www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @206
Počítadlo


Spam poison

Portál čierna labuť pripravuje špeciálnu sériu podcastov o Svete budúcnosti

Ako obnovovať ekonomiku, aby sme si neprivolali ďalšiu krízu?

Ako by mohol vyzerať a fungovať svet, keby sme sa po odznení pandémie koronavírusu nevrátili do starých koľají, ktoré sa v mnohom ukazujú ako neudržateľné? Nad odpoveďou sa budú zamýšľať hostia špeciálnej série podcastov Svet budúcnosti, ktorú pod hlavičkou portálu čierna labuť v spolupráci s Rádiom_FM pripravuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy ŽIVICA.

Epidémia koronavírusu silno zasiahla všetky oblasti nášho fungovania. Svet sa zastavil a je otázne, v akej podobe sa po odznení epidémie bude opäť rozbiehať. V Živici sme presvedčení, že v každej kríze sa skrýva príležitosť. Aj epidémia môže byť príležitosťou na zmenu.

V novej sérii podcastov na portáli čierna labuť, ktoré si budete môcť vypočuť aj v podcastoch Rádia_FM, preto poukážeme na to, akými cestami by sa mohol uberať svet po korone, aby sme nepokračovali v ničení životného prostredia, zväčšovaní sociálnych rozdielov, poklese občianskej angažovanosti.

Osem rozhovorov rozdelených do do kategórií: budúcnosť planéty, budúcnosť spoločnosti, budúcnosť vzdelávania a budúcnosť práce nájdu poslucháči postupne v podcaste čiernalabuť_FM na stránke Slovenského rozhlasu alebo na stránke www.ciernalabut.sk. Prvý diel pribudne už v septembri.

Poslucháči sa môžu tešiť na diskusie na témy: Ako obnovovať ekonomiku, aby sme si neprivolali ďalšiu krízu? Ako zmeniť pestovanie potravín na Slovensku, aby sme neostali hladní? Ako stavať budovy pre svet budúcnosti? Aké sú alternatívy k trvalému rastu a ako merať úspešnosť krajiny, keď nie cez HDP? Čo skutočne potrebujeme pre život? Musíme sa stretávať v kancelárii, keď pracujeme za počítačom? Ako zmení život flexibilný pracovný čas? Čo treba zmeniť na doterajšom spôsobe vyučovania, aby sa deťom dostávali zručnosti potrebné na neznámu budúcnosť? Na čo vôbec potrebujeme školy?

„Veríme, že kríza nám dáva priestor hlbšie sa zamyslieť nad tým, ako a prečo robíme tie-ktoré veci. V čiernej labuti chceme ľuďom priniesť inšpiráciu, nad ktorou v tejto súvislosti môžu premýšľať a následne si ju adaptovať do svojho osobného, pracovného či občianskeho života,“ hovorí šéfredaktorka čiernej labute Kristína Hudeková.

Projekt Svet budúcnosti – podcastová séria je podporený z programu ACF Slovakia, ktorý je financovaný z finančného mechanizmu EHP 2014 – 2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Pod čiarou

Portál čierna labuť je online magazín zriadený občianskym združením CEEV Živica, kde si čitatelia už 5 rokov môžu nájsť články a rozhovory na témy ochrany životného prostredia, občianskej angažovanosti, ľudských práv, vzdelávania či osobnostného rozvoja. V spolupráci s Rádiom_FM zároveň už tri roky pripravuje pravidelnú rubriku čiernalabuť_FM, ktorá sa venuje otázkam životného prostredia a je vysielaná naživo každý pondelok po 15. hodine.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ŽivicaCentrum environmentálnej a etickej výchovy Živica
Živica je mimovládna nezisková organizácia, ktorá inšpiruje k zmene. Venujeme sa vzdelávaniu, ekoporadenstvu a ponúkame priestor na hľadanie seba samého. Nájdete nás v Bratislave, Zvolene a vo Vzdelávacom centre Zaježová.
Chceme pomáhať tvoriť svet, v ktorom je každý človek inšpirovaný k hľadaniu vlastnej prirodzenosti. Veríme, že príroda vie ľudí mnohému naučiť. Problémy životného prostredia sú výzvou k tomu, aby sme svoju pozornosť obrátili dovnútra nás samých.
Čerpané z: www.zivica.sk

CEEV Živica, 28. 08. 2020 | Prečítané: 148 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (713 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (168 hl.)
 
Rozhodne nie (181 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1246
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore