www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @227
Počítadlo


Spam poison

Potrebujeme kompetentných politikov

V parlamente sedia aj populisti a ľudia s extrémnymi názormi

Chcem zmeniť Slovensko!

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 702 × 630 bodov.

Mnohí z tých, ktorí rozhodujú o chode štátu, sa vezú, bez viditeľného odhodlania a znalostí na to, aby dosiahli zmenu. Štát sa neriadi ako firma a taktika implementácie zmien vo verejnej správe sa taktiež zásadným spôsobom líši od súkromného sektora. Vzdelávanie budúcich vrcholových politikov na Slovensku chýba, a to napriek tomu, že ich práca má zásadné celospoločenské dopady. Tento stav chce meniť Politická akadémia. Poskytne ambicióznym ľuďom nástroje na úspech aj vo verejnej správe. Cieľom je zlepšiť situáciu na Slovensku a zmierniť jeho zaostávanie za inými vyspelými krajinami.

Na problém odchodu šikovných ľudí zo Slovenska poukázala mediálna kampaň Preč zo Slovenska.

„Cieľom Politickej akadémie je podporiť nielen mladých, aby na Slovensku ostali,“ hovorí Veronika Fajbíková, riaditeľka programu Politická akadémia.

„Preto pozývame šikovných a ambicióznych ľudí, ktorí majú záujem prispieť k pozitívnej zmene v politickej sfére, aby sa prihlásili na Politickú akadémiu,“ dodáva Fajbíková.

Politická akadémia je nestranícky expertný vzdelávací program pre budúcich alebo súčasných politikov. Hlavným cieľom je poskytnúť účastníkom nástroje a zručnosti na správu vecí verejných bez ohľadu na ideológiu. Rovnako chce podporiť v politike kompetentnosť a zmeny vedúce k lepšiemu fungovaniu verejného sektora.

„Keď mi niečo vadí, chcem to zmeniť, napríklad aj vstupom do politiky. Veľmi mi v tom pomohla Politická akadémia,“ hovorí Erika Cintulová, najmladšia starostka na Slovensku a absolventka prvého ročníka Politickej akadémie.

Tento vzdelávací program je určený pre účastníkov s potenciálom stať sa budúcimi politickými lídrami, pričom základným kritériom výberu je snaha riešiť veci verejné a preukázané skúsenosti z mimoškolského života. Keďže Politická akadémia poskytuje budúcim politikom nástroje, nie posolstvo, pozícia na pravo-ľavom politickom spektre nie je dôležitá.

Témy jednotlivých seminárov sú venované praktickým zručnostiam ako manažment a financovanie politických strán či príprava a realizácia volebných kampaní. Program obsahuje aj verejné financie, podnikateľské prostredie, mediálnu komunikáciu, a v neposlednom rade medzinárodné vzťahy a európske záležitosti. Pozornosť sa bude venovať témam komunálnej politiky, legislatívneho procesu a monetárnej politike. Počas trvania akadémie budú jej účastníci mať možnosť nadobudnuté poznatky a zručnosti použiť v práci na vlastných projektoch týkajúcich sa hospodárskej politiky alebo vo svojej politickej kampani. Vzdelávací program končí certifikáciou úspešných absolventov.

Počas augusta sa potenciálni účastníci môžu o Politickej akadémii dozvedieť viac na sérii verejných diskusií po celom Slovensku: v Žiline, Nitre, Banskej Bystrici, Prievidzi, Košiciach, a Prešove.

Prihlasovanie do ročníka 2017/2018 je otvorené do 31. augusta 2017 na adrese: Politickaakademia.sk.

Politickú akadémiu organizuje občianske združenie Inštitút politicko-ekonomického vzdelávania (IPEV).

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Politická akadémiaInštitút politicko-ekonomického vzdelávania (IPEV)
– je nezávislé a apolitické občianske združenie. Vzniklo za účelom konfrontovania trendu demokratického úpadku a rastúcej popularity extrémistických hnutí. Jedným z jeho prejavov je aj kritický nedostatok vedomostí politikov o záležitostiach, o ktorých v parlamente rozhodujú. Tie majú pritom zásadný celospoločenský dopad. IPEV chce svojím projektom Politická akadémia pomôcť k zastaveniu toho nelichotivého trendu a vrátiť do vrcholovej politiky viac kompetencií.
Čerpané z: IPEV.sk

IPEV, 10. 08. 2017 | Prečítané: 384 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (14 hl.)
 
Nie (17 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 31
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Vidím pohyby
01-06-20 * 05:22
 Chcete vedieť, či ste nervózni?
01-06-20 * 05:19
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore