www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @520
Počítadlo


Spam poison

Poznávací zájazd ZO ÚNSS bratislavského kraja, návšteva predstavenia v Divadle Andreja Bagara v Nitre

Potlesk, ktorý trval dlhé minúty, si toto predstavenie naozaj zaslúžilo

25. októbra 2018 sa uskutočnil poznávací zájazd do starodávneho mesta Nitra spojený s divadelným predstavením Povolanie pápež. Počasie prialo, bolo slnečné počasie, teplo, a pred nami cesta do krásnej Nitry. Napriek tomu, že sme o niečo dlhšie, ako býva zvykom, čakali na oneskoreného účastníka nášho poznávacieho zájazdu, nálada v autobuse bola výborná a plná očakávania. Po príchode meškajúceho sa autobus pohol. V Bratislave boli ako vždy plné cesty, ale čo nás čakalo pred Pezinkom, kde sme mali ďalšiu zastávku, to sme nečakali! Cesta bola upchatá autami a náš pán šofér sa musel pohybovať na ceste len kúsok po kúsku. No nakoniec sme s veľkým meškaním dorazili k našim ďalším cestujúcim a autobus bol zaplnený do posledného miesta. V Nitre sme vystúpili priamo na parkovisku pred Divadlom Andreja Bagara, a každý sme sa vybrali pozrieť aspoň na hodinu okolie pešej zóny v Nitre. Na pešej zóne nás zaujala zväčšená kópia historického meča hlboko zabodnutého do kameňa. Je to symbol pamiatky z kniežacieho hrobu, ktorý pochádza z 9. storočia. Zaujímavá bola fontána a hudobné hodiny. No čas nám nedoprial si pozrieť aj iné zaujímavé miesta na pešej zóne, nakoľko sme boli už plní očakávania divadelného predstavenia, ktoré malo začiatok o 18.30.

Pôvodný slovenský muzikál Povolanie pápež ukazuje divákovi priebeh života Karola Józefa Wojtyłu. Bol to poľský duchovný a 264. rímsky pápež (v období rokov 1978 až 2005), a bol to prvý netaliansky pápež od roku 1522. Ešte jeden prívlastok: bol to doteraz najmladší zvolený pápež od roku 1846. So zatajeným dychom sme sledovali jeho mladé roky a najvýznamnejšie okamihy jeho života. Texty piesní Daniela Heviera, krásna hudba Gabriela Dušíka a silný a emočne pôsobivý prejav nielen hlavného predstaviteľa Jána Galloviča, ale kompletného hereckého súboru nitrianskeho divadla zapôsobili silným emočným dojmom na nás všetkých. Pri záverečnom standing ovation mali slzy v očiach nielen diváci, ale aj samotní herci. Potlesk, ktorý trval dlhé minúty, si toto predstavenie naozaj zaslúžilo.

Domov sme prišli nabudení novými dojmami a zanechaním krásneho posolstva, že za kvalitným predstavením sa oplatí cestovať „aj na kraj sveta“.

Zdroj video záznamu: Divadlo Andreja Bagara v Nitre.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

LesanaLesana Královičová
– členka Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS)
– má rada divadlo, kultúru, knihy a chodenie do prírody
– písanie jej robí radosť
Čerpané z: vlastný zdroj, www.facebook.com

Lesana Královičová, 24. 11. 2018 | Prečítané: 197 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kniha
24-01-20 * 01:46
 Re: Kniha
23-01-20 * 19:20
 Humanistická zbierka Protect Humanists At Risk
23-01-20 * 02:13
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom