po 17. novembri urobil.“

Otázka: Prečo ste teda vstúpili?

Mičev: „Komunikoval som vtedy s ľuďmi, ktorí pripravovali niečo na spôsob perestrojky. Táto skupina chcela zmeniť komunistickú stranu na sociálno-demokratickú, čo sa napokon aj podarilo. V pôvodnej KSČ nebolo len boľševické jadro, ale aj demokratické krídlo, videli nádej už u Dubčeka. Existovali dva spôsoby, ako túto perestrojku urobiť. Prvým bolo založiť novú stranu a nechať tú pôvodnú tak, ako je. Bol aj taký pokus, no ohlas takmer žiadny. V Čechách zvolili tento model a kde sú dnes komunisti? Na oveľa vyšších percentách ako na Slovensku. U nás sa podarilo presvedčiť, že sociálno-demokratický prúd je správny. To, že nakoniec SDĽ skončila, ukazuje na to, že urobila viaceré nesprávne kroky. Vrátane odchodu Roberta Fica, ktorý zlúčil ľavicové prúdy. Keď skončila SDĽ, ja som skončil s politikou. Skupina okolo Petra Weissa a Milana Ftáčnika, kde som sa cítil aj ja dobre, ešte urobila alternatívu, no nevyšlo to. Vrátil som sa k histórii, teraz sa však ku mne politika opäť bumerangovo vracia.“

Politická strana Sloboda a Solidarita uverejnila toto vyhlásenie:

Martin Klus do bodky spĺňa všetky požiadavky

Strana Sloboda a Solidarita s prekvapením prijala slová riaditeľa Múzea SNP v Banskej Bystrici Stanislava Mičeva, že výberom Martina Klusa za kandidáta na župana Banskobystrického samosprávneho kraja sa idú trieštiť sily.

Naopak, privítame podporu Martina Klusa zo strany každej demokratickej sily, každého občana banskobystrickej župy vrátane Stanislava Mičeva.

„Sme presvedčení, že Martin Klus má tie najlepšie predpoklady v župných voľbách uspieť, posilniť demokratický charakter regionálnej samosprávy a pričiniť sa o efektívne riešenie problémov v normálnej ľudskej atmosfére. Z nášho pohľadu je nepochybne dôležitá aj bezúhonná minulosť kandidáta, minulosť bez odtlačku v zoznamoch spolupracovníkov ŠtB či členstva v KSS. Martin Klus tieto požiadavky, ktoré patria do hodnotovej výbavy SaS, do bodky spĺňa,“ skonštatoval predseda SaS Richard Sulík.

A Richard Sulík na svojej stránke spomína Mičeva 10. 10. 2016 takto:

Jednokolové voľby verzus Kotleba

Voľby do VÚC

O 13 mesiacov budú opäť voľby do VÚC, všetky pohľady sú upriamené na Kotlebu. Denník N sa rozhodol pre spoločného kandidáta Mičeva a Martin Glváč (podpredseda parlamentu za Smer) sa snaží o jednokolové voľby. My v SaS sme sa, Kotleba-nekotleba, rozhodli držať niektorých zásad a netaktizovať. Napríklad, že náš kandidát nesmie byť komunista a eštebák. A tiež, že väčšinové voľby majú byť dvojkolové. Na rozdiel od volieb pomerných, ktoré majú byť jednokolové.

20. 1. 2017 Sulík napísal:

Havran – 5 x NEPRAVDA, 6 x ZAVÁDZANIE, 1 x HLÚPOSŤ

NEPRAVDA

Havran:

„Richard Sulík veľmi často označuje ľudí za komunistov, boľševikov. V jeho očiach je ním každý, kto nechce, aby bola rovná daň vyššia ako 11 percent. Považujem to za veľmi úbohý stereotyp.“

Úbohé je, ctený pán Havran, takto podlo argumentovať. Áno, často som označil niekoho za komunistu, no vždy len toho, kto bol členom komunistickej strany, naposledy kandidáta Denníka N J na župana v BB kraji Mičeva. A pochybujem, že vôbec niekoho som označil ako boľševika. Spájať to s rovnou daňou alebo inou vecnou otázkou je od veci tiež.

Keby Sulík spomenul len fakt, že Mičev vstúpil do KSS tesne pred „Nežnou revolúciou“, v čase silného záujmu o perestrojku a glasnosť, čiže silného záujmu o zásadné zmeny v spoločnosti, tak by som nekomentoval Sulíkov názor.

Lenže on spomína aj to, že Mičeva nazýva eštebákom. Pritom rovnakým eštebákom je aj Zajac, ktorý Sulíkovi nevadí, a zdá sa, že ak by strana SaS bola vo vláde, že by chceli, aby eštebák Zajac bol opäť ministrom zdravotníctva. To je také veľké pokrytectvo v politike strany Sloboda a Solidarita, že sa čudujem ľuďom, ktorí by volili stranu SaS. Iba ak by sami boli pokrytci v bežnom živote. Vodu kážu, víno pijú. Pánska, huncútska politika. Politika dvoch (či viacerých?) tvárí.

Prečo Sulík zdôrazňuje, že Mičev má záznam v spisoch Štb? Veď mohol takto rovnako spomenúť, že aj Zajac, ktorého si zobral do partie, je eštebák. A mohol Zajaca napríklad brániť, že je síce eštebák, ale nebol členom komunistickej strany. Prečo v prípade eštebáckej minulosti Zajaca predseda strany SaS mlčal na tlačovej konferencii, keď predvádzal Zajaca do svojej partie?

Sulíkovi vadí, že Mičev má záznam v ŠtB. Ale už mu nevadí, že aj Zajac má záznam v ŠtB.

Keď bude kandidátom len eštebák, tak im to asi vadiť nebude. Kombinácia komunistu a eštebáka je neprípustná. Napríklad v prípade Mičeva. Zajac je pre stranu SaS prijateľný, lebo je len eštebák. Vyjadrujem sa v napodobňovaní Sulíka. Ja by som sa za bežných okolností takto nevyjadroval. Len parafrázujem Sulikové slová.

Komunista a eštebák = neprijateľná kombinácia.

Eštebák = prijateľný kandidát. (Pozri Zajac v tíme SaS.)

Pre Sulíka platí: Lepší zajac v hrsti, ako hrdlička na streche.

Sulík sa nestretne s komunistom, ale nemá problém stretnúť sa s fašistom. Prezident Kiska povedal, že Kotleba je fašista. A Sulík sa stretol s Kotlebom.

Sú jednoducho ľudia, ktorí kážu druhým vodu, ale sami pijú víno. Len aké? Aby to nebolo víno podradnej kvality. Také, čo má nielen veľmi nízku cenu, a balí sa do menej kvalitnej škatule, ale aj najčastejšie ho pijú žobráci.

Pozor na žobráckych politikov!

Archív:

Sulík o Mičevovi povedal…Registračné protokoly agentúrnych a operatívnych zväzkov ŠtBZáznam o Mičevovi v spisoch ŠtBZáznam o Mičevovi v spisoch ŠtB
Stanislav Mičev v záznamoch ŠtBMičev: „…z tvrdenia, že Kotleba je fašista a neonacista…“Vyhlásenie SaS proti MičevoviSulík: Jednokolové voľby verzus KotlebaSulík: Havran – 5 x NEPRAVDA, 6 x ZAVÁDZANIE, 1 x HLÚPOSŤ

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 26. 03. 2017 | Prečítané: 937 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (8 hl.)
 
Sýkorka belasá (11 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (2 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 27
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
 Ruskí imperialisti
06-07-20 * 14:36
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore