www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @734
Počítadlo


Spam poison

Pouličné umenie tajomného Banksyho opäť v uliciach

Podporujeme umenie

Outdoorový výstavný projekt pod hlavičkou „Podporujeme umenie“, ktorý môžu diváci aktuálne zhliadnuť v uliciach miest Slovenska, prináša diela svetoznámych umelcov – Andyho Warhola, Banksyho a Poppy. V kurátorskom výbere Martina Cubjaka a Richarda Kittu je „pouličný divák“ konfrontovaný s notoricky známymi reprodukciami Warhola „Marylin Monroe“, „Campbell's Soup“, ale aj s ďalšími dielami významného streetartového umelca s utajenou identitou Banksyho či výnimočnej umelkyne Poppy.

Diela pochádzajú z expozícií Múzea moderného umenia Andyho Warhola (MMUAW) v Medzilaborciach. V spolupráci s organizáciou K13 – Košické kultúrne centrá a media art platformou MAO sa ich podarilo umiestniť v exteriérovom prostredí a v takom rozsahu po prvý raz 150 citylightov v mestách Slovenska – vďaka kampani spoločnosti Big media a KPK reklama, tak približujú svet umenia opäť trochu inak. Neboja sa upriamiť pozornosť aj na kontroverzné či kritické spoločenské témy ako strach z vojny, chudoba alebo sociálna nerovnosť. Ako naznačuje jeden zo sloganov súvisiaci s dielom Andyho Warhola: „Za chyby sa platí!“ Či to platí v tomto prípade doslovne, posúdia diváci sami. Podľa slov jedného z kurátorov Martina Cubjaka „ide o upozornenie na rôznorodosť umeleckých prístupov, neraz kontroverzných, ale v princípe veľmi podnetných a dôležitých“.

Outdoorový výstavný projekt propaguje nielen to najlepšie zo súčasného svetového umenia, ale odkazuje priamo aj na východné Slovensko, ktoré je domovom rodičov jedného z najvýznamnejších umelcov 20. storočia – Andyho Warhola.

Vonkajšia reklama nie je len o reklamných plagátoch, ale outdoorové nosiče môžu slúžiť aj ako výstavné vitríny pre umenie rôzneho druhu. Zámerom je vo výstavách plagátov pokračovať aj s inými umelcami a podporovateľmi umenia.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

K13K13 – Košické kultúrne centrá
Mesto Košice na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zriadilo príspevkovú organizáciu K13 – Košické kultúrne centrá k 1. 10. 2013. Svoju činnosť začala 1. 1. 2014 s cieľom budovať na základoch, ktoré sa položili počas roka 2013, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Zastrešuje všetky kultúrne centrá, ktoré sa počas neho vytvorili. Vybudovaná kultúrna infraštruktúra, ktorá sa vytvorila vďaka investičným projektom, sa bude využívať na kultúrne účely a pokračovať sa bude aj v projektoch, ktoré sa osvedčili.
Čerpané z: www.k13.sk

K13, 21. 06. 2020 | Prečítané: 136 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Tomáš Profant
06-08-20 * 18:14
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:14
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:04
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore