www.humanisti.sk
www.billa.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @871
Počítadlo


Spam poison

Poznáte niekoho, kto pomáha svojmu okoliu?

Nominujte ho za Filantropa roka

Blíži sa čas Vianoc, sviatkov lásky, pokoja, vzájomného obdarúvania. Ľudia sú v tomto období k sebe prirodzene milší a štedrejší. Mnohí sa tak ale správajú každý deň a robia tento svet lepším. Či už pomáhajú komunite, v ktorej žijú, sociálne znevýhodneným ľuďom alebo hendikepovaným. A práve tým je určené ocenenie Filantrop roka. Novinkou tohto ročníka je aj ocenenie Foundraiser roka, ktoré vyhlasuje Fórum Donorov v spolupráci s darcovským portálom ĽudiaĽuďom.sk.

Filantrop roka je ocenenie, na ktoré môžu zástupcovia firiem, neziskových organizácií ale aj verejnosť nominovať akéhokoľvek človeka, ktorý príkladom osobnej angažovanosti a filantropiou prispieva k zveľadovaniu darcovstva a jeho kultúry.

„Hľadáme ľudí, ktorí sú ‚každodennými‘ filantropmi. Ľudí, ktorí svojou nezištnou prácou, životom dávajú filantropii zelenú a tým robia tento svet lepším,“ hovorí Soňa Lexmanová, výkonná riaditeľka Fóra Donorov.

Proces prihlasovania je jednoduchý. Stačí navštíviť webovú stránku www.donorsforum.sk a vyplniť krátky formulár. Zozbierané informácie následne posúdi odborná porota na čele s popredným filantropom Antonom Srholcom.

„Je potrebné uviesť dôvody, prečo si nominant myslí, že ten daný človek je hodný ocenenia Filantrop roka 2014. Medzi nami, v regiónoch je množstvo ľudí, ktorí si zaslúžia, aby sa o nich vedelo, preto veríme, že práve takáto možnosť pomôže objaviť aj tých neznámych každodenných filantropov v našich mestách a na dedinách,“ uzatvára Soňa Lexmanová.

Novinkou je Foundraiser roka

Novinkou tohto ročníka bude špeciálne ocenenie, ktoré udelí Fórum Donorov v spolupráci s darcovským portálom ĽudiaĽuďom.sk. Ľudia tu môžu prihlásiť svoje projekty v online alebo offline prostredí, ktoré im pomohli vyzbierať finančné prostriedky, ktoré následne použili na pomoc druhým.

„Pri našej práci sa stretávame s jednotlivcami a organizáciami, ktoré prostredníctvom výnimočného nápadu oslovili širokú verejnosť a aktívnou kampaňou vyzbierali dostatok financií na realizáciu svojich zámerov. Často sú to naozaj marketingovo zaujímavé počiny, a preto sme sa rozhodli upriamiť na ne pozornosť širokej verejnosti,“ hovorí Roland Kyška z portálu ĽudiaĽuďom.sk.

Formulár pre prihlásenie aj s inštrukciami nájdete na stránke www.donorsforum.sk. Viac informácií sa dozviete aj na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk.

Nominácie na Filantropa roka 2014 ako aj Foundraisera roka 2014 môžu ľudia zasielať do 30. januára 2015. Slávnostné vyhodnotenie sa uskutoční v mesiaci február.

Foto:

Ivan Vojtek, Zuzana Haasová, Soňa Lexmanová a Róbert NemčíkAnton Srholec a Emília VášáryováMiro Bílik – Filantrop roka 2013

1. Krst knihy Cesta k srdcu: Ivan Vojtek, Zuzana Haasová, Soňa Lexmanová a Róbert Nemčík

2. Anton Srholec a Emília Vášáryová

3. Miro Bílik – Filantrop roka 2013

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Fórum donorov
– je záujmové združenie právnických osôb. Ako mimovládna nezisková organizácia sa venuje rozvoju filantropie a jej kultúry na Slovensku a v zahraničí od roku 1996. Združuje popredné nadácie a firemných filantropov pôsobiacich na Slovensku, podporuje nielen rozvoj inštitucionálneho aj individuálneho darcovstva – prostredníctvom mechanizmu DMS (darcovská SMS). Fórum donorov je zároveň aktívnym členom medzinárodných filantropických zoskupení.
Čerpané z: www.donorsforum.sk

Súvisiace články:
Pomáhať nebolo nikdy ľahšie (01.10.2014)

Fórum donorov, 22. 12. 2014 | Prečítané: 1013 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (717 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1257
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Čítam
29-09-20 * 15:22
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore